Facebook Engellendiğimi Nasıl Anlarım?

Facebook engellendiğimi nasıl anlarım diyenlerin ortak beklentisi bunun bir ileti olarak görüntülenebilmesidir. Aslında bundan daha farklı bir sistemden söz etmek gerekmektedir.

Keza böylesine dev bir sosyal medya devinin bazı kişisel detayları diğer kullanıcılarla paylaşmayacağını tahmin etmek zor değil. Öncelikle böylesine bir detay kullanıcının özelinde olup hiçbir zaman paylaşılmamaktadır.

Dolayısıyla Facebook tarafınca bunun beyan edilmesi ya da direkt olarak öğrenilmesi pek mümkün değil. Yine de kullanıcıların sizi engellemesi sonucunda bazı teknik detaylara dikkat ederek bunu anlamanız mümkün olacaktır. Çünkü engellemek teknik olarak tek bir hesabı kapsar ve kişinin hesabını gizlilik ayarlarına dayalı olarak saptanabilir.

  • Sizi engellediğini düşündüğünüz kullanıcıyı Facebook üzerinden aradığınızda profil gözükebilir. Fakat üstüne tıkladığınız zaman bu sayfaya ulaşılamıyor ibaresiyle karşılaşırsınız.
  • Bu sayfaya ulaşılamıyor ibaresi yalnızca engellendiğinizi göstermez.
  • Kişi hesabını kapattığında, gizlilik ayarlarında belirli bir kesim tarafından görülebilecek şekilde ayarladığında ya da Facebook tarafından hesabı kapatıldığında da aynı ifadeyle karşılaşılır.
  • Ancak kısa süre önce aktif olduğunu bildiğiniz, engellendiğinizi düşündüğünüz bir hesap olduğunda ilk akla gelen sizi engellemiş olacağıdır.

Bunu biraz daha genişleterek emin olabileceğinizi vurgulayalım. Facebook engellendiğimi anlama yöntemi olarak kendi hesabınızdan değil başka bir hesaptan ya da giriş yapmadan kullanıcıyı arayabilirsiniz.

Kendi hesabınızdan bu sayfaya ulaşılamıyor ibaresi görünüyorsa, farklı bir hesapta profil karşınıza çıkıyorsa engellenmişsiniz demektir. Tabii ki profil ayarı herkese açık şeklinde değilse, yalnızca arkadaşlarımın arkadaşları ya da arkadaşlarım görsün şeklinde tanımlanmışsa bu sefer yine bu sayfaya ulaşılamıyor ibaresiyle karşılaşabilirsiniz. Teknik olarak bu taktiği kullanmak %100 olarak Facebookta engellendiğini anlama yöntemi değildir.  

Facebookta Beni Engelleyen Kişiye Nasıl Ulaşırım?

  Facebook engelleyenler listesi gibi bir formata sahip olmadığı için kim tarafından ne zaman engellendiğinizi kesin olarak bilme şansınız yok. Fakat engelleyen kişiden eminseniz ve onunla irtibata geçmek istiyorsanız iki farklı seçenekten söz edilebilir.

Bunların ilki tabii ki farklı bir hesap üzerinden kendisine ulaşmaktır. Böylece sizi engellemiş olsa bile diğer hesaptan kolayca kişiye ulaşmak, engelinizi kaldırmasını talep etmek veya mesaj iletmek mümkün olur.

Ek olarak ise Messenger biraz daha komplike bir biçimde düşünülebilir. Çünkü Facebook engelimi nasıl kaldırırım noktasında sizin yapacağınız bir şey olmasa da Messenger üzerinden engellenmemiş olabilirsiniz.

Hatta bu sayede engellenmiş hesaplar bile Messenger üzerinden irtibatta kalabiliyorlar. Bunu tek bir çatıya toplamaya başlayan Facebook artık engellenen hesaplarda hem Facebook hem de Messenger hesabı olarak kısıtlamaya gitmeye başladı. Dolayısıyla irtibata geçmek için farklı bir hesap dışında seçenek yer almıyor.  

Sosyal Medya Ofisi Facebook Türk Beğeni Satın Al – 100 Türk Beğeni 19.99 TL

Sosyal Medya Ofisi Facebook Beğeni Satın Al – 100 Beğeni 19.99 TL

Sosyal Medya Ofisi Facebook Takipçi Satın Al – 250 Takipçi 39.99 TL

Sosyal Medya Ofisi Facebook Sayfa Beğenisi Satın Al – 250 Sayfa Beğenisi 54.99 TL

Sosyal Medya Ofisi Facebook Sayfa Takipçisi Satın Al – 500 Sayfa Takipçisi 104.99 TL

Sosyal Medya Ofisi Facebook Organik İzlenme Satın Al – 500 Video İzlenme 59.99 TL

Facebook Messengerda Silindiğimi Nasıl Anlarım?

  Facebook Messenger silindiğimi nasıl anlarım diyenlerin sayısı da bir hayli fazla. Aslında burada direkt olarak yer alan ibare her şeyi açıklıyor. Eğer bir kişi sizi sildiyse arkadaş listenizde artık gözükmeyecektir.

Dolayısıyla Facebook bağlantınız olmadığı için Messenger üzerinden de konuşamayacağınızı düşünebilirsiniz. Ancak tam tersine Messenger bağlantınız devam eder.

Örneğin sizi silmiş olmasına rağmen Messenger üzerinde online olup olmadığını, size yazıp yazmadığını, kaç dakika önce aktif olduğunu görmeye devam etmeniz mümkün.

Bu ancak engelleme sonrasında tamamen kısıtlanmaya gider. Engellenene kadarsa yaşanan süreçte tüm ayrıntıları görmeniz mümkün olur.

Ayrıca Messenger üzerinde Facebooktan silindiğimi nasıl anlarım sorusu için çok net bir cevap göreceksiniz. Kişiyle sohbet balonunuzu açtığınız zaman en üst kısımda ortak arkadaşlarınız ve beğenilerinizle ilgili ufak bir bilgi satırı bulunuyor.

Burada Messenger’da bağlantınız var ibaresi varsa burada halen daha birbirinizde eklisiniz. Ancak birbirinizle bağlantınız yok ibaresi görüyorsanız Facebook’tan silen hesapları görme noktasında %100 sonuca ulaşmış olacaksınız.

Yine de engelleme olmadığı müddetçe Messenger üzerinden o hesaba yazmaya devam edebilir, sesli ve görüntülü arama yapabilirsiniz. Online aktivitelerini takip etmek ve hatta herkese açık gönderilerini görmek, gizlilik ayarlarına bağlı olarak beğenmek, yorum yapmak mümkün olacaktır.

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Sıkça Sorulan Sorular

Facebook Engellendiğimi Nasıl Anlayabilirim?

Facebook üzerinde engellendiğinizi anlamak için kişinin profiline tıklayın. Ulaşılımıyorsa engellenme ihtimaliniz var. Tabii, gizlilik ayarlarından herkesin görmesini de önlemiş olabilir. Başka bir hesaptan o kullanıcının profiline girerek gerçeği öğrenebilirsiniz.

Messenger’da Silindiğimi Nasıl Anlarım?

Messenger’da silindiğinizi, engellendiğiniz anlamak için kişinin aktiflik süresini kontrol edebilirsiniz. Şu kadar dakika önce aktifti gibi bir ibare göremezsiniz. Ayrıca arkadaş listenizi kontrol ederek de anlayabilirsiniz. Messenger’da bağlantınız var yazısını göremiyorsanız kişi sizi silmiş olabilir.

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim