Facebook BFF Ne Demek? Renkli Çıkma Nedeni Nedir?

Facebook BFF ne demek konusunda pek çok farklı spekülasyonun doğduğunu söylemek gerekiyor. Özellikle hesapların çalınmasının arttığı bir dönemde ortaya atılan yanlış bir bilgi herkesin hesap güvenliğiyle alakalı bir sürece işaret ettiğini düşünmesine sebep oldu.

Oysa ki virüslerden kaynaklı olan habersiz gönderiler ve beğenmeler bu etiketle tamamıyla bağımsızdı. Halen daha aynı algının devam ettiğini söylemek mümkün iken açılımına ve Türkçe anlamına odaklanmak bu sorunun çözülmesini sağlayabilir.

BFF gayet genel bir kullanım alanı olan, yurtdışında pek çok platformlarda ya da oyunda kullanılan Best Friends Forever şeklinde bir kısaltmadır. Bu en iyi arkadaş, her zaman için en iyi arkadaş gibi tanımlara Türkçe olarak çevrilebilir.

Yani Facebook BFF nedir sorusunun yanıtını yakın arkadaşlarınızı tanımlamak için kullanabileceğiniz bir kısaltma olarak yapabiliriz. Facebook BFF kullanımı ile ilgili en önemli detayların başında da bunu yazdığınızda karşınıza çıkan renkli görünüm oluşturuyor.

Hatta genel anlamda insanların bunun bir güvenlik sorununu ortaya koyan etiket zannetmesinin altında da bu yatıyor . Direkt olarak BFF yazıldığında farklı bir renk çıkması Facebook tarafından kullanılan bir jest olarak düşünülebilir.

Çünkü bazı yorumlar için böyle bir opsiyon sunulmuş durumda. Herkesin bunu konuştuğu bir dönemde ise insanlar arkadaşlarına jest yapmak için BFF yazarken renkli çıkmasının hesabın güvenli olduğu anlamına geldiği haberi duyurulmuştu.  

Facebook BFF Neden Renkli Çıkıyor?

  Facebook BFF anlamı oldukça global bir kısaltmayı temsil ederken Türkiye’de yanlış bir haber servis edilmesinden dolayı herkes farklı anlamlar yükleyebiliyor. Halen daha süren bu yanlış anlaşılma net bir biçimde Facebook hesabınızın güvende olup olmadığını belirten bir kısa yol olarak algılanmasını sağlıyor.

Eğer BFF yazarsanız ve renkli çıkarsa hesap güvende anlamı çıkmış oluyor. Oysa zaten Facebook yönetimi bu noktada çalışma yaparak bu tarz kısaltmaları ve sık kullanılan tepkileri renkli olarak sunuyor.

Kullanıcılar ise bunun farkına varmadan güvenlikle alakalı bir detay olduğunu düşünüyor. Örneğin muhteşem yazdığınızda da bunun renkli çıkması mümkün olduğu için hesap güvenliğinizle alakası yok.

Dolayısıyla Facebook BFF işe yarıyor mu gibi bir soru kalıbının aslında şu sıralar pek anlamlı olmadığını vurgulamak gerekiyor. Bir paylaşım yaparken, hikâyelerinizde ya da bir yorumda etiketlediğiniz arkadaşınızı tanımlamak için elbette ki BFF etiketini kullanabilirsiniz.

Facebook Türk Beğeni Satın Al – 100 Türk Beğeni 19.99 TL

Facebook Beğeni Satın Al – 100 Beğeni 19.99 TL

Facebook Takipçi Satın Al – 250 Takipçi 39.99 TL

Facebook İzlenme Satın Al – 500 Video İzlenme 59.99 TL

Bu diğer kullanıcılara sizin en iyi arkadaşlarınızdan birisi olduğu anlamına gelecektir. Facebook BFF ne işe yarar konusunda bundan başka bir anlam yüklemek çok mantıklı değil.

Hele ki hesabınızın güvenliğiyle özdeşleşebilecek bir standarda kesinlikle sahip değildir. Bazı gruplarda ve sayfalarda yorum sayısının organik bir biçimde artması için bunu bilmeyenlere yönelik bir algı çalışması yapılabiliyor.

İnsanlar ise hesaplarının güvence altında olmadığını düşünerek ve bunu teyit etmek amacıyla BFF yazarak renkli çıkmasını bekliyorlar. Sonuç herkes için böyle olsa da bu yalnızca her zaman için en iyi arkadaşım anlamına gelen genel bir kısaltmadan ibarettir.

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Sıkça Sorulan Sorular

Facebook BFF Nedir?

Facebook BFF İngilizce kısaltmadan gelir ve Türkçesi sonsuza kadar en iyi Facebook arkadaşı demektir. Best Friends Forever kısaltmasıdır.

Facebook BFF renkli olursa ne olur?

Facebook BFF renkli çıkması herhangi bir güvenlik sorunu demek değildir. Bazen bu tip kısaltmalar otomatik olarak renkli olarak görünmektedir. Güvenli olduğundan emin olabilirsiniz.

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim