Instagram Hesabı Nasıl Açılır? 2 Hesap Açma İşlemi

Instagram hesabı nasıl açılır sorgusunun cevabı oldukça basit. Sosyal ağlarda vakit geçirmeyi seven Türkiye gibi toplumlarda üyelik için de pek çok kolaylık sağlanıyor. Bu sayede de birkaç adımda kolayca üyeliğinizi açabiliyorsunuz.

Üyelik formuna bakıldığında da istenilen temel bilgilerin son derece sade olduğunu, kişisel bilgilere ihtiyaç duymadan hesabınızı açabileceğinizi görebiliyorsunuz. Her kullanıcının kişisel tek bir profilinin olmasına izin verilse de alternatif sayfalar açmak için sonradan tekrardan hesap oluşturup ana hesabınıza dahil edebildiğinizi hatırlatalım.  

Burada en önemli nokta yeni Instagram hesabı açmak için hangi rotayı izleyeceğiniz oluyor. İster Android ya da iOS mobil cihazınızdan uygulamayı indirip kaydol diyerek devam edin ister web site üzerinden kaydol seçeneğine tıklayın.

  • Cep telefonu numarası veya E-posta adresi
  • Ad Soyad
  • Kullanıcı Adı
  • Şifre

  Yalnızca bu dört kısmı doldurarak eksiksiz bir biçimde tamamlayın. Ardından pasif konumda olan kaydol butonu açılacak ve tıklanabilir olacaktır. Instagram kayıt olma işlemi bu kadar basit ve yaklaşık bir dakikanızı alacaktır.

Ardından cep telefonunuzu ya da e-posta adresini kullandığınız için bunlardan birisine aktivasyon işlemi için gereken bağlantı gelecek. Aktivasyonun ardından Instagram dünyasının tadını çıkarmaya başlayabilirsiniz.  

2 Tane Instagram Hesabı Nasıl Açılır?

  İki tane Instagram hesabı açmak ile ilgili sorun yaşayanların en büyük problemi bunları iki farklı hesap üzerinde tutmaktır. Oysa sosyal medya devinin bize sunduğu en büyük avantaj tek bir hesap üzerinde birden fazla kaydı barındırabilmektir.

Bunu yapabilmek için daha önceden mail adresimizle ya da cep telefonumuzla kayıt olmuş olmamız şart. Hesabımızla web site ya da uygulama üzerinden giriş yaptıktan sonra karşımıza çıkan yönergeleri izleyebiliriz.  

İlk olarak hesabınızın ana sayfasındayken sağ bölümde yer alan geçiş yap ikonu gözünüze takılacaktır. Instagram 2 hesap açma işlemi tam bu noktadan yapılıyor.

Geçiş yap dediğinizde daha önceden bu hesabınız dışında eklediğiniz başka bir hesap varsa zaten burada listelenecek. Eğer listelenen başka bir hesap yoksa yeni bir hesap ekleyebilirsiniz. Ayrıca burada hesap sayısı konusunda da bir sınır bulunmuyor.

Dilediğiniz kadar hesap açabilir, mevcut hesabı buraya ekleyebilirsiniz.   Geçiş yap dedikten sonra Instagram hesabı nasıl açılır sorusu gibi mevcut hesabı nasıl ekleyeceğinizi merak edebilirsiniz.

Instagram Yorum Satın Al 10 Yorum 9.99 TL

Instagram İzlenme Satın Al 1000 Türk İzlenme 29.99 TL

Instagram Beğeni Satın Al 100 Türk Beğeni 9.99 TL

Instagram Türk Takipçi Satın Al 500 Takipçi 49.99 TL

Instagram Aylık Otomatik Beğeni Satın Al 3000 Beğeni 114.99 TL

Instagram Haftalık Otomatik Beğeni Satın Al 1000 Beğeni 39.99 TL

Hemen açılan küçük ekranda mevcut bir hesaba giriş yap var. Buraya tıkladığınızda telefon numarası ya da mail adresi ile hesabın sahip olduğu şifre bilgisi sizden istenmektedir. Girişin başarılı olması durumunda geçiş yap dediğinizde burada o hesabı görmeye başlayacaksınız.  

Instagram Dondurulan Hesap Açma

  Dondurulan Instagram hesabını açma noktasında ise yapmanız gereken tek şey hesabınıza giriş yapmak. Kaydolurken kullandığınız e-posta adresini ya da cep telefonu numarasını yazarak ve şifrenizi girerek hesabınıza girmeyi deneyin.

Giriş yapmanızla beraber deaktif konumda olan hesabınız aktif konuma geçecektir. Üstelik bu işlemi direkt olarak uygulama üzerinden yapabilir ya da web tarayıcısıyla Instagram resmi sitesi ile hesabınıza giriş yaparak gerçekleştirebilirsiniz.  

Bildiğiniz üzere Instagram hesap dondurma işlemi yalnızca web tarayıcı üzerinden gerçekleştirilebiliyor. Mobil uygulama aracılığıyla hesap dondurmak mümkün değil. Fakat dondurulmuş bir hesabı tekrardan açmak istiyorsanız bunun için illa ki web tarayıcıdan giriş yapmanıza gerek yok.

Aksine Instagram uygulamasıyla kolayca giriş yapabilir, dondurulmuş olan hesabı açarak kullanımınızı sürdürebilirsiniz. Ancak kalıcı olarak kapatılmış olan hesaplara tekrardan giriş yapmak, bu hesapları tekrardan açabilmek, içerisindeki verileri ve bilgileri kurtarabilmek gibi talepler ne yazık ki imkânsızdır. Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Instagram Hesabı Nasıl Açılır?

PC'den, Android veya iOS uygulamarından Instagram'a giriş yapınca karşınıza kaydol çıkacaktır. Sizden istenen bilgileri girin, e-posta adresinizi onaylayın ve eğlenceye başlayın.

Instagram'da 2 Hesap Birden Nasıl Açılır?

Farklı mail ile ikinci bir hesap açtıktan sonra uygulamanın sağ alt kısmında yer alan ikona 2 kere tıkladığınızda 2 Instagram hesabı arasında geçiş yapabilirsiniz.

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim