Facebook Hesabı Nasıl Silinir? Telefondan Silme Yolları

Facebook hesabı nasıl silinir cümlesinin uzun yıllardır popüler bir biçimde karşımıza çıktığını söyleyebiliriz. Aslında bunun en temel sebeplerinden birisi geçmişe nazaran daha az kullanılmasıdır.

Yeni nesil sosyal ağlar sayesinde kullanıcıların etkileşim oranı büyük bir pastaya yayılmaya başladı. Facebook ise biraz daha rafine ve belirli bir yaş kitlesinin favorisi olmayı sürdürdü.

Ancak eskisi kadar etkin bir kullanım yoğunluğuna sahip olmadığını söyleyebiliriz. Tabii ki bu aşamada da Facebook telefondan nasıl silinir konusunda desteğe ihtiyacınız olabilir.

Bu destek dahilinde hiçbir sorun yaşamadan hesabınızı nasıl kapatacağınızı öğrenebilirsiniz. Çünkü şirketin tüm kullanıcılarına özgür iradeleriyle hesaplarını kapama hakkını tanıdığını vurgulamak gerekiyor.

Böylece ister kalıcı olarak ister geçici olarak hesabınızın sunuculardan silinmesini ya da dondurulmasını talep edebiliyorsunuz. Eğer hesabınızı tamamıyla kapatmak ve bir daha hiç kullanmamak gibi düşünceleriniz varsa hemen Facebook hesabını kapatma işlemine başlayabilirsiniz.

Çünkü bu sürecin yaklaşık olarak 30 gün devam edeceğini, fakat süreç boyunca hesabınızın silinmiş gibi deaktif konumda olacağını vurgulamak gerekli.

Sürecin sonuna gelindiğinde eğer hesabınıza giriş yaparak silme işlemini durdurmadıysanız tüm verileriniz ve içeriğiniz sunuculardan silinecektir. Bu işlemin ardından hesap bilgileri, içerik ya da diğer verilerle alakalı hiçbir hak talep edilemeyeceğinin altını çizelim. Bilgisayardan facebook hesap silme için http://www.facebook.com/help/delete_account linki kullanabilirsiniz.  

Anında Facebook Türk Beğeni Satın Al – 100 Türk Beğeni 19.99 TL

Anında Facebook Beğeni Satın Al – 100 Beğeni 19.99 TL

Anında Facebook Takipçi Satın Al – 250 Takipçi 39.99 TL

Anında Facebook Sayfa Beğenisi Satın Al – 250 Sayfa Beğenisi 54.99 TL

Anında Facebook Sayfa Takipçisi Satın Al – 500 Sayfa Takipçisi 104.99 TL

Anında Facebook Organik İzlenme Satın Al – 500 Video İzlenme 59.99 TL

Facebook Telefondan Hesap Silme

  Öncelikle Facebook tüm cihazlarda kullanabileceğiniz aplikasyonlarla milyarlarca kullanıcıya ulaşmayı başarıyor. Bu nedenle Android ve iOS mobil işletim sistemlerinde tercih edilen uygulamalarla telefondan Facebook hesabını silme işlemi çok deneniyor.

Oysa bu aşamada direkt olarak başarılı bir sonuca ulaşmak pek mümkün olmuyor. Sebebi ise şirketin bunun için tarayıcı üzerinden girişi mecburi kılmasıdır.

Tıpkı Instagram için olduğu gibi yapmanız gereken şey tarayıcıyla hesabınıza ulaşmanız. Bunu illa ki bilgisayarınızın tarayıcısından değil, iOS cihazlarda Safari, Android cihazlarda da Chrome üzerinden Facebook web sayfası aracılığıyla yapmanız mümkün. Facebook telefondan silme işlemi için bu adım en önemli kıstastır.

  • Telefonunuzun tarayıcısını açarak Facebook web sitesine giriş yapın.
  • Hesap bilgilerinizle hesabınıza giriş yapın.
  • Masaüstü görünümde de mobil görünümde de sağ üst köşede yer alan menü çubuğuna dokunun.
  • Burada yer alan Ayarlar ve Gizlilik kısmından devam ederek Ayarlar bölümüne ulaşın.
  • Ayarlar kısmında karşınıza çıkan Facebook Bilgilerin kısmıyla devam edin.
  • Sırasıyla önce Hesabını ve Bilgilerini Sil sonra ise Hesabımı Sil diyerek şifre yazacağınız ekrana geçin.
  • Akabinde de devam diyerek silme işlemini telefonunuzdan başlatın.

Silme işlemini yapmak dışında telefondan Facebook dondurma işlemini de yapabilirsiniz. Bunu kalıcı değil geçici olarak kapatma şeklinde de lanse etmek mümkün. Böylelikle dilediğiniz zaman hesabınızı tekrardan aktif konuma geçirerek kolayca sosyal medya deneyimini yaşamaya devam edebilirsiniz.  

Facebook Hesap Kurtarma

  Facebook hesap silme iptali için tüm kullanıcılarına belirli bir süre veriyor. Bu süre için belirtilmiş olan zaman dilimi ise 30 gün ile sınırlı tutuluyor. Eskiden yalnızca iki hafta vermesine karşılık artık bu süreyi bir aya kadar uzattı.

Kullanıcıların bu süreç boyunca son saatlere kadar hesaplarının silme işlemlerini iptal edebileceğini belirtelim. Hemen Facebook hesap kurtarma ile ilgili yardım merkezine ulaşabilir, silme aşamasında olan bir hesabınız varsa giriş yaparak silme aktivasyonunu iptal edebilirsiniz.

Silme işlemini durdurduktan sonra hesabınız tıpkı eski halinde olduğu gibi tüm verileriyle kullanılmaya devam edilebilir. Facebook hesabı nasıl silinir sorusu kadar merak uyandıran hesap kurtarma ile ilgili daha fazla desteğe ihtiyacınız varsa iletişime geçebilirsiniz. Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Facebook Hesabı Nasıl Silinir?

Facebook hesabı silmek için ayarlar bölümünü kullanabileceğiniz gibi silme linkini de kullanarak hızlı şekilde kalıcı olarak kapatabilirsiniz.

Telefondan Facebook Hesabı Silme

Menü çubuğundan-ayarlar ve gizlilik-ayarlar-facebook bilgilerin-hesabını ve bilgilerini sil butonuna tıklayarak Android ve iOS'tan silebilirsiniz.  

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim