ALT TikTok Ne? Straight ile Arasındaki Farkl Nedir?

Her yaş grubundan kullanıcıya sahip olan bir sosyal ağ olarak Alt Tiktok ne sorusunun bu kadar gündem olmasına şaşırmamak gerekiyor. Aslında Çin menşei bir sosyal medya devi olmasının yanı sıra herkese hitap eden içerik havuzuyla beraber popülariteyi yakalaması gayet doğaldı.

Kısa sürede tüm dünyada en aktif sosyal medya aplikasyonlarından birisine dönüştü. İşte tam bu noktada da iki ayrı kavram ortaya çıkmaya başladı. Bunlar Straight Tiktok ile Alt Tiktok olarak iki ana gruba ayrılıyor.

Bu tip çok yoğun kullanıcı sayısına sahip, buna bağlı olarak çok zengin bir içerik havuzu bulunan uygulamalarda kullanıcı tercihleri, kullanım alışkanlıkları ya da içerik standartları farklı gruplara ayrılabiliyor.

Zaten bu ayrımın amacında da bu yatıyor. Çünkü şimdiden milyonlarca insanın Alt Tiktok ne demek sorusunu gündeme taşıdığını görüyoruz. Oysa hem yurtdışında hem de Türkiye’de bunun ayrımını yapmak oldukça basitleşmiş durumda.

Halen daha hiç Tiktok yüklemediğini, bu sosyal ağı kullanmadığını savunan veya bunu savunurken pozitif bir düşünceye sahip olan insanlar görülüyor. Aslında bir noktada da bu kavram kargaşası bununla ilişkilendirilebilir.

Zira Alt Tiktok nedir diye sorulduğunda aynı uygulamanın aydınlık yüzüyle karşılaşmış oluyorsunuz. Straight yani Türkiye’de ki karşılığıyla düz Tiktok ise hepimizin bildiği, içerikleri sık sık karşımıza çıkan karanlık tarafı olarak vurgulanabilir. Tabii ki burada aydınlık ve karanlık taraflar kişisel bir beklentiye hizmet vermenin yanı sıra bir soysal mecradan neler beklediğinizle de alakalı olabiliyor.  

Tiktok Beğeni Satın Al 250 Beğeni Sadece 14.99 TL

Tiktok Takipçi Satın Al 100 Takipçi Sadece 24.99 TL

Tiktok İzlenme Satın Al 1000 Görüntüleme Sadece 4.99 TL

Sosyal Medya Ofisi Takipçi Satın Al bütün paketlerimize göz atabilirsiniz.

Alt Tiktok Nasıl Geçilir?

  Alt Tiktok nasıl geçilir konusunu böyle bir farklı platform olduğunu düşünenler fazlasıyla merak ediyor. Aslında bu direkt olarak Alternatif Tiktok teriminin kısaltması olarak kullanılan bir tabir. Ve yine uygulamanın kendi içerisindeki dinamikleri korunuyor ve aynı aplikasyon üzerinden bu içeriklere ulaşıyorsunuz.

Hatta güncel olarak herkes kendi merak duygusuna ve tabii ki taleplerine göre şekillendirdiği seçimlerle sosyal medyada zaman geçiriyor. Bu nedenle Alt Tiktok geçiş işlemi için içerikleri kategorize ederek tercih etmeniz yeterli olacaktır.

Alternatif Tiktok olarak geçen bu içerikler daha çok sanatla alakalı oluyor. Daha dolu bir bilgi paylaşımı söz konusu oluyor. Komedi, dublaj, hayvan videoları, eğlence içeriklerinden bağımsız bir içerik skalasına sahip diyebiliyoruz.

Basit bir örnekle Tiktok üzerinden 15 saniye ile 1 dakika arasında video paylaşarak keman çalmayı öğreten bir içerik üreticisi teknik olarak Alt Tiktoker olarak nitelendirilebilir.

Eğer çalınan kemana elinde bir nesneyle dublaj yaparak entertainment içerikler üreten bir kullanıcı varsa bunu düz Tiktoker olarak tanımlayabiliyoruz. Alt Tiktok anlamı ne diye merak edenler içerik türlerine göre seçim yaptıklarında bunu daha net algılayabiliyorlar.

Aynı zamanda tam tersi yani direkt olarak entertainment amacı güden içeriklerde de düz Tiktok terimi kullanılıyor. Burada daha basit, anlık, hızlı tüketime açık ve bilgiden ziyade eğlencenin ön plana çıktığı bir yapı gözlemlemek mümkün oluyor.  

Straight Tiktok Nedir?

  Straight Tiktok nedir diye merak edenlerle alt tiktok ne diyenler aynı standartlarda değerlendirilebilir. Burada en önemli faktör hangi tür içeriklere önem verdiğinizdir.

Keza genel algı Tiktokerlar tarafından üretilen içeriklerin eğlenceye yönelik, daha basit ve anlık içerikler olduğu yönündedir. Oysa bunun tam tersini Alt Tiktok ile bulabileceğinizi vurgulamak gerek.

Yine de eğlence amacıyla sosyal medya kullanmayı düşünüyorsanız düz Tiktok içerikleri size daha çok hitap edecektir. Burada daha yüzeysel ve hızlı tüketime uygun içerikler paylaşılmaktadır.

Aynı zamanda Tiktok kullanıcılarının sana önerilen yani bir noktada Keşfet olarak belirtebileceğimiz alanda göreceği içeriklerin %95’i Straight Tiktok içeriklerinden oluşmaktadır.

Dolayısıyla Alt Tiktokerlar tarafından üretilen içeriklerin çok daha az tavsiye edildiği, daha az ama rafine bir kitleye ulaştığı ve derinlemesine konular içerdiği kanısına varabiliriz.

Biraz daha basit görünmesine rağmen tüm sosyal ağlarda karşımıza çıkan, pek çok kişinin eleştirisine sebep olan içerikler düz Tiktokerlar tarafından üretilmektedir.

Her ne kadar Alt Tiktok nasıl girilir sorusu farklı bir uygulama ya da aplikasyon aracılığıyla buna geçiş yapılacakmış hissi uyandırıyor olsa da burada aynı uygulamanın iki farklı yönünü keşfetmiş olacaksınız. Bir bakıma içerikler sizin uygulamayı hangi çizgide kullandığınızı ve hangi içerik üreticilerini tercih ettiğinizi göstermiş olacak. Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Alt Tiktok Ne Demek?

Gereksiz paylaşımları sevmeyenler için alternatif Tiktok uygulaması devrede. Alternatif kısaltılması ALT’dir. Burada sanatsal paylaşımlar bularak bilgiye doyabilirsiniz.

Straight Tiktok Nedir?

Straight Türkçe’de düz demektir. Yani standart Tiktok için kullanılır. Her türlü paylaşım yapılır. ALT’de ise bilgi içerikli paylaşımlar bulunmaktadır.  

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim