Instagram Etiket Kaldırma İşlemi Nasıl Yapılır? (2023)

Instagram Etiket Kaldırma İşlemi Nasıl Yapılır? Yorumdan Etiket Silemiyorum Sorunu

Etiket Kaldırma İşlemi, İnstagram’ın en meşhur özelliklerinden biri etiket kullanımıdır. Zamanla; gönderilerden, yorumdan, etiket kaldırma işlemine ihtiyaç duyarız. Tabii, bazı sorunlar nedeni ile yorumdan etiket silemiyorum! Diyen kullanıcıların sayısı da fazladır.

İnstagram öyle bir platform haline geldi ki, aklımıza ne estiyse paylaşım yapmaya, yorum yazmaya başladık. Arkadaşımız bir gönderi paylaşınca bizi etiketliyor. Bizim ilgimiz olan bir konuyu gördüğü zaman yoruma etiketleme işlemi yaparak bizi haberdar ediyor.

Tabii, bu bazen çok işe yarasa da, istemediğimiz gönderilere, yorumlara etiketlenme hoşumuza gitmez, kaldırmak zorunda kalırız. Arkadaşlarımızın yorumları sorun olmasa da, bizimle iletişimi olmayan birinin etiketlemesi sıkıntı yaratabilir. Yorumlardan, gönderilerden, fotoğraflardan etiket kaldırma işlemini resimli anlatacağız.

Instagram Gönderilerden ve Yorumlardan Etiket Kaldırma Resimli Anlatım

İnstagram yorumlara sizi sürekli etiketliyorlar ama siz etiketi silemiyorum mu diyorsunuz? İlk olarak kaldırma işlemi nasıl yapılır ona bakalım, ardından silemiyorum sorununun nedenleri ve çözümlerine geçeceğiz. Etiket Kaldırma İşlemi , Etiket silme işlemi yapacağımız instagram hesabına giriş yapalım ve profilimizin alt kısmında yer alan 3 sekmeden kırmızı işaretli olana tıklayalım. IGTV yüklü değilse sizde 2 alanda görünebilir. Burada kaç gönderide, yorumda etiketlendiyseniz hepsini toplu olarak görürsünüz.

Etiket kaldırmak istediğimiz görselin üstüne tıklıyoruz. Resimdeki gibi görselin yanında yer alan “…” bastıktan sonra karşımıza seçenekler gelecek. Buradan “etiketleri göster” yazan yere tıklıyoruz.

]Etiket Kaldırma İşlemi

 

Bundan sonra son bir adım daha kaldı. İkinci açılan pencerede “beni gönderiden kaldır” yazılı alanı göreceksiniz. Buraya tıkladıktan sonra artık yorumdan, gönderiden etiketle kaldırma işlemi tamamlanacak.

Etiket Kaldırma İşlemi

Etiket kaldırma işlemi yapamıyorsanız, silinmiyor sorunu için alternatif çözümlere bakalım.

Instagram Yorumdan Etiket Silemiyorum Sorunu Nasıl Çözülür?

İnstagram etiket silme işlemi her zaman kolayca hallolmuyor. Bunun nedeni genelde etiket işleminin yapıldığı gönderinin, hesabınızı takip etmeyen biri tarafından yapılmasından kaynaklanıyor.

Bu gibi durumlarda siz yorumdan etiket silemezsiniz. Ancak, sizi etiketleyen kişiye söyleyerek kaldırma işlemi için istekte bulunabilirsiniz. Eğer, herkesin sizi yorumlarda etiketlemesini istemiyorsanız ayarlardan “herkes” seçeneğini değiştirebilirsiniz.

Hiç kimse yaparak bu sorunu kökten çözebilirsiniz. Beni yorumda etiketlesinler ama benim haberim olsun diyorsanız: “Etiketleri manuel olarak ayarla” seçeneğini kullanabilirsiniz.

Böylece onay olmadan kimse sizi etiketleyemez. Etiket Kaldırma İşlemi , İlk olarak instagram uygulamamızdaki 3 çizgi olan alana, sonra ayarlar, ardında da gizlilik yazan bölüme giriş yapacağız.

Gizlilik bölümünde karşımıza “etiketler" bölümü gelecek. Burada giriş yaptığımızda resimde kırmızı ile işaretli olan “etiketleri manuel olarak ayarla” yazan yere tıklıyoruz.

Karşımıza aşağıdaki görseldeki gibi bir alan gelecek. Şu an etiket onayı bizde aktif. Sizde gri şekilde görünecektir. İşaretli alan kutucuğuna aktif hale getirdiğiniz zaman, instagram’da onay olmadan etiketleme işlemi yapamayacaklar.

Etiket Kaldırma İşlemi

 Etiket Kaldırma İşlemi , Etiketlendiğiniz gönderi ve yorumları bu alandan görebilirsiniz. Onay bekleyen gönderiler yazılı alanı düzenli takip edin. Örnekteki resimde olduğu gibi bütün etikler de bu alan görünür.

Instagram yorumlardan, gönderilerden etiket kaldırma, silemiyorum sorunu ve çözümü, onay olmadan etiketleme yapamama gibi konulara değindik. Sorun devam ediyorsa yorumlara yazarak teknik destek ekibimizden yardım alabilirsiniz.  

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim