Facebook Hesabı Nasıl Dondurulur? Tatil Modu

Facebook hesabı nasıl dondurulur?0Ddondurmak için ayarlar bölümünden gerekli adımı izlemelisiniz. Tatil modu için direkt linki kullanarak da işlem yapabilirsiniz. Akla Facebook nasıl dondurulur sorusu son zamanlarda sık sık takılıyor.

Diğer sosyal ağların popülerliğini arttırması sosyal medya devinin aktif kullanıcı sayısında belirgin bir düşüşe sebep oldu. İnsanların ilk tercihleri ise mevcut hesaplarını silmek yerine dondurmak olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Buna neden olan en temel etken ise yıllar boyunca yapılmış gönderiler, içerikler, yorumlar ve arkadaş kitlesi olarak gösterilebilir. Silinen hesaplarda bu verilere tekrardan erişiminizin olmaması gayet normaldir.  

Oysa Facebook hesap dondurma işlemi size dilediğiniz zaman hesabınızı aynı şekilde kullanmayı garanti etmektedir. Arkadaş listenizden fotoğraflarınıza, videolarınızdan gönderilerinize, anılarınızdan yaptığınız yorumlara kadar her veri özenle saklanıyor.

Üstelik dondurduğunuz hesapla ilgili net bir süre sınırı bulunmuyor. İsterseniz yıllar boyunca dondurulmuş şekilde hesabınızın sizi pasif şekilde beklemesini sağlayabilirsiniz.  

Eğer hesabınızı dondurmaya karar verdiyseniz Facebook hesabı nasıl dondurulur konusunda hazırladığımız güncel rehbere göz atabilirsiniz.

Her yıl olduğu gibi Facebook benzeri sosyal medya devlerinin arayüzünde çeşitli değişiklikler yaşanıyor. Birkaç adımda hesabınızı nasıl pasif konuma getireceğinizi ise yine adım adım size aktaracağız.  

Facebook Hesap Dondurma 2023

  Facebook hesap kapatma işlemini geçici olarak yapmak size her zaman geri dönme fırsatı tanıyacaktır. Hızlı ve güvenli bir biçimde tüm verilerinizle tekrardan kullanmaya devam edebilirsiniz. 2021 yılında da aynı sistem devam ederken, bunu yapmanın kalıcı olarak hesap silmekten çok daha avantajlı olduğunu vurgulamak gerekiyor.

  • Facebook hesabınıza giriş yapmak için web sitesine ulaşın.
  • Siteye direkt olarak tarayıcı üzerinden erişin ve hesap bilgilerinizle giriş yapın.
  • Profiliniz açıldıktan sonra sağ üst kısma bakarak ok ile açılan menüye tıklayın.
  • Çıkan seçenekler arasından Ayarlar ve Gizlilik diyerek bir üst menüye geçin.
  • Tekrardan Ayarlar seçeneğiyle devam edin.
  • Tam bu noktada sol frame üzerinde genel sekmesini göreceksiniz.
  • Genel dedikten hemen sonra Hesabını Yönet diyerek ilgili teknik ayarlar kısmına ilerleyin.
  • Hesabını dondur yazan kısma tıkladığınızda sizden şifre gibi bazı bilgiler talep edilir ve hesabınızı deaktif konuma sokmak için onay vermeniz istenir.

Doğal Facebook Türk Beğeni Satın Al – 100 Türk Beğeni 19.99 TL

Doğal Facebook Beğeni Satın Al – 100 Beğeni 19.99 TL

Doğal Facebook Takipçi Satın Al – 250 Takipçi 39.99 TL

Doğal Facebook Sayfa Beğenisi Satın Al – 250 Sayfa Beğenisi 54.99 TL

Doğal Facebook Sayfa Takipçisi Satın Al – 500 Sayfa Takipçisi 104.99 TL

Doğal Facebook Organik İzlenme Satın Al – 500 Video İzlenme 59.99 TL

  Devam dedikten sonra Facebook hesabını dondurma işlemi tamamlanmış olacaktır. Bu süreç zarfında siz dilediğiniz zaman hesabınıza giriş yapabilir ve bu dondurma işlemini sonlandırabilirsiniz.

Aynı şekilde hiç girmeden yıllar boyunca hesabı deaktif konumda tutabilirsiniz. Yalnızca başkalarının arkadaş listesinde bir süre görünürlüğün devam etmesi mümkün olabilir. Bunun dışında hiçbir şekilde görünmeyeceğinden şüpheniz olmasın.  

Facebook Hesap Dondurma Linki

  Burada Facebook hesap dondurma linki arayanların neden böyle bir talepte bulundukları da merak konusu olabiliyor. Aslında akla ilk gelen nokta tabii ki mobil uygulamalar oluyor.

Türkiye'de özellikle aplikasyon kullanımı hat safhalara ulaşmış durumda. Bu yüzden herkesin daha aktif ve daha işlevsel bir kullanıma odaklandığını görebiliyor.

Ancak sosyal medya devi Facebook ve bünyesinde bulunduğu diğer mecralar hesap silme, dondurma, aktif etme gibi işlemler için kullanıcılarından tarayıcı tabanlı bir giriş yapmasını istiyor.  

Facebook hesabını telefondan dondurmak istediğiniz zaman ne yazık ki ayarlar kısmında böyle bir ifade görmeyeceksiniz. Pek çok profil ayarını değiştirebiliyor olsanız dahi silme, dondurma, aktif hale getirme, kurtarma gibi adımlar için tarayıcı girişi şart koşuluyor.

Tabii ki bu telefondan silme ya da dondurma işleminin yapılamadığı anlamına gelmiyor. Hemen telefonunuzun işletim sistemine bağlı olarak hangi tarayıcıyı kullanıyorsanız tarayıcı üzerinden Facebook web sitesine girerek hesabınızı açın. Ardından hesabınızı ister geçici olarak kapatıp dondurun, ister kalıcı olarak silin ve 30 günlük bekleme sürecini başlatın.

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Facebook Hesabı Nasıl Dondurulur 2023?

Hesap dondurma işlemini direkt linkle yapabileceğiniz gibi yukarıda verdiğimiz ayarlar üzerinden de tatil moduna geçiş yapabilirsiniz.

Facebook Tatil Modu Linki

Tatil modu ve dondurma aslında aynı şeydir. Hesabınıza giriş yapmadıkça açılmaz. Yukarıdaki linkten hemen tatile alabilirsiniz.

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim