Facebook Profilime Kim Baktı? Nasıl Görülür? 2023

Dünyanın sosyal medya denildiğinde akla ilk gelen ismi olduğu için Facebook profilime kim baktı diye merak ediyorsanız bu noktada bazı ayrıntıları bilmeniz gerekiyor. Sosyal ağlar çok fazla kişinin kullandığı ve geçmişten ya da bugünden tanıdıklarınızla etkileşime girebileceğiniz mecralardır.

Bu yüzden de bu merak duygusu aslında pek enteresan değil. Ancak milyar dolarlık değerlemelere sahip olan sosyal medya devlerinin kişisel verilerin gizliliği ve korunması noktasına gereğinden fazla önem verdiğini asla unutmamak gerekiyor.

Bu bağlamda direkt olarak akla güvenlik açıkları gelebilir. Çünkü herhangi bir şekilde legal yollarla Facebook tarafından paylaşılan böyle bir veri yok. Buna yazılım şirketleri, geliştiriciler, yenilikleri önceden deneme şansına sahip beta kullanıcıları dahil etmek mümkün.

Hiçbir şekilde kişisel gizliliği hiçe sayan bir veriyi Facebook şirketi üçüncü bir şahısla paylaşmamaktadır. Teknik olarak Facebook profilime kim bakmış öğrenmek istiyorum dediğinizde bunun aslında imkânsız olduğu vurgulanabilir.

Tabii ki Facebook profilime kim bakmış sorusunun yanıtını veren ya da verdiğini iddia eden pek çok servisle karşılaşabilirsiniz. Bu servisler tıpkı diğer sosyal mecralarda olduğu gibi kişilerin mevcut takipçileri, arkadaşları ya da kitleleri dışında da hangi hesapların profillerine girdiğini gösterdiğini iddia ediyor.

Facebook daha önceden bu konuyla alakalı bir açıklama yaparak bunun imkânsız bir veri olduğunu vurgulasa da bu durum son bulmadı. Çünkü profile bakanları gösteren uygulamalar, programlar ve eklentiler mevcut bir açığı kullandığını iddia etmeye devam ediyor.  

Facebook Türk Beğeni Satın Al – 100 Türk Beğeni 19.99 TL

Facebook Beğeni Satın Al – 100 Beğeni 19.99 TL

Facebook Sayfa Beğenisi Satın Al – 250 Sayfa Beğenisi 54.99 TL

Facebook Sayfa Takipçisi Satın Al – 500 Sayfa Takipçisi 104.99 TL

Facebook İzlenme Satın Al – 500 Video İzlenme 59.99 TL

Facebook Profilime Arkadaşlarım Dışında Kim Bakmış?

  Facebook profilime bakanlar hakkında bilgi almak istiyorum diyorsanız bunun legal bir yolunun olmadığını söylemiştik. Yine de üçüncü parti yazılımlar, aplikasyonlar ve eklentiler size bu veriyi sağladığını söyleyebiliyor. Burada net bir ayrım olarak arkadaş listenize dahil ya da dahil olmayan hesapları da değerlendirememekteyiz.

Çünkü hiçbir veri paylaşılmadığından dolayı arkadaş listenizden kimin baktığını da gözlemleme şansımız yok. Bazı ücretsiz uygulamalarda beğeni sayısına, aktifliğine ve iletişim ya da etkileşim sıklığınıza göre geliştirilmiş olan algoritmaların kullanıldığı iddia ediliyor.

Zaten ücretli Facebook profilime bakanları öğrenme uygulamalarında çok daha gelişmiş bir algoritma kullanıldığı düşünülüyor. Bunun teorik olarak mümkün olmadığı baz alınsa da hem ücretli hem de ücretsiz pek çok servisi kullanan milyonlarca insan var.

Ayrıca böyle bir kullanımın hesap güvenliğini tehdit ettiğini, ciddi bir güvenlik açığı yarattığını, ek olarak ise hesapların çalınmasına yol açtığını savunan siber güvenlik uzmanlarının sayısı hiç az değil. Facebook profile bakanları görme adımında yazılımdan faydalanarak bazı detaylara ulaşanlar mevcut. Ki uygulamalara, ücretli servislere ve hatta eklentilere kıyasla çok daha makul görünüyorlar.  

Facebook Profilime Kim Baktı Programı

  Facebook profilime bakanları görme noktasında herhangi bir programın, aplikasyonun, eklentinin bir işe yaramayacağı konusunda çok büyük bir kitle hemfikir olmuş durumda. Tabii ki bunun aksini düşünenleri es geçemeyiz. Ama gerek Facebook cephesinden yapılan açıklamalar gerekse siber güvenlik uzmanları bu servisleri pek tavsiye etmiyor. Bazı yazılımlar ise profilinize bakanları görebileceğiniz kod dizinlerine içerik üzerinden ulaşabileceğinize vurgu yapıyor.

  • Kendi profilinizin sayfasındayken boş bir noktada sağ tık yapın.
  • Sağ tık yaptıktan sonra sayfa kaynağını görüntüle kısmını seçin.
  • Sekme üzerinde pek çok yazılımsal kodu göreceksiniz. Burada CTRL ve F tuşlarına basarak kelime arama kutucuğunu açın.
  • Arama satırına ''Initialchatfriendlist'' yazın ve arayın.
  • Yine karşınıza karmaşık sayı kombinasyonlarından oluşan kodlar çıkacak. Bunlar arasında 9 haneli kodlar ve tire ile ayrılarak tek bir rakamın yer aldığı kısımlar kullanıcı verisi olarak anılıyor.
  • Örneğin 123456789-3 uzantılı kod size ''123456789 profil numaralı kullanıcının profilinizi 3 kez ziyaret ettiği'' bilgisini veriyor.
  • Profili bulabilmek içinse 9 haneli kodu kopyalayarak ''facebook.com/profile.php?id='' kısmına eşittir sonrasına yapıştırmak gerekiyor.
  • Açılan profil sayfanızı ziyaret etmişken, 9 haneli rakamın ardından tire ile bölünmüş sayı kaç kez ziyaret ettiğini göstermektedir.

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Facebook Profilime Kim Baktı 2023?

Facebook veya başka bir sosyal ağda profilime baktı diye merak ediyorsunuz ama ne yazık bunu bilmenizin bir yolu yok. Size farklı uygulamalar indirerek bunu indireceğinizi söylerler. Ya paralı satarlar ya da ücretsiz derler ama trojan yollarlar. Tıkladığınız an bütün hesap bilgileriniz karşıya gider ve çalınır. Profil veya başka şey için ek uygulama yalanlarına inanmayın.

Profile Bakanları Gören Programlar Doğru mu?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi. Profile bakanları gösteren bir program ya da Android iOS üzerinden indirebileceğiniz bir uygulama yer almamaktadır. Kesinlikle indirmeyin.

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim