Facebook Arkadaşlar Nasıl Gizlenir?

Günümüzde Facebook arkadaşlar nasıl gizlenir diyerek listesini daha da özel bir konuma taşıyan çok fazla insan var. Çünkü soysal ağlar bir noktada eskiden bağlantımızın olduğu, artık bağlantımız kalmayan veya kalmasını istemediğimiz insanlarla dolu. Gönderiler başta olmak üzere pek çok alanda da gizlilik konusunda hassas davranabiliyoruz.

Bunların başında mevcut arkadaş listemizin kimler tarafından görüleceği geliyor. Facebook arkadaş listesini gizleme noktasında kullanıcılarını tamamıyla özgür bırakıyor. Dilediğiniz ayarlamayı yaparak kişilere farklı bir görünüm seçeneği sunabiliyorsunuz.

  • Hiç kimsenin arkadaş listenizi görmemesi
  • Yalnızca arkadaşlarınızın arkadaş listenizi görmesi
  • Arkadaşınız olmayanların sadece ortak arkadaşlarınızı görmesi
  • Herkesin yalnızca ortak arkadaşlarınızı görmesi

Bu seçeneklerden hangisi sizin gizlilik ayarı talebinizi karşılıyorsa özelleştirmeniz mümkün olacaktır. Günümüzde gizliliğe en çok önem veren sosyal ağlardan birisi olması sebebiyle Facebook arkadaş listesi gizleme konusunda da bu hassasiyetini sürdürüyor. Herkese dilediği şekilde kullanım standardı sunması da halen daha en çok tercih edilen sosyal mecra olmasını kolaylaştırıyor.  

Facebook Arkadaşları Gizleme 2023

  Facebook arkadaş listesi gizleme 2023 yılında da aynı ayarlarla gerçekleştiriliyor. Bunu tipik düzenlemeler ve özelleştirmeler gibi ayarlar menüsünden yapabiliyorsunuz.

Facebook Türk Beğeni Satın Al – 100 Türk Beğeni 19.99 TL

Facebook Beğeni Satın Al – 100 Beğeni 19.99 TL

Facebook Takipçi Satın Al – 250 Takipçi 39.99 TL

Facebook Sayfa Beğenisi Satın Al – 250 Sayfa Beğenisi 54.99 TL

Facebook İzlenme Satın Al – 500 Video İzlenme 59.99 TL

Telefonunuzda ya da tabletinizde yüklü olan Facebook uygulamasından arkadaş gizleme ayarı yapmak mümkündür. Aynı zamanda mobil cihazlarınızın tarayıcısıyla ya da masaüstü cihazlarınızın tarayıcısını kullanarak gizlilik ayarlarınızı dilediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz.

  • Seçenekler kısmından Ayarlar bölümüne geçin.
  • Ayarlar menüsünde ekranın sol kısmında sıralanan seçenekler arasından Gizlilik sekmesini açın.
  • Bu ekranda yer alan Arkadaş Listeni Kimler Görebilir kısmı sizin için gizliliğin ayarlarını temsil ediyor.
  • Hemen yanında yer alan değiştir butonuna basarak alternatif seçenekleri görebilirsiniz.
  • Herkese açık, arkadaşlar, şu kişiler hariç arkadaşlar, belirli arkadaşlar, sadece ben ve özel seçeneklerinden birisini seçerek değişiklikleri kaydet diyebilirsiniz.

Aynı zamanda bu ayarın yapıldığı menüde Facebook liste gizleme seçeneğinin dışında da bazı gizlilik ayarlarına rastlayacaksınız. Örneğin Facebookta sizinle kimler iletişime geçebilir kısmını arkadaşlarım, arkadaşlarımın arkadaşları ya da herkes gibi alternatifler arasından belirleyebilirsiniz. Çoğunlukla arkadaş listesini gizleyenlerin arkadaşlarının arkadaşları tarafından bulunma seçeneğiyle devam ettiği biliniyor.  

Facebook Kapalı Arkadaş Listesini Görme

  Facebook arkadaş listesini kapatma adımları her ne kadar çok basit olsa da bunun tam tersini merak edenlerin sayısında da ciddi bir artış yaşanıyor. Artık hemen hemen herkesin arkadaş listesi belirli kısıtlamalara tabi olduğundan merak duygusu ağır basabiliyor.

Bilhassa eskiden tanıdığınız ancak artık sosyal medya üzerinden bağlantınızın kalmadığı bir kişinin kimlerle arkadaş olduğunu merak etmeniz son derece normal. İşte tam bu noktada da Facebook gizli arkadaş listesini görme noktasında çeşitli girişimlerle karşılaşıyoruz.

Teknik olarak sosyal medya devinin sağladığı gizlilik ayarlarının es geçilebilmesi, bunların yok sayılabilmesi pek mümkün değildir. Hatta şirket bununla alakalı çok ciddi önlemler alıp pek çok yaptırım uyguladığını da geçtiğimiz yıllarda herkese gösterdi.

Facebook kapalı arkadaş listesini görme uygulaması ya da çeşitli eklentiler piyasaya sürülüyor olsa da bunun algoritma bazında bazı listelerle karşımıza çıktığını söyleyebiliriz.

Bu tarz web servislerinde genel olarak karşımıza çıkarılan sonuçlar ortak arkadaşların yer aldığı açık listeyi, gönderi beğenilerini kapsayan kişileri, gönderilere yorum yapmış olan kişileri içeriyor.

Talebimizi tam olarak doğru bir biçimde yerine getirmesi imkânsız olan bu web servislerinin ücretli ve ücretsiz olarak iki farklı çeşidi bulunuyor. Ancak kişisel hesaplarda düzenlenen gizlilik ayarlarının ardından üçüncü bir kullanıcının gizlenmiş Facebook arkadaş listesini görmek için yapabileceği pek bir şey yok.

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Facebook Arkadaşlar Listesini Gizleme İşlemi

Facebook arkadaşlar listesini tanımadığınız kişilerin görmesini istemiyorsanız; Seçenekler – ayarlar – giekler – ayarlar – gizlilik – arkadaş listesini kimler görebilir alanından istediğiniz işaretlemeyi yapabilirsiniz. Herkese karşı gizleyebileceğiniz gibi sadece arkadaşınız olmayanların görmesini de engelleyebilirsiniz.

Facebook Kapalı Arkadaş Listesini Görmek Mümkün mü?

Facebook arkadaş listesini kapatanların listesine ulaşmak için herhangi bir uygulama yok. Bunun yaptığını iddia eden uygulamalar veya web siteleri de güvenilir değildir. Hesabınızın çalınmasını istemiyorsanız bu tür hurafelere inanmayın.

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim