Facebook E-posta Nasıl Değiştirilir?

Milyarlarca kullanıcıya ulaşarak sosyal medya tarihinin en önemli alternatifi olmayı başardığından dolayı Facebook e-posta nasıl değiştirilir sorusu gayet sık gündeme geliyor.

Aslında teknik olarak basit bir işlem olmakla beraber sosyal mecralarda hesap güvenliğimizi sağlamak adına bu tip adımları dikkatli atıyoruz. Direkt olarak e-posta adresimizi değiştirmek, hesabımızın şifresini belirli bir standardın üzerinde tutmak ve tabii ki yüksek potansiyelli bir güvenlik adımı atmak isteyebiliyoruz.

Bunu yaparken artık kullanmadığımız bir mail adresinin ilişiğini hesabımızla kesmek, aktif olarak kullandığımız bir e-posta adresini eklemek ise gayet sıradan bir detaya dönüşüyor.

Facebook e-posta adresi değiştirme aşamasında büyük bir kolaylık sağlarken aynı zamanda kullanıcı güvenliğini üst noktalara taşıyor. Tüm adımlar onaylı bir sistem üzerinden atılıyor.

Yine mevcut ana mail adresinizi, iletişim adreslerinizi ve diğer detaylarınızı değiştirme noktasında özgür hissedebiliyorsunuz. Facebook e-posta değiştirme kısmına ulaşmak için birkaç adımdan oluşan yönergeleri takip etmek yeterli olacaktır.

 • Facebook hesabınıza giriş yapın.
 • Ardından aşağıya doğru bakan ok simgesine sağ üst köşeden tıklayın.
 • Ayarlar ve Gizlilik dedikten sonra Ayarlar diyerek devam edin.
 • Genel sekmesine geçin.
 • İletişim bölümüne tıklayın.
 • Karşınıza çıkan menüden bir başka e-posta adresi veya cep telefonu ekle kısmına tıklayın.
 • E-posta adresinizi ilgili kısma girdikten sonra ekle diyerek işlemi tamamlayın.

Bu aşamada Facebook eposta değişikliği nasıl yapılır sorusuna en önemli yanıt sizden şifre istenmesi olabilir. Hesabınızı bir cihazda açık unutmanıza istinaden hesabınızın şifresini girerek devam etmelisiniz. Ardından girmiş olduğunuz yeni mail adresine bir aktivasyon maili ulaşacaktır. Tıkladıktan sonra hesabınızın yeni mail adresi kullanılabilir olacak.  

Facebook Ana E-posta Kaldırma

  Daha önceden Facebook ana e-posta adresini kaldırmak istemiş olabilirsiniz. Genellikle bunun nedeni yıllar önce kaydolduğunuz mail adresini artık kullanmıyor olmanızdır.

Aynı zamanda e-posta kaldırma işlemi daha aktif bir iletişim ve etkileşim için de tercih edilebilir. Direkt olarak kaydolurken kullandığınız mail adresi yerine aktif olarak kullanmakta olduğunuz mail adresini tercih edebilirsiniz.

Bunun içinse tıpkı e-posta adresi eklemek gibi ana mailinizi kaldırmak ve ardından yerine yeni bir mail adresi eklemek isteyebilirsiniz. Nasıl e-posta adresi ekleneceğine dair yönergeler üst kısımda yer alıyor. Burada da Facebook birincil e-posta adresini değiştirme noktasında kaldırma işlemine değineceğiz.

Organik Facebook Türk Beğeni Satın Al – 100 Türk Beğeni 19.99 TL

Organik Facebook Beğeni Satın Al – 100 Beğeni 19.99 TL

Organik Facebook Takipçi Satın Al – 250 Takipçi 39.99 TL

Organik Facebook Sayfa Beğenisi Satın Al – 250 Sayfa Beğenisi 54.99 TL

Organik Facebook Sayfa Takipçisi Satın Al – 500 Sayfa Takipçisi 104.99 TL

Organik Facebook Organik İzlenme Satın Al – 500 Video İzlenme 59.99 TL

 • Facebook hesabınıza giriş yapın ve sağ üst köşede bulunan aşağı doğru bakan ok işaretine tıklayın.
 • Ayarlar ve Gizlilik diyerek devam edin.
 • Ayarlar sekmesine geçin ve ardından Genel bölümüne tıklayın.
 • Genel kısmı altından İletişim seçeneğine giderek karşınıza çıkan mevcut iletişim seçeneklerini listeleyin.
 • Burada ana e-posta adresiniz dahil alternatif mail adresleriniz, hesabınızla tanımlanmış ve eşleştirilmiş telefon numaraları ve diğer iletişim bilgileriniz yer alacaktır.
 • Mail adresi kısmından ilgili mail adresine gelerek yanında yer alan Kaldır butonuna tıklayın.
 • Değişikliklerin gösterilebilmesi için sayfanın yenilenmesi gerekebilir.

Yine kişisel gizlilik ve güvenlik kapsamında Facebook e-posta adresi kaldırma işleminde de şifre talep edilebilir. Şifrenizi girdikten sonra hemen akabinde işlem devam edecek ve mail adresiniz ana mail olmaktan çıkacaktır. Ardından yukarıdaki yönergelerle buraya aktif bir mail adresinizi ekleyebilirsiniz.  

@Facebook.com Mail Adresine Giriş

  Facebook e-posta görme işlemlerinin en büyük soru işaretlerinden birisi devamı @facebook.com şeklinde giden e-posta adreslerinden kaynaklanıyor.

Sosyal medya devinin ilk aktif olduğu dönemden itibaren tüm kullanıcılarına aktif olarak kullanabilecekleri bir mail adresi tanımladığını söyleyebiliriz.

Bu hesabınızla ilişiği olan, hesabınızla ilgili etkileşimleri direkt olarak alabildiğiniz bir özel e-posta kutusuna dönüşüyor. Dolayısıyla Facebook uzantılı mail adresi ile ilgili en merak edilen detay buraya gelen maillerin nereden görüleceğidir.

Aslında belli bir süre önceye kadar alternatif tüm mail servislerinde bu adreslerle oturum açılabiliyor, mailler listelenebiliyordu. Fakat 2014 yılı itibariyle Facebook mail servisi tamamıyla kapatıldı.

Yani teknik olarak 2014 yılından sonra bu mail kutusuna ulaşamadığımız gibi herhangi bir aksiyon alamamaya başladık. Tabii ki iletişim bilgilerinizde alternatif bir mail adresiniz varsa Facebook bu adrese gelen mailleri alternatif mail adresinize yönlendirerek size ulaştırmaya devam etti. Ancak direkt olarak @facebook.com uzantılı mail adresini kullanmak artık imkânsız diyebiliriz. Sadece hesabınıza giriş yaparken bunu bir seçenek olarak kullanabilirsiniz.

 

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Facebook E-Posta Adresi Nasıl Değiştirilir?

Facebook e-posta adresi değiştirmek için ilk olarak giriş yapılan hesaptan sağ üst köşedeki ters üçgene tıklayın, ayarlar ve gizlilik – ayarlar – genel – iletişim bölümüne tıkladıktan sonra karşınıza e-posta bölümü gelecek. Buradan şifrenizi girerek mail yenileme işini tamamlayabilirsiniz.

@Facebook.com adresi hala kullanılıyor mu?

Maalesef hayır. Facebook ilk zamanları için kendine has isimle e-posta kullanma şansı verdi. Hatta birçok platforma tanımlanarak gelen maillerimizi rahatlıkla okuyorduk. Ama 2014’ten sonra bu hizmeti sonlandırmaya karar verdiler.  

 

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim