Facebook Reklam Nasıl Verilir? Fiyatları Ne Kadar?

Facebook reklam nasıl verilir konusunu araştırarak mevcut sayfanızın ya da profilinizin tanıtımını gerçekçi rakamlarla yapabilirsiniz. Özellikle dijital reklamlarda geri dönüş oranının çok yüksek olması, daha fazla kişinin talep göstermesi ve tabii ki çok büyük bir kitleye erişmesi önemli ayrıntılara dönüşüyor.

Her geçen gün ise gerek kurumsal şirketler gerekse bireysel kullanıcılar sponsorlu gönderi oluşturarak daha aktif bir hesap yönetimine kavuşuyor. 1 milyarı aşkın kullanıcı sayısına sahip olan bir sosyal ağda reklam vererek dünyanın her noktasından müşteri edinebilir, tanınırlığa ulaşabilir ve hedef kitlenizi geliştirebilirsiniz. Bu yüzden reklam yönetimini çok iyi yapmanız gerekmektedir.

Çeşitli optimizasyonlar sonucunda en doğru kitleye en kaliteli reklamı ulaştırmanız mümkün hale gelecektir. Facebook reklam verme ile ilgili en önemli soruların başında ise bütçe geliyor. Oysa ki tüm dijital reklam araçlarında olduğu gibi minimum ve maksimum gibi sınırlamalar olmaksızın dilediğiniz bütçeyle reklam çıkabiliyorsunuz.

Facebook reklam çıkma noktasında ise reklamın işlevselliği en önemli unsurlardan birisidir. Verdiğiniz hizmete, sattığınız ürüne ya da profilinize dair tüm beklentiniz ve yönlendirmeniz buna göre şekillenmek zorundadır.

Sponsorlu reklamınız üzerinde bir iletişim butonu mu olacağı yoksa bir web site yönlendirmesi mi yer alacağı tamamıyla size bağlı bir seçenektir. Yine hangi bölgede, hangi yaş kitlesine ya da hangi nitelikte hesaplara gösterileceği direkt olarak sizin tarafınızdan belirlenebilir.  

Facebook Türk Beğeni Satın Al – 100 Türk Beğeni 19.99 TL

Facebook Beğeni Satın Al – 100 Beğeni 19.99 TL

Facebook Takipçi Satın Al – 250 Takipçi 39.99 TL

Facebook Organik İzlenme Satın Al – 500 Video İzlenme 59.99 TL

Facebook Reklam Verme Fiyatları

  Facebook reklam fiyatları ile ilgili çok sayıda spekülatif detaya ulaşabilirsiniz. Herkesin farklı bir ücret tutarıyla bu konu hakkında fikir beyan ettiği bilinen bir gerçektir. Oysa dijital reklam sektöründe böyle sınırlamalara yer verilmiyor.

En basit şekliyle Facebook reklamları yalnızca haftalık 45 TL + KDV bütçe ile de verilebiliyor. Aynı zamanda 500.000 TL limitle de reklam çıkma şansına sahip olabiliyorsunuz. Yani teknik olarak maliyetiniz reklamınızın ne kadar süre ve ne kadar çok kişiye gösterileceğine bağlı olarak değişken olabiliyor.

Rekabetin az olduğu, daha rafine bir hedef kitleye sahip ya da daha küçük ölçekli bir reklam gösterim kitlesi tercih edildiğinde çok daha uygun fiyatlara uzun süreli reklamlar çıkılabiliyor. Yine şirketin ya da bireysel tercihlerinizin yönüne göre Facebook reklam ücretleri değişebiliyor. Tıklama başına maliyet, reklam gösterim başına maliyet gibi pek çok parametre ile bu hesaplamalar yapılabiliyor.  

Facebook Business Reklam Yöneticisi

  Facebook Business kullanımı reklam yönetimi konusunda müthiş bir artıya dönüşüyor. Özellikle günümüz şartlarında reklamların optimize edilmesi ve doğru bir biçimde çıkılması hem maliyet açısından hem de geri dönüşler açısından hayati bir önem taşımaktadır.

 • Facebook Business hesabınızda reklamınıza dair tüm ayrıntıları özelleştirebileceğiniz ayarlamalar mevcuttur.
 • İlk olarak seçenekler kısmından reklam oluştur diyerek ilgili alana ulaşın.
 • Burada reklamdan beklentinize göre en doğru stabilizasyonun sağlanabilmesi adına karşınıza seçenekler çıkacaktır.
 • Sayfa gönderisiyle etkileşim, sayfa beğenmeleri, internet sitesine yönlendirme, internet sitesine tıklama, uygulama yükleme ekranı, uygulama etkileşimi, etkinlik yanıtları, teklif alma, video görüntülemesi arasından en uygun talebinizi seçebilirsiniz.
 • Ardından seçtiğiniz alternatif talebe bağlı olarak sayfa adresi, web site, teklif paneli, uygulama indirme linki gibi gerekli olan bilgiyi yazabilirsiniz.
 • Bir sonraki adım ise Facebook reklam ayarları içerisinde en önemli noktadır. Hedef kitle belirleme ekranı ne kadar iyi optimize edilirse düşük maliyetle daha doğru bir kitleye ulaşmak o kadar mümkün olur.
 • Hedef kitle seçiminde konum, yaş, cinsiyet, dil, ilgi alanları, kullanıcı davranışları ve alışkanlıkları, bağlantılar belirlenerek mevcut en iyi kombinasyon hazırlanmalıdır.
 • Bir sonraki adım ise reklam bütçesidir. Burada belirlediğiniz tarih aralığı ve bu tarih aralığı için belirlediğiniz bütçeyi yazarak hemen reklam gösterimini başlatabilirsiniz.
 • Bu aşamada reklamınıza ait görsel seçimi, metin, bağlantı paylaşımı gibi detayları girerek ödeme sayfasına geçebilirsiniz.
 • Ödeme ekranında direkt olarak kredi kartı tanımlayarak sizin belirlediğiniz tutar dahilinde bir sponsorlu içerik çıkabilirsiniz.
 • Facebook sponsorlu gönderi ücreti tamamıyla reklamınızın görüntüleme ve tıklamalarına bağlı olarak bütçeye dayalı olarak işlenir.

  Facebook reklam verirken dikkat edilmesi gerekenler arasında hedef kitle belirleme en kritik noktadır. İlgili bir hedef kitleye doğru reklamı çıkabilmek için bu aşamada profesyonel bir destek almak en doğrusu olacaktır.

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Facebook Reklamı Nasıl Verilir?

Facebook  paylaşımlarınızın sağ altında gönderiyi öne çıkar diye bir buton yer alır. Buraya giriş yaparak; etkileşim, mesaj, erişim gibi farklı seçenekler göreceksiniz. Hangi bölgeye reklam vermek istediğiniz gibi ayarlar da yapabiliyorsunuz. Sonrasında kredi kartı ekleyerek kolayca reklam verebilirsiniz.

Facebook Reklam Fiyatları Ne Kadar?

Facebook reklamı son zamanlarda zamlandı ve günlük 9+kdv olarak belirlendi.  Zaten daha ucuza reklam vermeye çalışırsanız en az 8.72 TL diye bir uyarı ile karşılaşırsınız.

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim