Facebook Etiketleme Nasıl Yapılır?

Sosyal medya kullanımıyla beraber hayatımıza giren pek çok yeni ifade olduğundan dolayı Facebook etiketleme nasıl yapılır konusuna da açıklık getirmek gerekiyor.

Etiket ve hashtag kullanımlarının özel bir yeri olduğundan dolayı tüm sosyal mecralarda bunlara özen gösteriliyor. Dolayısıyla pek çok farklı biçimde kullanılan bu özelliği derinlemesine öğrenmek gerekiyor.

Ülkemizde etiketlerin kullanımı için iki farklı biçim öne çıkmaktadır. Ki burada da her anlamda gizliliğimizi koruyan ve bizim taleplerimiz doğrultusunda hareket eden bir yönetim var.

Ayarlardan tüm etiketleri kontrol edebiliyoruz, istemediğimiz etiketlerden de kolayca kurtulabiliyoruz. Facebook etiket yapma işleminde iki farklı yol öne çıkıyor.

  • Birisini yoruma, gönderi üstündeki bilgi kısmına veya konuşmaya etiketleme.
  • Birisini bir fotoğrafa etiketleme.

Genellikle fotoğraf etiketleri çok daha sık tercih ediliyor. Birlikte çekildiğiniz bir fotoğrafta arkadaşınızı etiketlemek ya da birlikte yer almasanız bile o anın içerisinde olduğunu ifade etmek için kişinin hesap profilini fotoğrafa etiketleyebiliyorsunuz.

Fotoğrafa etiketleme aşamasında ise fotoğrafı açtıktan sonra karşınıza çıkan fotoğrafı etiketle ikonuyla devam edebilirsiniz. Ardından yapay zeka size etiketleme yapabileceğiniz yüzleri bulacaktır.

Hemen yüzlerin altında ise isim yazabileceğiniz ve yazdıkça profillerin çıktığı bir alan sunacak. Ayrıca illa ki bir insan yüzüne değil herhangi bir fotoğraf kısmına etiket yapabileceğinizi vurgulayalım. Bunun için Facebook fotoğrafı etiketle dedikten sonra herhangi bir noktaya tıklamak ve isim yazmak yeterlidir.  

Facebook Türk Beğeni Paketleri – 100 Türk Beğeni 19.99 TL

Facebook Beğeni Paketleri – 100 Beğeni 19.99 TL

Facebook Takipçi Paketleri – 250 Takipçi 39.99 TL

Facebook Sayfa Beğenisi Paketleri – 250 Sayfa Beğenisi 54.99 TL

Facebook Sayfa Takipçisi Paketleri – 500 Sayfa Takipçisi 104.99 TL

Facebook Organik İzlenme Paketleri – 500 Video İzlenme 59.99 TL

Facebook Yoruma Arkadaş Etiketleme

  Fotoğraf etiketi kadar önemli bir diğer kullanım şekli ise Facebook yoruma arkadaş etiketleme nasıl yapılır sorusuyla öne çıkıyor. Bunun için tüm sosyal mecraların ortak bir kullanım prosedürü var.

Buna göre klavyede yer alan ve aynı zamanda mail adresi yazarken de kullandığımız ‘’@’’ simgesini kullanmamız birini etiketlemek için yeterli olabiliyor. Yorum yazmaya başladıktan sonra etiketi yapacağımız noktada kişinin ismini ve soyismini yazmadan evvel @ simgesini kullanabiliyoruz.

  • @ simgesini koyduktan sonra karşımıza farklı isim önerileri çıkmaktadır.
  • @ ile isim birleşik yazılmalıdır. Örneğin @AdSoyad şeklinde düşünülebilir.
  • @ sonrasında harflere bastıkça yazmış olduğunuz isme uygun olan arkadaşlarınız listelenecektir.

Aynı zamanda Facebook yorum etiketi için illa ki birisinin arkadaş listenizde olmasına gerek yok. Aynı zamanda aynı gruba üyeyseniz veya aynı sayfayı beğendiyseniz bir gönderi altında bir kişiyi etiketleyebiliyorsunuz. Karşı tarafın etiket onayı aktifse o izin verdikten sonra etiket gözükecektir.  

Facebook Etiketleme Kapatma

  Facebook etiketleme nasıl kapatılır diyen de pek çok kişi var. Çünkü özellikle artan popülariteyle beraber ilgili ilgisiz pek çok görsele etiketlenme riski mevcut. Bundan rahatsızlık duyanlar ise yalnızca kendilerinin onayladıkları etiketlere izin verebiliyor.

Bu kapsamda başka birisi @AdınızSoyadınız şeklinde sizi etiketlese dahi sizin etiket onayı akışınıza düşecektir. Eğer burada etiketi onaylarsanız etiketiniz aktif konuma geçecektir.

Onaylamamanız ya da görmezden gelmeniz durumunda ise karşı tarafın etiketi pasif bir konumda olacaktır. İnsanlar sizin isminize tıklayarak profilinizi ziyaret edemeyecektir. Bu ayarı yapmak için Facebook etiketlenmeyi kapatma kısmına göz atmanız gerek.

  • Facebook hesabınıza giriş yapın ve sağ üstte yer alan simgeye dokunun.
  • Ayarlar bölümüne geçin.
  • Hedef Kitle ve Görünürlük kısmı altından Etiketlenme diyerek devam edin.
  • Etiketlenmeden önce onayına sunulsun mu kısmındaki ayarı aktif edin.
  • Bu süreçten sonra etiketlendiğiniz her gönderi hakkında size bildirim gelecek ve buna bağlı olarak onay verirseniz etiketiniz aktif olacak.

 

Facebook Etiket Onayı Gelmiyor?

  Burada onay gelmemesi durumunda etiketlenme ayarınızın herkese açık şekilde olması muhtemeldir. Herhangi bir şekilde etiket onayına ihtiyaç duyuyorsanız bunun için yapmanız gerekenler yukarıda da belirttiğimiz yolu izlemektir.

Ayarlar kısmında Etiketlenme bölümüne geçerek etiket öncesinde onayıma sunulsun kısmında yer alan etiket onayını aktif konuma getirebilirsiniz.  

Eğer bu ayar aktif olmasına rağmen bildirim gelmiyorsa Facebook etiket onayı gelmiyor sorununu iletişim kısmından bildirebilirsiniz. Yine bir çözüm yolu olarak hesabınızdan çıkış yapıp tekrardan farklı bir cihazda girerek bu ayarı yineleyebilirsiniz.

Kapatıp açtıktan sonra deneyerek etiket onayı gelip gelmediğinden emin olun. Eğer hiçbir şekilde onay akışına düşmüyorsa Facebook destek ekibiyle iletişim kurmanız ve kısa süre içerisinde sorununuzun çözümünü beklemeniz gerekir. Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Sıkça Sorulan Sorular

Facebook Etiketleme Nasıl Yapılır?

Facebook etiketleme konusunda bizlere çok yardımcı oldu ve eskisinde kolay şekilde yapılır. Fotoğraf paylaştığınızda etiketleme butonu karşınıza çıkacak. Buraya tıkladığınız Facebook otomatik fotoğraf içerisindeki kişileri bulacaktır. Eğer manuel yapacaksanız, fotoğraf paylaşma sırasında ekranın alt kısmında mavi renkte bir insan ve sağında küçük etiket olan ikon göreceksiniz. Oraya tıklayın, kişi listeniz açılacak, istediğiniz kişi veya kişileri etiketleyebilirsiniz.

Facebook Yoruma Arkadaş Etiketleme Nasıl Yapılır?

Facebook yoruma arkadaş etiketlemek için yoruma yaz kısmına girdikten sonra @ işaretine basın ve sizde ekli olan kişinin ismini yazın. Otomatik olarak isimler çıkacaktır, etiketlemek istediğiniz kişiyi seçin.

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim