Facebook İlişki Durumu Nasıl Yapılır?

Özellikle insan ilişkilerinde çok önemli bir kıstas olduğu için Facebook ilişki durumu nasıl yapılır konusuna eğilmek gerektiğini düşünüyoruz.

Günümüzde halen daha sosyal ağların pek çok açıdan bilgi paylaşımı açısından en önemli ortamlar olduğunu fark ediyoruz. Bunlardan birisi ise diğer insanlara mevcut ilişkimiz hakkında bilgi vermek.

O an bekâr ya da evli olduğumuzu, sevgili ya da nişanlı olduğumuzu, mevcut ilişkinin ne zamandan beri olduğunu paylaşmak pek çok kişiye cazip geliyor.

Hatta aynı zamanda ilişki durumuna dair en merak edilen detaylardan birisi belli bir kısma özel olarak paylaşılıp paylaşılmadığıdır. Yani Facebook ilişki durumu ayarı yaparken yalnızca arkadaşlarınıza, yalnızca belirli kişilere, belirli kişiler hariç arkadaşlara, yalnızca kendinize veya herkese açık olarak seçim yapma özgürlüğüne sahipsiniz.

Bu durumda da direkt olarak kişisel gizliliğinizi ve güvenliğinizi korumayı başarabiliyorsunuz. Eğer Facebook ilişki durumu yapma ile ilgili sorun yaşıyorsanız bunun için şu yolu izleyebilirsiniz.

  • Facebook hesabınıza girin ve ardından profilinize girmek için sağ üst bölümdeki profil sekmesine geçin.
  • Ardından hakkında kısmına tıklayın.
  • Hakkında kısmının alt sekmeleri arasında bulunan Aile ve İlişkiler bölümüne geçin.
  • Karşınıza direkt olarak ilişki durumu ekle seçeneği çıkacaktır.
  • Yanında yer alan düzenle simgesine tıkladıktan sonra ilişkinizin türünü seçebilir, başlangıç tarihi ekleyebilir, gizliliğini düzenleyerek paylaşabilirsiniz.
  • Kiminle paylaşılacağını belirlerken hedef kitle seçici kısmını kullanabilirsiniz.
  • Ardından tüm ayarları yaptıktan sonra kaydet diyerek profilinizde kalıcı olarak yer almasını sağlayabilirsiniz.

Facebook İlişki Durumuna İsim Yazma

  Facebook ilişki durumunu açma noktasında bazı bilgiler talep ediyor olsa da genel anlamda verilecek tüm bilgileri kullanıcı onayına sunuyor. Yani isterseniz yalnızca ilişkisi var şeklinde ayarlayabilirsiniz.

Fakat burada ilişkinizin olan kişinin profilini işaretleyerek kiminle ilişkiniz olduğunu da açıkça ifade edebilirsiniz. Bu bir noktada tüm ilişki seçimlerinde mümkün hale getirilmiş.

Eğer mevcut bir şekilde ilişkisi var durumunuz varsa ya da sıfırdan yeni bir ilişki durumu ekleyecekseniz yukarıdaki yönergeleri takip edebilirsiniz. Bu noktada Facebook ilişki durumuna isim eklemek istediğinizde yapmanız gereken şey oldukça kolay.

  • Hakkında kısmından ilişki durumu ekle dedikten sonra profil kısmına isim yazmaya başlayarak listenizden birisini seçebilirsiniz.
  • Eğer listenizde dahil olan birisi değilse ya da aktif bir Facebook hesabı yoksa sadece isim yazarak isim gözükmesini sağlayabilirsiniz.
  • Eğer aktif bir hesaba sahipse direkt olarak yazıp seçtikten sonra ilişki durumunuzda tek tıkla ulaşılabilir bir profil linki çıkacaktır.

Facebook Türk Beğeni Satın Al – 100 Türk Beğeni 19.99 TL (sosyalmedyaofisi.com/facebook-turk-begeni-satin-al)

Facebook Beğeni Satın Al – 100 Beğeni 19.99 TL (sosyalmedyaofisi.com/facebook-begeni-satin-al)

Facebook Takipçi Satın Al – 250 Takipçi 39.99 TL (sosyalmedyaofisi.com/facebook-takipci-satin-al)

Facebook Sayfa Beğenisi Satın Al – 250 Sayfa Beğenisi 54.99 TL (sosyalmedyaofisi.com/facebook-sayfa-begenisi-al)

Facebook Sayfa Takipçisi Satın Al – 500 Sayfa Takipçisi 104.99 TL (sosyalmedyaofisi.com/facebook-sayfa-takipcisi-satin-al)

Facebook Organik İzlenme Satın Al – 500 Video İzlenme 59.99 TL (sosyalmedyaofisi.com/facebook-izlenme-satin-al)

Facebook Şu Kişiyle Evli Nasıl Yapılır?

  Facebook evli nasıl yapılır konusunda şimdiye kadar çok büyük bir arz talep dengesi oluştuğunu fark ettik. Eğer ilişki durumunuzu evli konumuna getirmek istiyorsanız hakkında, aile ve ilişkiler yolunu takip ettikten sonra ilgili ilişki durumunuzun yanında yer alan düzenle seçeneğine tıklayarak evli yazan yere tıklayabilirsiniz.

Bunu yaptıktan sonra kaydet demeniz halinde artık ilişki durumunuzda şu kişiyle evli yazacaktır. Aynı zamanda Facebook ilişki durumu evli yapma noktasında paylaşma seçeneği de ayrıca sunuluyor.

Dilerseniz sadece ilişki durumunu evli konumuna getirerek burada bilgi güncelleyebilirsiniz. Ancak hedef kitlenizi belirledikten sonra evli yaptığınız ilişki durumunu seçeceğiniz hedef kitleye bağlı olarak paylaşma şansına da sahipsiniz. Tüm bunlar hızlı bir biçimde ilişki durumunuzu düzenleyerek insanlarla paylaşma noktasında oldukça kolaylaştırılmış eylemlerdir.  

Facebook İlişki Durumu Gizleme

  Facebook ilişki durumu gizleme aşaması ise yine aynı ayarlar kısmından gerçekleştirilebilir. Çünkü hakkında, aile ve ilişkiler menüsünden sonra ilişki durumu ekle kısmının hemen yanında bir gizlilik butonu göreceksiniz.

Burada herkese açık seçeneği tercih ediliyorsa ilişki durumunuz sizin eklemediğiniz insanlar tarafından da görülebilir. Eğer burada yalnızca arkadaşlar seçiliyse sadece listenizde var olan kişiler görmektedir.

Aynı zamanda özelleştirerek belirli bir hedef kitleyle paylaşım yapabilirsiniz. Facebook ilişki durumu nasıl ayarlanır sorusunda en merak edilen detay bu olsa gerek. Çünkü burada belirli kişiler hariç arkadaşlarla diyerek bazı insanları engelleyebilirsiniz.

Sadece belirli kişilere göster seçeneğini kullanmak yine talebiniz doğrultusunda makul olabilir. Ayrıca bunların dışında sadece ben seçeneğiyle gizlilik ayarınızı sonlandırabilirsiniz. İlişki durumunuz aynı kalıyor olsa da sizden başka kimse bunu göremez. Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Sıkça Sorulan Sorular

Facebook İlişki Durumu Nasıl Yapılır?

Facebook ilişki durumu güncelleme için hesaba giriş yapın. Sağ üst köşedeki profil yazan yere tıklayın, hakkında sekmesini seçtikten sonra aile ve ilişkiler durumunun bulunduğu alanı göreceksiniz. İlişki durumu ekle veya değiştir diyerek kolayca yapılır.

Facebook İlişki Durumu Gizleme Nasıl Yapılır?

İlişki durumu gizleme için profil – hakkında – aile ve ilişkiler alanına girdiğinizde gizleme ile ilgili bir buton göreceksiniz. Buradan kimin görüp görmeyeceğine karar vererek kolayca yapabilirsiniz.

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim