Facebook Hesabım Çalındı Nasıl Kapatabilirim?

Son zamanlarda artan bir ivmeyle Facebook hesabım çalındı nasıl kapatabilirim sorularıyla karşılaşıyoruz. Bunun nedeni ise sosyal ağlar üzerinde hesap hırsızlıklarının en yüksek seviyeye gelmiş olmasıdır.

Bu bazen çeşitli çıkarlar için kullanılırken bazen farklı amaçlar için yapılabiliyor. Bu sorunu yaşayan herkesin aklına ilk gelen çözüm yolu hesabı geri almak olsa da bilgisayar korsanları işini tam olarak sağlama almaya başlamış durumda.

Örneğin çalınan bir hesabın e-posta adresini ve cep telefonu numarasını değiştirdikleri için geriye bir şifre değiştirme ve hesap kurtarma yöntemi kalmıyor.

Ancak bu noktada da akla en azından hesabı kapatabiliyor olma fikri geliyor. Facebook çalınan hesabı kapatma noktasında kullanıcılara kimlik doğrulama ile yapılabilecek bir yol sunuyor.

  • Facebook destek birimine ulaşarak hesabın size ait olduğunu belirtin.
  • Sizden talep edilecek olan içerikler arasında elinizde kimliğinizi tutarken parmaklarınızın tam olarak göründüğü, kırpılmamış bir fotoğraf.
  • Tabii ki kimliğin üzerindeki bilgilerin okunaklı olması zorunlu tutuluyor.
  • Aynı zamanda kendi fotoğrafınızı net, ışık alan ve yakın bir açıdan çekmeniz gerekiyor.
  • Ardından inceleme süreci başlatılıyor. Eğer gönderdiğiniz bilgiler doğruysa ve hesap sizin kişisel hesabınızsa Facebook hesap kapatma işlemi onaylanıyor. Size geri iadesi mümkün olmamakla beraber hesabı çalan kişi de kullanamıyor.

  Facebook hesabım çalındı kapatmak istiyorum diyorsanız dikkat etmeniz gereken temel detaylardan da söz etmek gerekiyor. Bu aşamada kayıt esnasında doğru bilgilerle kayıt olmuş olmanız önem arz ediyor.

Aksi takdirde kimliğinizde yazan isim soyisim ya da doğum tarihi gibi detayların uyuşmaması sizin için hesap üzerinde bir işlem yapamama sonucunu doğurur. Aynı şekilde hesabınızda hiçbir kişisel fotoğrafınız yoksa yine sorun yaşamanız mümkün.  

SMO Facebook Türk Beğeni Satın Al – 100 Türk Beğeni 19.99 TL

SMO Facebook Beğeni Satın Al – 100 Beğeni 19.99 TL

SMO Facebook Takipçi Satın Al – 250 Takipçi 39.99 TL

SMO Facebook Sayfa Beğenisi Satın Al – 250 Sayfa Beğenisi 54.99 TL

SMO Facebook Sayfa Takipçisi Satın Al – 500 Sayfa Takipçisi 104.99 TL

SMO Facebook Organik İzlenme Satın Al – 500 Video İzlenme 59.99 TL

Facebook Hesabım Çalındı E-Postam Değiştirildi

  Facebook hesabım çalındı e-posta adresim değişmiş şikâyeti en çok karşılaşılan sorun olarak öne çıkıyor. Keza bir sosyal medya hesabı açarken direkt olarak mail adresimiz üzerinden aktivasyonunu yapıyoruz.

Sonrasında cep telefonu doğrulaması yapmak burada bir adım daha güvenli olmasını sağlayabilir. Zira cep telefonuyla kurtarma adımını denememiz mümkün olur.  

Yine de Facebook e-posta adresim değişmiş dediğinizde hesabınızı kurtarma noktasında tüm kartlarınız koz olmaktan çıkıyor. Bilgisayar korsanlarının bir hesabı ele geçirdiğinde artık ilk yaptıkları şey ise e-posta adresi ile mevcut cep telefonu numarasını değiştirmek oluyor. Dolayısıyla sürecin ilerleyen aşamasında hesabı kurtarabilmek pek mümkün olmamaya başlıyor.  

Facebook Hesabım Çalındı Nasıl Geri Alabilirim

  Çalınan Facebook hesabını kapatmak nispeten 1-3 iş günü sürüyor ve bu pek çok sorunu ve yükümlülüğü ortadan kaldırıyor. Ancak bunun yerine mevcut profilinizi geri almak istiyorsanız Facebook iletişiminizi hesabım başkası tarafından ele geçirildi şeklinde kurabilirsiniz.

Bu inceleme aşaması çok daha uzun sürmekle beraber yine sizden belge ve hesabın size ait olduğunun doğrulanması için fotoğraf talep edilecektir.

Dolayısıyla kapatma yerine hesabın size geri iade edilmesi ile ilgili bir süreç başlatabilirsiniz. Yine de hesabın iade edildiği sayılara bakıldığında çok güçlü bir istatistikle karşılaşmak mümkün olamıyor.  

Ayrıca farklı yollarla hesabını geri almak isteyen pek çok kişi var. Örneğin Çalınan Facebook hesabını geri alma noktasında en merak edilen yöntem profesyonel bir destek oluyor.

Belirli bir para karşılığında hesabınızı kurtarabileceğini vadeden insanlara internetten ulaşabilirsiniz. Tabii ki bunun ne kadar güvenilir olduğu konusunda da çeşitli yanılgılar söz konusu oluyor. Bir bakıma Facebook hesap güvenliği nasıl arttırılır araştırması yaparak bunun üzerine yoğunlaşmak çok daha makul bir seçenek olacaktır.

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Sıkça Sorulan Sorular

Çalınan Facebook Hesabı Nasıl Geri Alınır?

Facebook hesabı çalındığı zaman ilk olarak mail adresinizin şifresini de değiştirin ve sıfırlama talebinde bulunarak yeni şifre oluşturun. Bu şekilde kolayca geri alınır. Eğer mail adresiniz de çalındıysa bu sefer Facebook destek hattından yardım talep edebilirsiniz. Kimlik doğrulama gibi işlemlerle 1-3 günde çözülebilir.

Facebook Hesabım Çalındı E-Posta Değiştirildi Ne Yapmalıyım?

Facebook hesabının çalınmasında en büyük etken e-posta adresinizin çalınması veya ele geçiren kişilerin değişiklik yaparak e-mail adresini yenilemesidir. Bu durumda telefonunuz sistem kayıtlıysa şanslınız. Telefonla giriş yaparak ya da mobile şifre isteyerek sorunu çözebilirsiniz. Bu da çözüm olmadıysa Facebook yardım merkezine talebinizi ileterek gerekli bilgi doğrulamaları ile sorunu hızlıca çözebilirsiniz.

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim