Etkileyici Bir Profil Nasıl Yaratılır ? 2023

Etkileyici Bir Sosyal Medya Profili Nasıl Oluşturulur?

Etkileyici Bir Profil Nasıl Yaratılır ?  Instagram günümüzde en sık kullanılan sosyal medya platformudur. Kişisel hesaplar fotoğraflar çekip videolar paylaşırken ticari hesaplar daha çok ürünlerini tanıtıp ticaret yapma düşüncesindedirler.

Profilinize giren kullanıcıların sizin hakkınızda bilgi edinmeleri profiliniz aracılığı ile olur. Boş , etkisiz bir profil görmek yerine etkileyici , dolu ve aktif bir hesap görmeleri sizinle sözsüz bir iletişim kurmalarını sağlar. Bu şekilde sizi takip etmesi veya alışveriş yapması , iletişim haline geçmesi daha kolay olur.

Etkileyici Bir Profil Nasıl Yaratılır ?

Peki etkili bir İnstagram profili nasıl yaratılır ?

Cevabı basit olmak ile birlikte aynı zamanda zor olan bir konu. Çünkü hesabınızın tamamen sizinle özdeşleşen, sizi yansıtan bir profil çizmesi gerekmekte.

Örneğin siz daha sıcak kanlı, arkadaş çevresi geniş, gezmeyi seven birisiniz ama profilinizde sizin tek olarak çekildiğiniz fotoğraflarınız çoğunlukta.

Bu en başta çevrenizde sizi tanıyan insanların tereddütle bakacağı bir durum olur. Sizi yansıtmadığı için beğenilerinizi ve takipçilerinizi kaybetmiş olacaksınız.

Bu yüzden siz nasılsanız , yaşam tarzınız nasılsa instagram profilinizde o şekilde olmalı. Bu instagramda etkileyici bir profil oluşmanın ilk adımıdır.

Etkileyici Bir Profil Nasıl Yaratılır?, Daha sonra kullanıcı adınızın ilgi çekici, karakterinize uygun olmasına özen göstermelisiniz. Tıpkı gerçek hayatta isminizin sizin karakterinizden parçalar taşıdığı gibi. Kullanıcı adınız ve siz bütünleşmelisiniz.

Örneğin tüm paylaşımlarınız siyah beyazdır ama kullanıcı adınızı gökkuşağı koydunuz. İnsanlar profilinize bakmak için arama butonuna girdiğinde siz ve kullanıcı adınız örtüşmediği için belki de kullanıcı adınız akıllarına gelmeyecektir. üçüncü adımda paylaşımlarınızı çeşitli tutun.

Hesabınız sizin hayatınız olduğu için hobileriniz , sevdiğiniz şeyler veya yapmaktan hoşlandığınız aktivitelerinizi de takipçileriniz ile paylaşmalısınız. Örneğin fotoğraf çekmeyi seviyorsunuz o halde çektiğiniz manzara fotoğraflarını profilinizde paylaşabilirsiniz.  Etkileyici Bir Profil Nasıl Yaratılır ?

Dördüncü adımda fotoğraflarınızı olduğu gibi çekilen ilk hallerini paylaşmayın. En güzel kareyi yakaladınız ama like sayınız düşük olmasının sebebi ne?

Sebebi, fotoğrafı ilgi çekici bir forma dönüştürmemiş olmanız olabilir. Fotoğrafınızı en güzel gösterecek yeni yeni filtreler deneyerek ilgi çekici bir hale getirip paylaşmanız takipçileriniz tarafından daha fazla beğeni almanızı sağlayacaktır.

Etkileyici Bir Profil Nasıl Yaratılır? Beşinci adımda ise , fotoğraflarınızı düzenleyebileceğiniz bir uygulama seçmek. Yüzlerce uygulama bulabilirsiniz fakat hoşunuza giden, içeriğini beğendiğiniz, kullanım kolaylığı ve kaliteyi düşürmeyen bir uygulama araştırması yapmak ve çektiğiniz fotoğraflarınızı bu uygulamada daha estetik ve daha ilgi  çekici hale getirmek size kalıyor.

Etkili bir instagram profili yaratmak için 5 adım elbette yeterli değil… devamı için takipte kalın…    

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim