Standart Sosyal Medya Yönetimi
 • 10 Post Tasarımı
 • 5 Story Tasarımı
 • 3 Video Tasarımı
 • Özel Günler Tasarımı
 • Hashtag Çalışması
 • Reklam Görsel Çalışması
1999.99
Satın Al
Kurumsal Sosyal Medya Yönetimi
 • 20 Post Tasarımı
 • 5 Story Tasarımı
 • 3 Video Tasarımı
 • Özel Günler Tasarımı
 • Profil Düzenleme
 • Hashtag Çalışması
 • Reklam Görsel Çalışması
2999.99
Satın Al
Premium Sosyal Medya Yönetimi
 • 30 Post Tasarımı
 • 5 Story Tasarımı
 • 3 Video Tasarımı
 • Özel Günler Tasarımı
 • Profil Düzenleme
 • Hashtag Çalışması
 • Reklam Görsel Çalışması
3499.99
Satın Al
Platin Sosyal Medya Yönetimi
 • 40 Post Tasarımı
 • 5 Story Tasarımı
 • 3 Video Tasarımı
 • Özel Günler Tasarımı
 • Profil Düzenleme
 • Hashtag Çalışması
 • Reklam Görsel Çalışması
5499.99
Satın Al

Sıkça Sorulan Sorular

Sosyal Medya Yönetimi, markanızı oluşturmak, dönüşümü, satışları ve yatırım getirisini artırmak için kimi (kitleyi) hangi araçlarla (içerik/reklamlar/etkileyiciler) ve bütçeyle hedefleyeceğinizi belirlemek için strateji geliştirme ve veri analizi sürecidir. Hızla ana stratejik pazarlama odağı haline geliyor ve SM'yi doğru şekilde yönetmek işinizi yapabilir veya bozabilir. Doğru şirket içi ve serbest çalışan yetenek karışımıyla verimli bir SM yönetim ekibi oluşturmak, her pazarlama lideri için bir zorunluluktur.

Sosyal Medya Ofisi'nde Instagram Sosyal Medya Yönetimi'ni üç basit adımda satın alabilirsiniz. Sitemizde sizler için oluşturulmuş olan satın alınabilecek Sosyal Medya Yönetimi paketlerinden sizlere en uygun olanı seçiniz. Her paketin kendine özgü özellikleri bulunmaktadır. Farklı bir yapıda yönetim konseptini talep ediyorsanız da kendinize uygun bir paket oluşturarak teklif almak isteyebilirsiniz. Hizmeti başlatmak için var olan paketlerden birini satın alarak sizinle iletişime geçmemizi sağlayabilirsiniz.

Sosyal medya yönetimi paketleri genel anlamda bir aylık süreçlerdir. Her ay sonunda raporlama yapılmakta ve ay içerisinde belirtmiş olduğunuz hesabın sosyal medya paylaşımları yapılmaktadır.

Bir sosyal medya yöneticisi, bir markanın veya kuruluşun sosyal medyadaki (SM) çevrimiçi varlığını ve imajını denetler. Bu, bir proje, kampanya veya süreklilik temelinde kanalların analizi ve değerlendirilmesi ve misyon/vizyona göre uygunluk, strateji geliştirme, içerik oluşturma, kullanım analitiği ve geri bildirimlere yanıt vermeyi içerir ancak bunlarla sınırlı değildir. Bazı şirketler şirket içi SM yöneticilerine sahip olmayı tercih ederken, diğerleri bununla ilgilenmek için deneyimli serbest profesyonellere güvenimektedir.

Sektörünüz veya işletmenizin büyüklüğü ne olursa olsun, günümüzde iyi yönetilen bir sosyal medya varlığına sahip olmalısınız. Dünya nüfusunun neredeyse yarısının SM'de olduğu gerçeğini görmezden gelemezsiniz; bu, markanızın daha iyi tanınmasını sağlamak ve işinizin zarar görmemesini sağlamak için yeni kitlelere (potansiyel liderler, marka şampiyonları, hatta çalışanlar) ulaşmak için muazzam fırsatlar sunar.

İster kurum içi ister serbest çalışan olsun, bir sosyal medya yöneticisi metin yazarlığı, pazarlama, strateji, tasarım, veri analizi ve diğerleri gibi birçok şeyi yapabilmelidir. Ancak her şeyden önce, sosyal medya pazarlaması dünyası sonsuza kadar değişirken, doğuştan gelen bir merak ve öğrenme, gelişme ve uyum sağlama arzusuna sahip olmalıdır. Son olarak, ancak en az değil, her seviyedeki müşterilerle ve hedef kitleleriyle ilişki kurabilen mükemmel bir iletişimci olmalıdırlar.

İster bir dijital pazarlama ajansı veya bir araç seti yardımıyla, sosyal medya yönetimine nasıl yaklaşırsanız yaklaşın, sosyal medya yönetiminin tanımından daha fazlasını anlamak esastır.

Neleri içerdiğini ve bunun şirketiniz için nasıl başarılı olacağını bilmek istiyorsunuz.
Bu nedenle, bu kılavuz, sosyal medya profillerinizi yönetmeye ve sosyal medya pazarlamasının temellerinde uzmanlaşmaya başlamak için ihtiyacınız olan her şeyi kapsar .

Sosyal medya yönetimi nedir?

Sosyal medya yönetimi, Facebook, Instagram ve Twitter gibi sosyal medya platformlarında yayınladığınız içeriği oluşturma, yayınlama ve analiz etme ve bu platformlardaki kullanıcılarla etkileşim kurma sürecidir.

Ücretsiz ve ücretli araçların yanı sıra profesyonel sosyal medya yönetimi hizmetleri ile sosyal medya yönetimini kolaylaştırabilirsiniz.

Sosyal medya yöneticisi nedir?

Bir  sosyal medya yöneticisi , bir sosyal medya ajansında danışman, şirket içi çalışan veya ekip üyesi olarak çalışıyor olsun  , sosyal medya pazarlaması , reklamcılığı ve yönetimi konusunda yetenekli bir profesyoneldir.

Takipçilerinizi veya sosyal medya gelirinizi artırmak gibi sosyal medya hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olurlar.

Sosyal medya yönetimi neden önemlidir?

Sosyal medya yönetimi, aşağıdakiler de dahil olmak üzere çeşitli avantajlar sunar:
•    Maliyet:  Pazarlama bütçeniz ne olursa olsun, sosyal medya uygun maliyetli bir girişimdir . Sosyal medya ağlarına katılmak, içerik göndermek, kullanıcı yorumlarına yanıt vermek ve daha fazlası ücretsizdir. Sosyal medya reklamcılığı bile, hedef kitlenize ulaşmak ve çevrimiçi bir takipçi kitlesi oluşturmak için karlı bir kanal sunar.
•    Erişim:  Facebook'tan LinkedIn'e kadar sosyal medya ağları sizi dünyanın her yerinden kullanıcılarla bağlayabilir. Niş kitlelere ulaşmak için Pinterest gibi sosyal medya platformlarını da kullanabilirsiniz. Geleneksel pazarlama ve reklamcılık, erişim - veya fiyat - veya sosyal ile eşleşemez. Bu nedenle sosyal medya yönetimi işletmeler için olmazsa olmazlardandır.
•    Kullanıcılar:  Sosyal medyayı pazarlama stratejinize dahil etmek, pazarlama girişimlerinizi kullanıcı davranışıyla uyumlu hale getirmenize olanak tanır. Örneğin,  insanların %74'ü  artık satın alma kararları verirken sosyal medyayı kullanıyor. Ayrıca  , insanların %80'i  satın alma konusunda sosyal medya aracılığıyla tavsiye alıyor.
•    Performans:  Pazarlamacılar ve işletme sahipleri, sosyal medya pazarlaması ve reklamcılığının performansı konusunda hemfikirdir. Şirketler sosyal medya aracılığıyla markalarını oluşturabilir ve hatta potansiyel müşteriler ve satışlar üretebilir.  

Sosyal medyanın birçok avantajı ile  pazarlama stratejiniz için düşünmeye değer.

Sosyal Platformları
1.    Facebook
2.    Twitter
3.    Instagram
4.    LinkedIn
5.    Youtube

Facebook

Günlük  yaklaşık iki milyar kullanıcısı olan Facebook, devasa bir sosyal medya ağıdır. Bu nedenle sosyal medya yönetimi hizmeti sunan ajanslar, Facebook'ta sadece uzmanlaşmakla kalmayacak, aynı zamanda kitle çeşitliliği nedeniyle de önerecektir.
Sosyal medya pazarlaması için Facebook hakkında daha fazla bilgi edinin:
•    Demografi:  Facebook, yaşlılar ve gençlerden erkeklere ve kadınlara kadar birçok farklı demografiye erişim sunar. Ayrıca,  ABD'deki yetişkinlerin %50'sinden fazlası  Facebook'u günde birden çok kez kullanıyor ve bu da hedef kitlenizin farklı kesimleriyle bağlantı kurmanıza olanak tanıyor.
•    Kullanım Alanları:  Sosyal medya yönetimi açısından bakıldığında, Facebook mevcut ve gelecekteki müşterilerle ilişkiler kurmak için kullanışlıdır. Ayrıca, gelecekteki satın almaları teşvik edebilecek marka sadakati oluşturmaya da yardımcı olabilir.
•    Avantajlar:  Facebook'un en büyük avantajı, fotoğraflardan videolara ve metne kadar çok çeşitli reklam ve içerik biçimlerine sahip olmasıdır. 
Sektörünüz veya hedefleriniz ne olursa olsun, sosyal medya stratejinizde Facebook'u kullanmayı bekleyin.

Twitter

Aylık 330 milyon kullanıcısıyla Twitter, Facebook ile  aynı erişimi sunmuyor. Bununla birlikte, işletmenize günlük olarak markalarla etkileşime giren bir grup kullanıcıya erişim sağlar. Hedef kitlenize bağlı olarak, bu bir avantajdır.
Sosyal medya pazarlaması için 
•    Demografi:  ABD'li yetişkinlerin %25'inden azı  Twitter kullanıyor, ancak sosyal medya platformu 18 ila 29 yaş arasındaki kullanıcılara rekabetçi erişim sağlıyor —  Twitter kullanıcılarının %40'ından fazlası  bu yaş grubundan. Ayrıca, platformda günde birkaç kez aktif olma olasılıkları daha yüksektir.
•    Kullanım Alanları:  Facebook'tan farklı olarak, Twitter daha çok haberlere odaklanır. Ayrıca, ister marka ister tüketici olsun, kullanıcılar arasındaki iki yönlü konuşmaları vurgular. Hedef kitlenizle etkileşim kurmak istiyorsanız Twitter iyi bir seçenektir.
•    Avantajlar:  Twitter'ın bir avantajı kullanıcılarıdır - aktif ve diğer kullanıcılarla etkileşim kurmaktan mutlular. Twitter ayrıca belirli bir hedef kitleye sahiptir; bu, hedef pazarınızda 18 ila 29 yaş arasındaki kişiler olduğunda yardımcı olur.
Twitter her şirket için değildir, ancak belirli sektörlerdekilere değer sunar.

Instagram

Aylık yaklaşık bir milyar kullanıcısıyla Instagram ,  sosyal medya yönetim hizmetleri için yeni bir standart haline geliyor. Videoların yanı sıra görüntülere de odaklanması, şirketleri kitlelerini yakalamak ve onlarla etkileşime geçmek için yaratıcı yollar bulmaya teşvik ediyor.
Sosyal medya pazarlaması için Instagram hakkında daha fazla bilgi edinin  :
•    Demografi:  Instagram, 18 ila 29 ve 30 ila 49 yaş arasındaki kullanıcılarla bağlantı kurmak için birinci sınıf bir platformdur. 18 ila 29 yaş arasındaki  Amerikalıların %70'inden fazlası  Instagram kullanıyor — 30 ila 49 yaş arasındaki kullanıcılar için bu sayı yaklaşık 50'dir. %.
•    Kullanım Alanları:  Facebook gibi Instagram da tüketicilerle ilişki kurmak ve onlarla etkileşim kurmak için kullanışlıdır. Sektörünüze bağlı olarak, yeni potansiyel müşteriler oluşturmak için Instagram'ı da kullanabilirsiniz. Bu nedenle perakende, eğlence ve güzellik işletmeleri genellikle platformu kullanır.
•    Avantajları:  Instagram'ın bir yararı, kullanıcıların platformu kullanmayı sevmesidir. Bu nedenle  , yaklaşık %60'ı  günde birden çok kez check-in yapar, bu da kullanıcıların yalnızca gönderilerinizi görme değil, aynı zamanda onlarla etkileşim kurma şansını da artırır.
Belirli pazarlar için Instagram, sosyal medya stratejinizde olmazsa olmaz bir platformdur.

LinkedIn

Dünyanın en büyük profesyonel sosyal ağı olan LinkedIn,  774 milyondan fazla kullanıcıya erişim sunuyor . Bu nedenle, adayları işe almak ve kendilerini bir endüstri lideri olarak kurmak isteyen işletmeler için ideal bir platformdur.
Sosyal medya pazarlaması için LinkedIn hakkında daha fazla bilgi edinin  :
•    Demografi:  LinkedIn, üniversite mezunları arasında popüler bir platformdur -  yarısından fazlası  ağı kullanır. Daha da iyisi,  LinkedIn kullanıcılarının %90'ı  aynı zamanda Facebook'ta, bu da stratejiniz her iki platforma da odaklanıyorsa faydalıdır.
•    Kullanım Alanları:  Twitter gibi LinkedIn de şirket duyuruları veya sektöre özel haberler gibi haberlerle ilgili materyalleri paylaşmak için kullanışlıdır. Ayrıca diğer şirketlerle ilişkiler geliştirmenize ve  içerik pazarlaması yoluyla itibarınızı artırmanıza yardımcı olabilir .
•    Avantajları:  LinkedIn, işletmeler için, özellikle B2B operasyonları için birkaç avantaj sunar. Sosyal medyadan gelen B2B müşteri adaylarının  %80'i LinkedIn'den geliyor . Bu nedenle  pazarlamacıların %60'ından fazlası  bunun işleri için en etkili platform olduğunu düşünüyor.
Hedeflerinize, pazarınıza ve operasyonlarınıza bağlı olarak LinkedIn çeşitli avantajlar sunabilir.

Youtube

İki  milyardan fazla kullanıcısı olan YouTube, ABD'deki yetişkinlerin %80'inden fazlasına erişim sunuyor   Buna karşılık, işletmeler YouTube hesaplarıyla nasıl yapılır videoları oluşturmaktan kamera arkası materyallerini sergilemeye kadar daha fazlasını yapıyor.
Sosyal medya pazarlaması için YouTube hakkında daha fazla bilgi edinin  :
•    Demografi:  Facebook gibi, YouTube da 18 ila 65 yaş ve üstü arasında geniş bir kullanıcı yelpazesine sahiptir. 65 yaş ve üstü kişilerin %49'u bile   YouTube'u izlerken, 50-64 yaşındakilerin neredeyse %83'ü platformu ziyaret ediyor.
•    Kullanım Alanları:  YouTube ile şirketiniz kullanıcılara bilgilendirici içerik sağlayabilir. Birkaç örnek, ürünlerinizle ilgili nasıl yapılır videolarının yanı sıra sektörünüz veya hizmetlerinizle ilgili açıklayıcı videoları içerir. Bunlar, kullanıcının marka bilinirliğini artırabilir ve dönüşümlere yol açabilir.
•    Avantajları:  YouTube'un kayda değer bir yararı,  diğer tüm sosyal medya platformlarından  , hatta Facebook'tan daha fazla dönüşüm sağlamasıdır. Bu, özellikle yüksek fiyatlı bir ürün sunuyorsanız, şirketiniz için büyük kazançlar sağlayabilir.
Diğer sosyal medya kuruluşlarından daha fazla zaman alan YouTube, yatırıma değer.

Sosyal medya yönetimi için bir firma mı arıyorsunuz?

İşletmeniz için bir sosyal medya yönetim ajansına mı ihtiyacınız var? 25 yıldan fazla deneyime ve  bilgili sosyal medya uzmanlarından oluşan ödüllü bir ekibe sahip lider bir sosyal medya yönetim hizmet sağlayıcısı olan Sosyal Medya Ofisi'ne güvenin.

0850 840 22 12 numaralı telefondan bizi arayarak hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi edinebilir ya da istediğiniz sosyal medya yönetimi paketlerimizden satın alarak sizlere ulaşmamızı sağlayabilirsiniz.

Müşteri Yorumları

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim