Facebook Nasıl Açılır 2023? Telefonlu ve Telefonsuz Açma

Facebook nasıl açılır gibi komplike bir sorunun pek çok farklı cevabı olabilir. Keza dünyanın en çok tercih edilen sosyal ağı olması sebebiyle özellikle Türkiye'de de herkesin favorisi durumundadır.

Yıllardan beri hesabı olanlar, yeni hesap açmak isteyenler, dondurduğu hesabı geri aktif etmek isteyenler aynı soruyla karşımıza çıkabiliyorlar. Teknik olarak bunun pek çok yöntemi ve oldukça hızlı bir çözümü olduğunu söyleyebiliriz.  

Direkt olarak Facebook hesabı açmak istiyorsanız bunu yapabilmeniz için sadece temel bilgilerinize ihtiyacınız olacak. Web sitesine girdiğiniz gibi karşınıza çıkacak olan ekranda giriş kısmını zaten göreceksiniz. Hemen altında ise yeni hesap oluşturmak isteyenler için konumlandırılmış olan kayıt formunu fark edebilirsiniz.

Yeni hesap oluştur diyerek bu forma ulaşın ve ilgili boşlukları doğru ve eksiksiz olacak şekilde tamamlayın.   Sizden istenilen temel bilgilerin arasında gayet genel talepler yer alırken herhangi bir özel kişisel bilginiz sizden asla istenmemektedir.

  • Adınız
  • Soyadınız
  • Cep telefonu numaranız veya e-mail adresiniz
  • Yeni şifre
  • Doğum tarihiniz
  • Cinsiyetiniz

Burada cinsiyetiniz opsiyonel olarak var olmakla beraber dilerseniz belirtmeyebilirsiniz. Ancak diğer alanları eksiksiz bir biçimde doldurmanız elzem. Doldurduktan sonra Facebook hesap açma işlemi için son bir adım kalıyor. Kaydol butonuna bastığınız an itibariyle verdiğiniz mail ya da telefon numarasına gelecek olan aktivasyonla hesabınızı tanımlamış oluyorsunuz.  

Facebook Nasıl Açılır Telefondan

  Facebook kaydol seçeneğini aynı zamanda telefonunuzla da kullanabilirsiniz. Bunun için en önemli ayrım tabii ki tarayıcı ve uygulama arasında gözlemleniyor. Eğer isterseniz mobil cihazınızın tarayıcısı üzerinden direkt olarak web siteye girerek yine aynı adımı izleyebilirsiniz.

Yeni hesap oluştur dedikten sonra otomatik olarak aynı sayfaya yönlendirileceksiniz. Aynı bilgileri eksiksiz girdiğiniz müddetçe problem yaşamadan kaydınızı açabileceksiniz.   Eğer mobil cihazınız Android ya da iOS tabanlı bir cep telefonu veya tablet ise bir alternatifiniz daha var.

Uygulama markete girerek resmi Facebook uygulamasını temin ettikten sonra uygulamayı açın. Henüz giriş yapmış olmadığınız için giriş ekranının hemen yanında yine yeni hesap oluştur kısmını göreceksiniz. Telefondan Facebook açmak için özel bir gereksinime ihtiyaç yoktur. Yine aynı kayıt formuyla kolayca üyeliğinizi tamamlayabilirsiniz.  

Telefon Numarasız Nasıl Facebook Açılır?

  Facebook üye olma aşamasıyla ilgili en şeffaf davranan platformlar arasında yer alıyor. Bununla beraber kullanıcı taleplerini de görmezden gelmiyor. Türkiye'de en çok karşılaşılan sorunlardan birisi bazı bilgilerin üyelik aşamasında kesinlikle isteniyor olmasıdır.

Buna kişisel cep telefonu numarası bile dahildir. Ancak burada böyle bir zorunluluğun zaten olmadığını vurgulamak gerek.   Daha doğrusu Facebook'a telefonsuz üye olmak isteyenler için zaten kayıt formunda bir opsiyon bulunuyor. O satırda vereceğiniz ve hesabınızın gerçek bir kullanıcıya ait olup olmadığını tanımlayan yöntem cep telefonu yerine mail adresi olabiliyor.

Elbette ki Messenger'ı daha aktif kullanabilmek, hatta SMS uygulaması olarak seçebilmek gibi pek çok avantajdan faydalanmak için cep telefonu numaranızı onaylamanız işinize yarayacaktır.  

Yine de istemiyorsanız telefonsuz Facebook açmak her zaman için mümkün olmaya devam edecek. Kimlik bilgilerinize ihtiyaç duymadan, sadece temel bilgilerinizle kaydınızı açmayı mümkün kılması bile Facebook cephesinin ne kadar önemli bir şirket olduğunu gösteriyor.

Zaten kişisel verilerin kullanımı ve korunması ile ilgili pek çok mevzuata uygun hareket ettiği gerçeğinden de söz etmeden geçmemeliyiz. Yani direkt olarak cep telefonu numaranızı verseniz bile bunun üçüncü şahıslarla veya üçüncü parti uygulamalar ya da şirketlerle paylaşılmayacağını aydınlatma metninde garanti ediyor.

Sık Sorulan Sorular ve Cevapları

Facebook Hesabı Kolayca Nasıl Açılır?

Facebook sayfasına giriş yapınca hesap oluştur dedikten sonra istenen bilgileri doldurarak kayıt olup facebook hesabını kolayca açabilirsiniz.

Telefondan Facebook Hesabı Açma Yöntemleri Nelerdir?

Android veya iOS üzerinden uygulama indirerek ya da facebook ana sayfasına giderek hesap açma işlemini yapabilirsiniz.

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim