Spotify Başkasının Playlistini Dinleyince Bildirim Gider mi?

Spotify başkasının playlistini dinleyince bildirim gider mi? Spotify da tıpkı diğer platformlar gibi insanların paylaşım ihtiyacını gidermektedir.

Kullanıcılar kendi alanlarına yönelik olarak yaptıkları müzikleri, şarkıları, besteleri müzikseverlerle buluşturmaktadır.

Tabi ki sadece sanatçılar değil tüm müziksever kullanıcılar da spotify’dan hizmet almaktadır. Kullanıcılar aylık belli bir ücret ödeyerek spotify Premium paketlerinden de aynı zamanda yararlanabilmektedir.

Spotify kullanıcılarına tüm imkanları ve yenilikleri her güncelleme sonrası sunmaktadır. Fakat elbette diğer platformlar gibi eksiklikleri bulunmakta zaman içerisinde kitle kazanımı arttıkça yeni özellikler de eklenmektedir.

Spotify da eğer arkadaşsanız yani karşıdaki kullanıcıyı takip ediyorsanız bir şarkısını dinlediğinizde görünebilirsiniz fakat rastgele profile girip şarkısını dinlediğinizde, profilinde gezdiğinizde ya da çalma listesini dinlediğinizde kendisine bildirim gitmemektedir.

Özellikle çalma listeleri spotfiy da önemli bir yer edinmiş durumdadır. Herkes eğer şarkısının öne çıkmasını istiyorsa çalma listesi oluşturarak çalma listesine şarkı ekleyerek bir algoritma sayesinde dinleyiciler ile buluşturabilmektedir.

Çalma listesine girip şarkıyı dinlediğinizde çalma listesi sahibine bildirim gitmemektedir. Başkasının playlistini dinleyince bildirim gider mi?  Şu an için spotify bu kadar gelişmiş bir teknoloji üzerinden ilerlememekte ya da henüz böyle bir özelliğe gerek duymamaktadır.

Bu kullanıcıların hareketlerini sınırlayabilir olarak görebilmektedir. Diğer yandan çalma listesini takip ettiğinizde de bildirim gitmez ama sağ üst köşeden çalma listesini takip eden kullanıcılara baktığında ki tabi ki çalma listesinin herkese açık olması gerekmektedir. Bu durumda çalma listesini kimlerin takip ettiğini görebilirsiniz.

Profilime bakanları görebilir miyim? 

Spotify Profilime bakanları görebilir miyim?

Spotify profile bakanları göremezsiniz. Ama profilini takip ettiğinizde bildirim gidebilir. Şu an için spotify da böyle bir özellik bulunmamakta fakat olması da çok gerekli değil diye düşünüyorum.

Kısacası spotfiy da başkasının çalma listesini dinlediğinizde kendisine bildirim gitmez ama çalma listesini takip ettiğinizde bildirim gitmemekle birlikte istediğinde çalma listesini kimlerin takip ettiğini görebilmektedir.

Müzik insanı birbirine yakınlaştırır ve duygusal anlamda bir bağ oluşturur. Kullanıcının şarkılarını dinlemeniz onun açısından görünür olsa dahi çok daha güzel olmaktadır. 

Spotify ilerleyen dönemlerde farklı yönlere evrilebilir mi sadece şarkı paylaşımı dışında farklı alanlara da hitap eder mi bilemiyorum fakat şu an bile çok fazla popülerlik anlamında yüksekte bulunmakta bu yüzden başarısı yadsınamamaktadır.

Sizler de bu yazıyı gördüğünüzde eğer bir spotify hesabı sahibi değilseniz mutlaka indirip bu derya gibi platformda yerinizi alabilirsiniz.

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim