Akış Yenilenemedi Hatası Neden Olur? Sorunun Çözümü

Instagram Akış Yenilenemedi Hataası Nedir? Çözümleri Nelerdir?

Instagram Akış Yenilenemedi Hatası sunucu bazlı sorunlar için beklemekten başka çözüm yoktur. Genelde kısa sürede problem çözülse de bazen yeni güncelleme gelene kadar beklemek zorunda kalabilirsiniz.

Instagram Yorum Satın Al 10 Yorum 9.99 TL

Instagram İzlenme Satın Al 1000 Türk İzlenme 29.99 TL

Instagram Beğeni Satın Al 100 Türk Beğeni 9.99 TL

Instagram Türk Takipçi Satın Al 500 Takipçi 49.99 TL

Instagram Takipçi Satın Al 250 Takipçi 19.99 TL

Instagram Aylık Otomatik Beğeni Satın Al 3000 Beğeni 114.99 TL

Instagram Haftalık Otomatik Beğeni Satın Al 1000 Beğeni 39.99 TL

Kablosuz veya Mobil Veri Bağlantılı Sorunlar

İnternet kaynaklı akış yenilenmedi hatası birçok kişi tarafından yaşanıyor. Tam gönderileri takip ederken bu sorunla karşılaşırsanız kablosuz ya da mobil veri bağlantınızın çekmediği bir noktada olabilirsiniz. Bazen internet sunucuları ile ilgili de sorun olabilir. Yoğunluk zamanında birkaç dakikalık yenilenemedi hatası alabilirsiniz.

Ön Bellek Doluluğu Nedeni ile Akış Yenilenemedi Hataası

İnstagram’daki sorunların kaynaklarından biri de ön bellek doluluk oranıdır. Akış yenilenemedi hatası alıyorsanız Android telefonlarınızın ön belleği dolmuş olabilir.

Instagram Akış Yenilenemedi Hatası Çözümü

Instagram en sık karşılaşılan hatalardan biri akış yenilenemedi sorunudur. Akışın yenilenmemesi İnstagram, mobil cihazınız veya uygulama ile ilgili olabilir ve çözüm de buna göre belirlenir. İnstagram akış yenilenemedi, yenilenmiyor, gönderileri takip edemiyorum gibi sorunların nedenlerine bir göz atalım.

Instagram Neden Akış Yenilenmedi Hatası ile Karşı Karşıyayım?

İnstagram milyarı aşkın kullanıcıya ulaştı ama halen akış yenilenemedi gibi sorunlar gündemde. Yeni gelen güncellemenin mevcut Android veya iOS ile çakışması akış yenilenememe hatasına neden olur.

Takip ettiğiniz kişilerin videolarını, fotoğraflarını ve yazılarını göremezsiniz. İnstagram’ın yegane amacını da yerine getiremediğinizden bu problem sizin sinirlerinizi bozar. Akış Yenilenemedi Hatasının Çözüm Yöntemleri Nelerdir?

 

Akış Yenilenemedi Hatasının Farklı Çözüm Yöntemleri Nelerdir?

İnstagram sunucu kaynaklı, internet nedenli, ön bellek sorun akış yenilenemedi hatası için farklı çözüm önerileri mevcut. İlk olarak internet bağlantınızı deneme yanılma yöntemi ile kontrol edin.

Farklı aplikasyonlarda veya tarayıcılarda gezinti yaparken İnstagram akışta sorun yaşıyorsanız internetle alakalı bir durum olmayabilir. Bağlantılar arası geçiş yaparak hatayı çözebilirsiniz.

VPN veya DNS Değiştirerek Akış Yenilemedi Hatası Çözümü

VPN kullanarak farklı ülkelerin dns adresleri sayesinde internet sağlayıcınızla ilgili sorundan da kurtulabilirsiniz. Alternatif olarak Android ve iOS’ta 2021 en güncel ve hızlı DNS şifrelerini kullanabilirsiniz. En sık kullanılanı (8.8.8.8 – 8.8.4.4) Google DNS numaralarıdır.

iOS DNS Ayarları

iOS kullanıcıları akış yenilenemedi sorunu ile karşı karşıya ise aşağıdaki anlatımı takip ederek DNS ayarlarını yapabilirler. Bağlı olduğunuz kablosuz ağın yanında yuvarlak içerisinde mavi i işareti var, ona tıklayın.

Bağlantınızla ilgili ayrıntıları göreceksiniz. Aşağı doğru indiğinizde DNS’yi ayarlar bölümü mevcut, burası genelde otomatik olur, siz bunu elle yapacaksınız, iki sefer sunucu ekle dedikten sonra yukarıda verdiğimiz DNS şifrelerini girebilirsiniz.

Android DNS Ayarları

Akış Yenilenemedi Hatası Neden Olur , Android telefonumuzdaki akış yenilenemedi hatası çözümü için DNS değiştirmek de çok kolay. İlk olarak Ayarlar – Bağlantılar – Bağlantı kuruldu yazan internetinizin yanındaki dişli, yani ayar düğmesine basın.

Karşınıza; ağ hızı, güvenlik, İP adresi, yönlendiriciyi yönet, otomatik yeniden bağlan ve gelişmiş seçenekleri çıkacak. Gelişmiş bölümüne giriyoruz. Bu alanda DNS 1 ve DNS 2 yazılı alanları göreceksiniz.

DNS 1 için: 8.8.8.8 DNS 2 için: 8.8.4.4 yazın ve kaydet diyerek kapatın.

Android Ön Bellek Temizleme ile Akışı Yenilenmiyor Sorun Çözümü

Ön bellek temizle işlemi yapmadığınız için de akış yenilenmeme hatası alabilirsiniz. Bunun için Android telefonlarınızdan; Ayarlar - Uygulamalar - İnstagram – Depolama – Ön belliği temizle adımlarını uygulayın, sorunun çözülme ihtimali yüksektir. iOS telefonlarda böyle bir şansımız yok.

Mevcut gönderiler içerisindeki bütün verileri tamamen sildiği için pek tavsiye edilmiyor. Bunun yerine; safari, chrome, mozilla gibi tarayıcıların ön bellek verileriniz temizlemeyi deneyebilirsiniz.

Ön bellek temizleme sonrası akış problemi çözülmediyse uygulamayıp tamamen telefondan silerek tekrar kurmanız gerekebilir. İnstagram akış yenilenemedi hatası hakkında çeşitli çözüm önerileri sunduk. Yorum yazarak teknik destek alabilirsiniz.  

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim