Facebook Engellenenler Listesi Nerede? Engellenenleri Görme

Facebook engellenenler listesi nerede diyenler daha önceden kısıtladıkları hesapları açmak ya da bu listeyi incelemek istiyordur. Fakat pek çok kişi engellediği hesapları arama yöntemiyle bulabiliyor olsa da bunun bir liste halinde sunulduğunun farkında değil.

Sosyal medya devi ise engellenen hesapları listeleyebileceğiniz, dilerseniz istediklerinizin engelini kaldırabileceğiniz bir alan yaratmış durumda. Facebook engellenenler listesi ile bunu hem profil hem de sayfa noktasında sunabiliyor.

Böylece daha önceden görmek istemediğiniz ancak şimdi fikrinizi değiştirdiğiniz kişileri yeniden keşfetmeniz mümkün olacaktır. Bu aşamada yapmanız gereken şey ise oldukça basit. Birkaç adımda daha önceden kısıtladığınız engelli hesapları görmeniz mümkün.

Facebook Engellenenler Listesini Görme Adım Adım

 • Facebook hesabınıza girin.
 • Ardından sağ üst köşede yer alan ok simgesine tıklayın.
 • Ayarlar ve Gizlilik dedikten sonra açılan menüde Ayarlar ile devam edin.
 • Ayarlar sekmesinin altında yer alan Engelleme butonuna tıklayın.
 • Kullanıcıları Engelle bölümüne geçtiğinizde karşınıza bir liste çıkacak.
 • Bu liste daha önceden engellemiş olduğunuz kullanıcıları göstermektedir.

  Aynı zamanda Facebook engellediğim kişileri nasıl görürüm şeklinde bir hizmeti direkt olarak kullanıcı profili üzerinden sağlayabiliyor. Fakat grup ve sayfa yöneticileri de bazı sebeplerden ötürü sayfalarını beğenenleri engelleyebiliyor. Bunun için de kullanılabilecek bir yol bulunuyor.  

Facebook’ta Engellediğim Kişiyi Bulamıyorum

  Facebook’ta engellediklerimi nasıl görürüm diyen birisinin profil değil sayfa yönettiğini varsayarsak bunun için de birkaç adımlık bir süreç söz konusudur.

Sayfanızda hakaret ve küfür eden, sayfa amacının dışında davranan ya da kitleyle alakasız olduğunu düşündüğünüz kişileri uzaklaştırabilirsiniz. Bunu direkt olarak bu kişileri engelleyerek yapmanız mümkün. Engellediğiniz hesapları görmek içinse sayfa ayarlarını kullanabilirsiniz. Direkt olarak Facebook sayfasında engellediğim arkadaşları görmek istiyorum diyorsanız şu adımları izleyebilirsiniz.

 • Facebook hesabınıza giriş yapın ve üst kısımdan Sayfalar bölümüne dokunun.
 • Buradan ilgili sayfanızı seçin ve Diğer diyerek devam edin.
 • Ayarları Düzenle diyerek açılacak menüyü görün.
 • Kişiler ve Diğer Sayfalar dediğinizde burada yer alan listeyi görüntüleyebilirsiniz.
 • Engellenen Kişiler ve Sayfalar dediğinizde sayfanızdan daha önce engellediğiniz profil ve sayfaların listesine erişebilirsiniz.

  Aynı zamanda bu listeler direkt olarak engellemeyi kaldırmanızı sağlayacaktır. Dolayısıyla profilinizin gizlilik ayarları için Facebook engel listesi en önemli kıstasların başında geliyor.  

Uygun Fiyatlı Facebook Türk Beğeni Satın Al – 100 Türk Beğeni 19.99 TL

Uygun Fiyatlı Facebook Beğeni Satın Al – 100 Beğeni 19.99 TL

Uygun Fiyatlı Facebook Takipçi Satın Al – 250 Takipçi 39.99 TL

Uygun Fiyatlı Facebook Sayfa Takipçisi Satın Al – 500 Sayfa Takipçisi 104.99 TL

Uygun Fiyatlı Facebook Organik İzlenme Satın Al – 500 Video İzlenme 59.99 TL

Facebook Engel Kaldırma Programı

  Facebook engellediğim hesabın engelini açma ve tekrardan görünür hale gelmesini sağlama üzerine de çok basit bir algoritmaya sahip. Eğer dilerseniz kolaylıkla engellemiş olduğunuz bir hesabı tekrardan sizi bulabilecek konuma getirebilirsiniz.

Günümüzde bunun için üretilmiş aplikasyonlar, programlar ve eklentiler mevcut. Ancak buna ihtiyaç duymanıza gerek yok. Çünkü bu aplikasyonlara ve programlara gerek kalmadan bu işlemi yapabilmeniz mümkündür.

Doğal olarak herhangi bir şekilde programa başvurmadan bunu başarabilirsiniz. Facebook engel kaldırma noktasında tüm kullanıcıların liste üzerinden aksiyon alabilmesine olanak tanıyor.  

Facebookta Birinin Engellemesini Nasıl Kaldırırım?

  Facebookta birinin engelini kaldırma aşamasını direkt olarak engellenenler listesi ile yapabilirsiniz. Aynı zamanda birisini engellediğinizde o sizin hesabınızı göremese bile siz onun hesabının ana sayfasını açabilirsiniz.

Dilerseniz ana sayfası üzerinden engellemeyi kaldır diyerek aktif hale getirebilirsiniz. Bir diğer metot ise engellenenler listesi üzerinden yapılmaktadır.  

Aktif olarak engellenenler listesinde bulunan hesapları görürken yan kısımlarında engellemeyi kaldır ifadesinin bulunduğunu fark edebilirsiniz.

Burada dilerseniz pek çok hesabı hızlı bir biçimde Facebook engellenenler listesi üzerinden kaldırabilirsiniz. Tabii ki kaldırdığınız hesapları yine dilediğiniz zaman engelleme hakkına sahipsiniz. Facebook hesap gizliliği konusunda en hassas davranan sosyal ağlar arasında bulunuyor. Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Sıkça Sorulan Sorular

Facebook Engellenenler Listesi Nerede?

Facebook engellenenler listesini görmek için hesabınıza giriş yapın. Sağ üst köşedeki ok veya üçgen simgeye tıklayın. Ayarlar gizlilik – ayarlar – sol alandaki engelleme bölümüne tıklayın. Kullanıcıları engelle kısmına bastığınızda engelli listesi ayrıntılı şekilde görebilirsiniz. Buradan istediğiniz engelini kaldırabilirsiniz.

Facebook Engel Kaldırma Programı İşe Yarıyor mu?

Facebook engel kaldırma için üçüncü parti yazılımlar güvenli değildir. Kullanan kişiler senelerce zarar görmese de programa sahip kişilerin sayısı arttıkça belirli bir noktadan sonra üretici firma sizin hesabınızı ele geçirmeye çalışabilir. Tabii ki bu bir ihtimaldir ama engel kaldırma gibi uygulama ya da programları tasvip etmiyoruz. Zaten karşı taraf istemeden engelinizin kaldırılma olasılığı da çok düşüktür. Bizim tavsiyemiz itibar etmemeniz yönündedir.

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim