Facebook Hesabı Nasıl Açılır? 2 Hesap Açma

Facebook hesabı nasıl açılır sorusunun yanıtını pek çok şekilde vermek mümkün. Sosyal medya denildiğinde akla ilk gelen seçenek olduğu için halen daha milyarlarca kullanıcı tarafından kullanılmaya devam ediliyor.

Aynı zamanda diğer sosyal ağlarla bütünleştirildiğinde öncü tavrını görmek zor olmuyor. Nihayetinde Instagram gibi devleri de bünyesine kattıktan sonra gücünü daha da arttırmış durumda.

Bu sosyal ağın bir parçası olmak istiyorsanız Facebook hesabı açmak için ilk yapmanız gereken şey web sitesini ziyaret etmek. Giriş yaptığınız cihaz masaüstü bir cihaz yani bilgisayar ise Facebook resmi sitesine girdiğinizde giriş ekranıyla karşılaşacaksınız.

Ancak giriş bilgilerinin yazıldığı yerin hemen altında yeşil bir buton göreceksiniz. Burada yeni hesap oluştur kısmına tıklayarak bir sonraki adıma geçip hesabınız için gereken bilgileri yazabilirsiniz.

Facebook hesap açmak için sizden yalnızca temel bilgilerinizi talep etmektedir. Hiçbir kişisel bilginiz olmadan hesabınızı aktif hale getirebilirsiniz. Kaydol ekranında istenilen bilgilerin eksiksiz ve doğru şekilde doldurulması ise hesap güvenliğiniz için elzemdir.

  • Adınız
  • Soyadınız
  • Cep Telefonu Numaranız ya da E-posta Adresiniz
  • Yeni Şifre
  • Doğum Tarihiniz
  • Cinsiyetiniz

Bu kısımda cep telefonu ya da mail adresi belirtmeniz zorunludur. Çünkü bunlardan birisine gelecek aktivasyon bildirimiyle hesabınızı kullanmaya devam edebilirsiniz.

Ayrıca tüm bilgileri doldururken cinsiyet kısmına özel diyerek belirtmek istemediğinizi ifade edebilirsiniz. Facebook hesabı açma noktasında cinsiyet kişiye özel veriler arasında sayılmaktadır.

Facebook Türk Beğeni Arttırma – 100 Türk Beğeni 19.99 TL

Facebook Beğeni Arttırma – 100 Beğeni 19.99 TL

Facebook Takipçi Arttırma – 250 Takipçi 39.99 TL

Facebook Sayfa Beğenisi Arttırma – 250 Sayfa Beğenisi 54.99 TL

Facebook Sayfa Takipçisi Arttırma – 500 Sayfa Takipçisi 104.99 TL

Facebook Organik İzlenme Arttırma – 500 Video İzlenme 59.99 TL

Facebook Hesabı Nasıl Açılır Telefondan

  Telefondan facebook hesabı açmak istediğiniz zaman yine aynı standartlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Burada yalnızca telefonunuzdan tarayıcı ile yapabileceğiniz bu işlemi ekstradan uygulama üzerinden de gerçekleştirme şansınız olacak.

Dilerseniz tarayıcı üzerinden yine Facebook web sitesinden yeni hesap oluştur diyerek devam edebilirsiniz. Temel bilgilerinizi tıpkı masaüstü sürümde olduğu gibi girdikten sonra hesabınızı kolayca açmış olacaksınız.

Aktivasyon sürecinde mail adresinize gelen linke tıklayarak ya da cep telefonunuza gelen onay butonuyla işlemi tamamlamak mümkün hale gelecektir.

Facebook uygulamasından hesap açmak istediğinizde ise aplikasyonu açar açmaz direkt karşınıza giriş ekranı çıkacağını vurgulayalım. Burada yer alan bilgilerin hemen altında yine hesap oluştur kısmı bulunuyor.

Tıkladığınızda kaydolabileceğiniz ekran açılacak ve yine sizden temel bilgileriniz istenecek. Mobil veya masaüstü tarayıcı ile ya da mobil uygulama ile Facebook'a kaydolmak arasında hiçbir fark olmaması kullanıcıların daha basit bir biçimde işlemi tamamlamasını sağlamaktadır.

Günümüzde de bunun örneklerine çokça rastlayabiliyoruz. Bazı sosyal ağlar ve siteler kişisel bilgileri ya da telefon numarasını zorunlu kılabiliyor. Oysa Facebook bu alanda pek çok açıdan daha şeffaf ve rahat davranıyor.  

Facebook 2 Hesap Açma

  Birden fazla Facebook hesabı açmak aslında teknik açıdan önerilmeyen bir faktör. Özellikle günümüzde sosyal ağlarda fake hesaplarla mücadele için her geçen gün yeni adımlar atılıyor.

Bu nedenle sürekli olarak herkesin kişisel olan tek hesabını kullanması tavsiye ediliyor. Yine de iki hesabınızın olması için net bir biçimde alınmış teknik bir önlem yer almıyor.

Dilerseniz mevcut hesabınızın yanı sıra yeni bir hesap açarak onu da kullanabiliyorsunuz. Tabii ki aynı aplikasyon üzerinden bu hesaba da giriş yapabilmeniz ve iki hesabınızın aynı uygulama üzerinde açık kalması mümkün değil.

İki farklı tarayıcı ile iki hesap açılabiliyor ya da ikiz uygulama özelliği bulunan cihazlarda iki hesabınızı kolaylıkla uygulamayla yönetebiliyorsunuz. Kayıt olma noktasında bir problem çıkmadığından dolayı dilediğiniz kadar Facebook hesabı açma şansına sahip olduğunuzu söylemek mümkün. Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Facebook Hesabı Nasıl Açılır 2021?

Facebook sayfasına giriş yaptıktan sonra yeni hesap oluştur dediğinizde sizden kişisel bilgileriniz istenecek. Telefon numarası girmezseniz bir süre sonra sıkıntı yaşayabilirsniz, güvenlik için tel isteyebilir. Onun için ilk başta telefonla giriş yapmak daha mantıklı olacaktır.

Facebook 2 Hesap Nasıl Açılır?

Farklı mail ile kayıt olarak ikinci bir Facebook hesabı açabilirsiniz ama bunu aynı anda kullanmanız kolay değil. İkiz uygulama özelliği buluanan telefonlarda sıkıntısız kullanabilirsiniz. Ya da bir hesabı farklı web tarayıcısında açarak aynı anda kullanmaya başlayabilirsiniz. Üçüncü parti uygulamalarla ilgili şınları hatırlatmak isteriz ki, çoğu kötü amaçlar taşıyabilir. Çift facebook hesabı açma diyerek bir uygulama indirirseniz verileriniz çalınabilir. Önceden uygulama ile ilgili araştırma yaparak güvenilirliğini test edin.

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim