Facebook Kullanıcı Adı Nasıl Değiştirilir? (2023)

Facebook'da Kullanıcı Adımı Nasıl Değiştirebilirim?

Facebook kullanıcı adı çoğunlukla adınız ve soyadınızda oluşan facebook profilinizin linkinde yer alan bir kavramdır. Bunun dışında başka yerlerde göremezsiniz. Fakat profil linkinizi özelleştirerek kendinize özgü olmasını isteyebilirsiniz.

Ve facebook’u kullanan milyonlarca kullanıcının ‘kullanıcı adı’ndan da farklı ve benzersiz olmalıdır. Yani istediğiniz kullanıcı adı başkası tarafından sizden önce alınmış ise maalesef o kullanıcı adınız siz de kullanamazsınız.

Tıpkı dünya üzerinde fiili olarak sizden bir tane daha olmadığı gibi dijital ortamda da sizden bir tane daha olamaz.

Normal şartlarda facebook için kendinize bir hesap açtığınızda adınız ve soyadınız yan yana gelir ardına sayılar eklenerek otomatik olarak oluşturulur ama bunu değiştirebilirsiniz hem de çok basit bir yöntem ile …. ( yöntemi basit ama benzersiz bir kullanıcı adı bulmak o kadar da basit değil) işte facebook kullanıcı adı nasıl değiştirilir? sorusunun cevabı:  Facebook kullanıcı adı nasıl değiştirilir?

Facebook kullanıcı adı nasıl değiştirilir?[/caption] Tabi kullanıcı adı değiştirilirken bazı kriterlere de dikkat etmek gerekir. Sorunsuz ve kısa sürede yeni bir kullanıcı adına ulaşmak istiyorsanız önce kriterlere sonrada yapılış aşamalarını dikkatlice inceleyiniz… Facebook kullanıcı adı değiştirme kriterleri:

  • Tüm internet ortamında olduğu gibi Türkçe karakter kullanımı maalesef yasaktır. Ü, ö, ş veya ç gibi Türkçe karakterler linklerde yer alamaz ve bu sebeple de onların yerine u,o gibi karakterler kullanılabilir.
  • Hakaret, küfür gibi içeriklere kullanıcı adlarında yer verilmemelidir. Facebook bu tür kullanıcı adlarına sahip hesaplara belli kısıtlamalar getirebilmekte ya da engelleyebilmektedir.
  • Noktalama işaretleri ve sayılar kullanıcı adlarında yer alabilir. Ancak tavsiye edilmez.
  • Emojiler kullanıcı adlarında ve linklerde yer alamaz. Sadece harf ve rakamlar yer alabilir.
  • Kendi adınıza uygun bir kullanıcı adı oluşturmanız ya da diğer sosyal medya ağlarındaki kullanıcı adlarınıza uygun bir kullanıcı adı tercih etmeniz , internette bulunma oranınızı daha da arttıracaktır. Bu yüzden kullanıcı adlarınızı tüm sosyal medyalar platformlarında kullandığınız kullanıcı adları ile ilgili olmasına özen göstermelisiniz.
  • Fazla uzun olmayan kullanıcı adları tercih etmeniz kolay bulunmanızı sağlar.

Facebook kullanıcı adı değiştirme yolları

Öncelikle ana sayfanıza girdiniz. Sağ üst köşede yer alan aşağı doğru ok şeklinde olan butonuna basınız. Daha sonra ayarlar ve gizlilik yazısına basınız

Ardından sadece ayarların göründüğü butona tıklayınız.

Karşınıza çıkan sayfada profilinizin genel hesapları yer alacaktır. Adınızn bir alt kategorisinde kullanıcı adınız yer almaktadır. ( elbette ilk denediğinizde kabul edilmeyecektir. Defalarca denemeniz gerekebilir)

Sonunda facebook’un kabul ettiği bir kullanıcı adı bulmuşsanız tebrik ederiz. Hesabınızın linki artık size özeldir….

Facebook Türk Beğeni Satın Al – 100 Türk Beğeni 19.99 TL

Facebook Beğeni Satın Al – 100 Beğeni 19.99 TL

Facebook Takipçi Satın Al – 250 Takipçi 39.99 TL

Facebook Sayfa Beğenisi Satın Al – 250 Sayfa Beğenisi 54.99 TL

Facebook Sayfa Takipçisi Satın Al – 500 Sayfa Takipçisi 104.99 TL

Facebook Organik İzlenme Satın Al – 500 Video İzlenme 59.99 TL

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim