Facebook E-posta Onay Kodu Nereye Gelir?

Facebook e-posta onay kodu nereye gelir konusunda yaptığınız araştırma pek çok farklı onay için gerçekleşebilir. Genellikle çoğunluk yeni bir hesap açtıktan sonra hesabın aktivasyonunu tamamlamak için onay kodunun gelmediğinden şikâyetçi olmaktadır.

Fakat burada olası bir şifre unutma, giriş problemi ya da benzer durumlarda da alacağınız aksiyonların akabinde onay mailine ihtiyaç duyabilirsiniz.

Tüm bu aşamalarda ilk merak edilen nokta Facebook onay kodu nereye gelir şeklinde dikkat çekiyor. Tabii ki e-posta ile ilişkili olan tüm adımlarda bunu kayıt anında girmiş olduğunuz e-posta adresinizde bulmanız gerekiyor.

Eğer giriş yaptığınız bir hesap olup sonrasında birincil e-posta adresini değiştirdiyseniz bunun için alternatif e-posta hesaplarını deneyebilirsiniz. Aktif olarak Facebook kayıt mail onayı gelmiyor konusunda olası bir gecikme ya da spam durumu söz konusu olabilir.

 • Gelen kutusu dışında tanıtımlar, güncellemeler gibi e-posta düzen klasörlerinin içerisini kontrol edebilirsiniz.
 • Önemsiz e-posta klasörü en çok rastlanan kısımdır. Bu bazı mail servislerinde spam mailler olarak görünürken bazılarında önemsiz mailler ya da junk mailler olarak tanımlanabilir.
 • Girmiş olduğunuz e-posta adresini doğru yazdığınızdan emin olup, tekrar kayıt olmayı deneyiniz. Eğer doğru yazmadıysanız kayıt işlemi aktif olacaktır.
 • Alternatif bir çözüm olarak mail adresiniz yerine cep telefonunuzu girebilir, cep telefonu onayıyla hesabınızın aktivasyonunu gerçekleştirebilirsiniz.

Olası bir gecikme yaşanıyorsa Facebook onay maili birkaç dakika içerisinde ya da bazı durumlarda 5-10 dakika içerisinde de gelebiliyor. Bu sebeple bir süre bekledikten sonra mail adresinizi tekrardan kontrol etmek etkin bir çözüm olabilir.

Gerçek Facebook Türk Beğeni Satın Al – 100 Türk Beğeni 19.99 TL

Gerçek Facebook Beğeni Satın Al – 100 Beğeni 19.99 TL

Gerçek Facebook Takipçi Satın Al – 250 Takipçi 39.99 TL

Gerçek Facebook Sayfa Beğenisi Satın Al – 250 Sayfa Beğenisi 54.99 TL

Gerçek Facebook Sayfa Takipçisi Satın Al – 500 Sayfa Takipçisi 104.99 TL

Gerçek Facebook Organik İzlenme Satın Al – 500 Video İzlenme 59.99 TL

 

Facebook Onay Kodu Gelmiyor 2023

  Facebook onay kodu sorunu aslında çoğunlukla mailden ziyade cep telefonuyla alakalı bir probleme dönüşüyor. Hesabınıza erişiminizi kaybettiğiniz zaman tekrardan giriş yapabilmek için sosyal ağın sunduğu hizmetleri kullanabilirsiniz.

Bu bağlamda da en çok tercih edilen seçenekler e-posta ile kod al ya da cep telefonu ile kod al olarak ön plana çıkıyor. Facebook e-posta onay kodu ile ilgili çok sıkıntı yaşanmasa bile cep telefonuna kod gelmemesi sık sık gözlemlenen bir durumdur. Bunun çözümü içinse birçok kullanıcı aşağıdaki adımları izliyor.

 • Yeni bir tarayıcıdan yeni bir Facebook hesabı açmak için kaydol tuşuna basın.
 • Kaydol ekranına geldiğiniz zaman mail adresinizi, profil isim ve diğer istenilen bilgileri girin.
 • Cep telefonu kısmına ise önceki hesabınızda yer alan ve kod alamadığınız telefon numarasını yazmanız gerekmektedir.
 • Tekrardan kayıt olduğunuz bu hesabın onayı için Facebook tarafından gönderilen kodu girdikten sonra onay kodu telefonunuza gelecektir.
 • Aynı zamanda eski hesabınıza dair iletişim numaranız pasif konuma geçecektir.
 • Tekrardan kod almayı denediğinizde ise mail üzerinden onay kodu almanız mümkün olacaktır.

Facebook kod gelmiyor ile ilgili tüm şikâyetlerin çözümünde bu çözüm yolu aktif bir biçimde işe yaramaktadır.  

Facebook Gelen E-posta Bulma

  Facebook e-posta bulamıyorum diyenlerin kendi mail adreslerinin gelen kutusunda bu iletilere ulaşamaması klasörlere ayrılmış bir mail kutusuna sahip olmasından kaynaklı olabilir. Hesabınızda yer alan mail kısımlarının tamamına bu onay mailleri düşebilir. Dolayısıyla sadece gelen kutusuna baktığınızda gözden kaçırma riskiniz mevcut.

 • Gelen Kutusu
 • Güncellemeler
 • Tanıtımlar
 • Önemsiz Mailler/Spam Mailler/Junk Mailler

Direkt olarak onay kodunu içeren maillerin spam mailler ya da kullanmakta olduğunuz mail servisine bağlı olarak diğer isimlerle oluşturulmuş bu benzer kutuya düşüyor olması mümkündür. Hatta çoğu zaman Facebook’tan gelen onay maili nerede sorusunun yanıtı buradadır.  

Facebook E-posta Adresi Nasıl Onaylanır?

  Facebook e-posta onayı ile beraber hesabınızın aktivasyonunu tamamlamış olursunuz. Bu işlem için yeni kayıtlarda size iletilen bir mail ve bu mail adresinin içerisinde yer alan bir link göreceksiniz.

Linke tıklamanız durumunda e-posta adresinizi doğrulamış ve onaylamış olursunuz. Tabii ki kayıt onayında tek bir link paylaşımı yeterli olurken sonrasında yapacağınız işlemlerde kod kullanımı öne çıkmaktadır.

Direkt olarak Facebook e-posta onayı için size gönderilen kodu ilgili Facebook sayfasına girmeniz istenir. Mail yine gelen kutusu dışında diğer mail kutularına düşebilir. Yer alan 6 haneli kodu girdikten sonra şifre değişikliği, hesabınızla ilgili yapacağınız değişikliler ve yeniden giriş adımlarını tamamlayabilirsiniz. Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Sıkça Sorulan Sorular

Facebook E-Posta Onay Kodu Nereye Gelir?

Facebook E-posta onay kodu, kayıt olurken giriş yaptığınız mail adresine gelir. Eğer gelmediyse bir süre beklemeniz yarar var.

Facebook E-posta Onay Kodu Gelmiyor neden?

Facebook E-posta onay kodu gelmemesinin birden fazla nedeni var. İlk olarak e-mail adresinizin doğruluğundan emin olun. İkinci ihtimal sistemsel yavaşlıktandır, bir süre bekleyip kontrol edin. Facebook’tan gelen mailler için yanlışlıkla istenmeyen işaretlidiyseniz önemsiz, spam kutusunu kontrol edin. Toplu silme yaptıysanız çöp kutusuna bir bakın. Gerekirse mail içerisindeki arama alanına Facebook yazarak deneyin. Bazı maillerde sosyal medyadan gelen mailler farklı sekmelere ayrılır. Üst kısımda sekmeleri kontrol edin ve sosyal medya olan yere tıklayın.  

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim