Facebook Diğer Kutusuna Nasıl Bakılır? Android ve iOS

Facebook diğer kutusuna nasıl bakılır şeklindeki yorumların atması değişen ara yüzden kaynaklanıyor. Sürekli olarak kendilerini yenileyen sosyal medya devleri bu noktada tasarımsal olarak bazı değişikliklere imza atıyor.

Dolayısıyla sürekli değişen bir yapıyla karşılaştığımız için her zaman ihtiyaç duyduğumuz alanlara erişmemiz bile zor olabiliyor. Bunların başında da Facebook Messenger diğer kutusu geliyor.

Diğer kutusu teknik olarak arkadaş listenizde olmayan, daha önceden Messenger üzerinden bağlantı kurmadığınız ve yabancı olarak adlandırılan hesaplardan gelen mesajların düştüğü alandır.

Standart mesaj kutunuzla bağlantılı olsa da burada yalnızca bu mesajlar görünür. Facebook diğer kutusu nerede diye merak edenlerin sayısının artması ise hem masaüstü hem de mobil sürümde bunun eskisi kadar kolay görüntülenememesinden kaynaklanıyor.

Facebook diğer kutusu nasıl açılır diyorsanız hemen tarayıcınızdan Facebook web sitesini ziyaret edin. Hemen ardından sağ üst köşede yer alan Messenger ikonunu göreceksiniz.

Bu ikona tıkladığınız zaman ufak bir pencere şeklinde chat kısmı açılacak. Hemen altında yer alan Messenger'da tümünü gör seçeneğiyle devam ederek ekranı büyütün.

Bu noktada sol kısımda yer alan sohbet balonlarınızın hemen üstünde yatay duran bir üç nokta göreceksiniz. Buna tıkladığınızda ise mesaj istekleri bölümü açılacak. Buraya tıkladığınızda Messenger diğer kutusu karşınızda olacak.  

Facebook Türk Beğeni Satın Al – 100 Türk Beğeni 19.99 TL

Facebook Beğeni Satın Al – 100 Beğeni 19.99 TL

Facebook Takipçi Satın Al – 250 Takipçi 39.99 TL

Facebook Sayfa Beğenisi Satın Al – 250 Sayfa Beğenisi 54.99 TL

Facebook Organik İzlenme Satın Al – 500 Video İzlenme 59.99 TL

Telefondan Facebook Diğer Kutusuna Nasıl Bakılır?

  Facebook diğer kutusuna telefondan girme işlemi ise oldukça kolay olmasına rağmen arayüz değişiminden sonra bulunamamaya başladı. Aslında yapılan tasarım değişikliğiyle bunu görüntülemek çok daha kolaylaştı.

İlk olarak bunu Android ya da iOS cihazınızdan görebiliyor olmanız için Facebook dışında Messenger uygulamasının da yüklü olması gerekmektedir. Dolayısıyla aplikasyonların yüklü olduğundan eminseniz hemen yapmanız gerekenleri sayabiliriz.

İlk önceliğiniz Facebook Messenger diğer kutusu olacağı için Messenger üzerinden mesaj kutumuza giriyoruz. Burada hali hazırda arkadaşlarımızla olan anlık konuşmalarımız listelenmiş olacak.

Eskiden sağ üst köşede yer alan ayarlar üzerinden mesaj istekleri alanına gidebiliyorduk. Artık ise bunun için sol üst köşede yer alan profil fotoğrafımıza tıklamamız gerekiyor.

Profil fotoğrafımıza tıkladığımızda karşımıza fotoğraf değiştirebileceğimiz, tema ve benzeri detayları özelleştirebileceğimiz bir Messenger ayar alanı çıkacak. Hemen alt ayarlardan birisi ise mesaj istekleri olacak.

Buraya tıkladığınızda tanımadığınız, daha önceden bağlantınız olmayan fakat size mesaj göndermiş kişilerin mesajlarına ulaşabilirsiniz. Facebook diğer kutusu telefondan bu şekilde görüntülenmektedir. Android ve iOS için farklı bir standarda sahip değildir.  

Messenger Diğer Kutusu 2023

  Messenger diğer kutusu nasıl açılır diye merak edenler 2023 yılında da değişen tasarımdan ötürü rahatsızlık duyabiliyorlar. İşte bu yüzden bunun hem masaüstü hem de mobil olarak nasıl açılacağından söz ettik.

Aynı zamanda bu alanda mesaj isteklerini onaylayarak kişilerle Messenger bağlantınızı başlatabilir ve onların sohbetlerinin normal bir biçimde karşınıza çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Bunun özellikle Facebook arkadaşlığıyla bir ilgisi olmadığını vurgulamak gerek. Örneğin Facebook arkadaşlık ekleme talebi atmadan, yabancı bir hesabın size göndermiş olduğu diğer kutusundaki mesajı onaylarsanız Messenger üzerinden bağlantınız olmuş olur

. Birbirinizin zaman tünelini göremeseniz bile, hiçbir gelişmeyi takip edemese de Messenger üzerinden rahatlıkla sohbet edebilirsiniz. Haliyle Facebook diğer kutusu 2023 yılında çok daha işlevsel bir kullanım sunuyor diyebiliriz. Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Facebook Diğer Kutusuna Nasıl Bakılır?

Messenger ikonuna tıklayın, açılan chat bölümünün alt kısmında tümünü göre tıklayın, mesaj balonların olduğu alandaki 3 noktaya tıklayın ve diğer mesaj seçeneklerine basın. Buradan sizde ekli olmayan kişilerin size gönderdiği mesaj kutusunu görebilirsiniz.

Telefondan Messenger İstek Kutusuna Nasıl Ulaşılır?

Android veya iOS’tan Messenger uygulamasına giriş yapın ve sol üst taraftaki profil resminizin olduğu alana tıklayın.  Buradaki listede mesaj isteklerini bölümünü göreceksiniz. Tıklayın ve istek kutusuna ulaşın.

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim