Facebook Messenger Arşivlenmiş Mesajları Geri Alma Yolları

Facebook Messenger Arşivlenmiş Mesaj İşlemleri Nelerdir?

Facebook Messenger üzerinde arşivlenmiş mesajlar, konuşmalar telefonda ve PC’de kayıt altına alınır. İstediğiniz zaman mesajları geri alma veya silme işlemi yapabilirsiniz.

Messenger’daki görüşmeleri sonradan görüntülemek için arşivlemiş olabilirsiniz. Bu arşivleme bazen kazara da olabilir. Geriye dönük olarak kayıtlı olan mesajları bilgisayardan veya akıllı telefonlarınızdan görebilirsiniz. Güvenlik açısından da mesajları silme ihtiyacı duyabilirsiniz.

Telefonda Messenger Arşivlenmiş Mesajları Bulma ve Silme

Telefondaki Messenger uygulamasından arşivlenmiş ya da gizli mesajları direkt olarak göremezsiniz. Bunun için bilgisayardan giriş yapmanız gerekiyor.

Telefondan arşivlenmiş mesajları bulmak için arşive kaydetmiş olduğunuz kişinin adını bilmeniz gerekiyor. Mobilden messenger uygulamasını açın, üst bölümdeki arama kutusuna arşivlediğiniz kişinin ismini bulunuz.

Facebook Türk Beğeni Satın Al – 100 Türk Beğeni 19.99 TL

Facebook Beğeni Satın Al – 100 Beğeni 19.99 TL

Facebook Takipçi Satın Al – 250 Takipçi 39.99 TL

Facebook Sayfa Beğenisi Satın Al – 250 Sayfa Beğenisi 54.99 TL

Facebook Sayfa Takipçisi Satın Al – 500 Sayfa Takipçisi 104.99 TL

Facebook Organik İzlenme Satın Al – 500 Video İzlenme 59.99 TL

Tıkladığınızda bütün eski sohbetleriniz geri gelecektir. Arşivlenmiş mesajları geri getirmek için o kişiye yeni bir mesaj atmanız gerekiyor. Ancak o zaman tekrar sohbet alanına yazışmalar gelir, o süreçten sonra arşiv silme işlemi yapabilirsiniz.

Diğer türlü telefon aplikasyonundan yapmak mümkün değildir. Messenger bilgisayardan çok telefonda kullanılmasına rağmen PC’deki özelliklerin mobilde uygulanabilir olmaması gerçekten can sıkıcı. Bunun için Facebook’a öneri mailleri gönderilebilir.

PC’den Messenger Arşivlenmiş Mesajları Bulma, Geri Getirme ve Silme

Facebook Arşivlenmiş Mesajları Geri Alma , Bilgisayardan Messenger arşivlenmiş mesajları daha kolay bulabilirsiniz. Mesajları istediğiniz gibi görebilir, geri getirebilir ve silme işlemi yapabilirsiniz. PC’de, telefondaki gibi isim hatırlamanıza da gerek yok. Resimli anlatıma geçelim.

Facebook uygulamasına girdik ve Messenger’a geçiş yaptık. Sohbetler yazılı alanın sağındaki “…” işaretine tıklıyoruz. Karşımıza bir kutucuk gelecek. Buradan arşivlenmiş mesajlar veya gizlenen sohbetler sekmesine tıklıyoruz. Yeni versiyonlarda arşiv yerine gizlenen ismi kullanılmıştır. Facebook Arşivlenmiş Mesajları Geri Alma

Yukarıdaki işlemi yaptıktan sonra Messenger arşiv bölümüne kaydettiğimiz ne kadar mesaj varsa bize geri gelecek. En kolay arşiv bulma ve geri getirme yöntemi budur.

Gizlenen sohbetlerden birinin üstüne geldiğinizde “…” işareti belirecek. Buraya tıkladığınızda aşağıdaki pencere açılacak. Messenger arşivlenmiş mesajları silmek için resimdeki gibi konuşmayı sil demeniz yeterli.

Messenger mobil uygulamasında arşivlenmiş mesajları görme, bilgisayardan gizlenen sohbetleri bulma, arşivleri tamamen silme işlemlerini sizlere aktardık.  

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim