Başkasının Facebook Hesabına Nasıl Girilir?

Türkiye’de çok merak edilen konuların başında başkasının Facebook hesabına nasıl girilir geliyor. Aslında bu konu genel anlamda tüm sosyal ağlarda karşımıza çıkan, çoğunlukla kullanıcıların tamamını etkisi altına alan bir merak duygusuna dayanıyor.

Ancak global bir biçimde hizmet veren sosyal medya devlerinin kişisel güvenliğe çok önem verdiği konusunu es geçmemek gerek. Keza başka birinin Facebook hesabına girmek istiyorsanız bunun için yasal bir yöntem bulunmamaktadır.

Tabii ki kendi rızasıyla sizinle şifresini paylaşmış olan bir kişinin hesabına girmekten bahsetmiyoruz. Karşı tarafın haberi olmadan, gizli bir biçimde onun hesabına giriş yapabilmenin tek yolu hesabın çalınmasıdır.

Bunun içinse bazı hack yöntemleri söz konusu olsa da profesyonel bir biçimde bunları yapamamak kişinin kendi hesabının güvenliğini de sekteye uğratacaktır. Teknik olarak bir kişinin başka birinin hesabına giriş yapabilmesinin birkaç farklı yolu olduğu söylenebilir.

  • Karşı tarafın hesap giriş mailini ve şifresini paylaşması
  • Karşı tarafın mail adresinin bilinmesi ve çok kolay ya da aynı şifreleri kullanması
  • Kişinin şifresini girdiği sırada öğrenmek ya da farklı yöntemlerle ele geçirmek
  • Kişinin hesabını ya da bilgisayarını, telefonunu hacklemek ve tüm verilerini ele geçirmek

Bu yöntemler başkasının Facebook hesabına giriş aşaması için en kilit kıstaslardır. Genellikle çoğunluk hacklemenin basit bir olgu olduğunu düşünerek bazı atılımlar yapabiliyor.

İndirilen Facebook çalma programı ya da uygulaması olarak sunulan aplikasyonların tuzak olduğunun bilincine varmak ise önem arz ediyor. Çünkü hack işlemleri bir program ya da bir uygulama üzerinden size ücretsiz bir biçimde sunulamayacak kadar komplike işlemlerdir. Dolayısıyla şifresini paylaşmayan birinin hesabına normal şartlarda erişebilmeniz pek mümkün görünmüyor.  

Başkasının Facebook Hesabına Girince Bildirim Gider Mi?

  Sevgilimin Facebook hesabına nasıl girerim tarzında çok etik olmayan bir yaklaşımın son derece sık gözlemlendiği aşikâr. Ancak burada da insanların aklına takılan en önemli nokta bildirim kısmı oluyor.

Güvenliği önemseyen ve kişisel gizliliği üst noktalara taşıyan sosyal medya devinin son zamanlarda belirsiz girişler için ortaya koyduğu bir bildirim sistemi var. Dolayısıyla siz şifreyi ele geçirerek ya da kendisinden bizzat alarak başkasının hesabına girseniz bile etkinliğinizi takip edebilir.

Facebook Türk Beğeni Satın Al – 100 Türk Beğeni 19.99 TL

Facebook Beğeni Satın Al – 100 Beğeni 19.99 TL

Facebook Takipçi Satın Al – 250 Takipçi 39.99 TL

Facebook Sayfa Beğenisi Satın Al – 250 Sayfa Beğenisi 54.99 TL

Facebook İzlenme Satın Al – 500 Video İzlenme 59.99 TL

Normal şartlarda Facebook kayıtlı cihazlar olarak bize sunduğu bir bölüme sahip. Bu bölümde hesabımızın açık olduğu telefonumuz, bilgisayarımız ve diğer cihazlarımız kaydedilebiliyor.

Eğer bu alana kaydedilmiş bir cihazdan giriş yapılıyorsa bildirim gelmemektedir. Ancak burada yer almayan bir cihaz kullanarak başkasının Facebook hesabına girmek istiyorsanız tam bu noktada kişiye girişle ilgili bildirim ulaşacaktır.

Aynı zamanda giriş yapılan cihazlara bakıldığında hangi cihaz türüyle, hangi IP adresi kullanılarak, yaklaşık konumu ve aplikasyon mu yoksa tarayıcı mı kullanıldığına dair bilgiler ulaşacaktır. Başka bir hesaba izinsiz giriş bildirimleri standart olarak açık bulunur ve SMS, mail ya da telefon bildirimi şeklinde hesabın sahibine iletilir.  

Facebook Diğer Cihazlardan Çıkış Nasıl Yapılır?

  Facebook bağlı cihazlardan çıkış yapma özelliğini de kullanıcılara sunmaktadır. Bu ortak kullanım alanlarında sosyal medya hesabınızı kullandıktan sonra açık unutma riskini, artık görüşmediğiniz ya da ilişiğinizin kalmadığı birine ait cihazda aktif olan hesabınızı kurtarmanıza olanak tanır.

Daha önceden aktif olarak kullandığınız cihazların tamamı Facebook giriş yaptığım cihazlar kısmında yer alacaktır. Üst kısımda yer alan ok simgesine tıkladıktan sonra Ayarlar ve ardından Güvenlik ve Giriş kısımlarına geçin.

Güvenlik ve Giriş sekmesi altında giriş yaptığın yerler bölümüyle daha önceden açıp açık bıraktığınız oturumları listeleyebilirsiniz. Daha fazla dediğinizde tüm cihaz isimlerini ve ortalama konumlarını görmeniz mümkün olacaktır.

Dilediğiniz bir oturumun yanında yer alan çıkış yap ikonuna tıklayarak o cihazdaki oturumunuzu sonlandırabilirsiniz. Facebook bağlı cihazlar kısmında yer alan tüm etkinliklerinizi kontrol edebilir, istediğiniz şekilde yönetebilir ve hesabınızın güvenliğini arttırabilirsiniz. Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Sıkça Sorulan Sorular

Başkasının Facebook Hesabına Nasıl Girilir?

Başkasının Facebook hesabına girmek, diğer tabirle çalmak, hacklemek gibi işlemler yasal değildir. Girmek istediğiniz kişi hakkında bilgilere sahipseniz şifre tahmini yaparak girebilirsiniz. Keylogger içeren bir uygulamayı telefonuna ya da bilgisayarına yükleyerek bütün bilgilerinin size gelmesini sağlayabilirsiniz.

Başkasının Facebook Hesabına Girince Bildirim Gider mi?

Başkasının Facebook hesabına, daha önce girilmemiş bir cihazdan giriş yaparsanız karşı tarafa bildirim gider. Hatta konumu çıksa nereden girdiğini bile görebilirsiniz. Çünkü sistem bir hesabın hangi cihazlarda kullandığını kaydeder. Bunların dışında giriş yapıldığı zaman da bildirim gider.

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim