Facebook Saat Ayarı Nasıl Yapılır? Sunucuya Bağlanılamıyor Sorunu

Facebook saat ayarı nasıl yapılır konusunun gündeme gelmesi birden farklı sebeplere dayanabilir. Örneğin bazıları için reklam yönetimi açısından farklı bir saat dilimi hatalı paylaşımlara yol açabiliyor. Bazılarında ise erişim sorunları ortaya çıkıyor.

Yine bir diğer unsur gönderilerin ya da çeşitli etkileşimlerin farklı bir zaman diliminde yapılıyormuş gibi gözükmesi şeklinde yorumlanabiliyor. Tüm bunların sonucu Türkiye’de saatlerin bir saat ileriye veya geriye alınmasının bırakılmasından kaynaklanabiliyor.

Aynı zamanda sorun bilgisayarınız ya da cep telefonunuzdan da kaynaklı olabilir. Çünkü otomatik zaman dilimi seçimi aktifse ve yaz saati uygulaması aktif konumdaysa zamanı geldiğinde cihazlarınız saati ileriye veya geriye alacaktır.

Ancak biz şu sıralar bunu uygulamadığımız için Facebook saatleri farklı gösteriyor şikâyetleri gayet normal karşılanabiliyor. Bilgisayar, cep telefonu ve tablet saatini kontrol ettikten sonra sorun Facebook saat ayarı ile alakalıysa bunun için kolaylıkla çözüm bulabileceğinizi vurgulayalım.

 • Facebook hesabınıza giriş yapın.
 • Sağ üst köşedeki ok ile Ayarlar ve Gizlilik menüsüne ulaşın.
 • Ardından Ayarlar sekmesine geçerek Genel bölümüne geçin.
 • Tarih & Saat sekmesi altından Saat Ayarı diyerek devam edin.
 • Saat Dilimi kısmına gelin.
 • GMT +3 saat dilimi Türkiye’nin de içerisinde bulunduğu ayarlamayı kapsamaktadır. Eğer burada +2 ya da +4 seçiliyse yaşanan 1 saat sonrasına ya da öncesine gösterilme durumu bundan kaynaklanmaktadır.

Facebook saat dilimi sorunu bu şekilde kolaylıkla çözümlenebiliyor. Aynı zamanda bunun reklamla ilgili bir probleme sebep olabileceği için Facebook Business üzerinden de ayarlamalar yapmak mümkündür.  

Facebook Türk Beğeni Satın Al – 100 Türk Beğeni 19.99 TL

Facebook Takipçi Satın Al – 250 Takipçi 39.99 TL

Facebook Sayfa Beğenisi Satın Al – 250 Sayfa Beğenisi 54.99 TL

Facebook Sayfa Takipçisi Satın Al – 500 Sayfa Takipçisi 104.99 TL

Facebook Organik İzlenme Satın Al – 500 Video İzlenme 59.99 TL

Facebook Sunucuya Bağlanılamıyor Tarih Saat Ayarı

  Facebook sunucuya bağlanılamıyor tarih ve saat ayarlarını kontrol et uyarısıyla karşılaşıyorsanız yukarıda da belirtilen ayarlar sekmesinden bunu rahatlıkla değiştirebilirsiniz. Bunun dışında saat ile ilgili yaşanan en temel problemlerden bir diğeri reklam yönetimiyle alakalıdır. Böyle bir sorun yaşıyorsanız hemen Facebook Business üzerinden saat ayarı ile bunun çözümünü gerçekleştirebilirsiniz. Olası bir saat ayarı yapacağınız zaman mevcut reklam hesabınızın deaktif olacağını ve yeni bir hesap açmanız gerektiğini unutmayın. Dolayısıyla saat dilimini değiştirmeden evvel reklam hesabınızla ilgili ayarlamaları gerçekleştirin.

 • Reklam Yöneticisi kısmından Ödeme Ayarları diyerek ilgili menüye ulaşın.
 • Bu alanda sizden tekrardan şifreniz talep edilir. Eğer şifrenizi bilmiyorsanız ya da bu alana giremezseniz bir sonraki adıma geçemezsiniz.
 • İşletme Bilgileri kısmının yanında bulunan düzenle simgesi olarak görülen kaleme tıklayın.
 • Para Birimi ve Saat Dilimi seçeneği direkt olarak karşınıza çıkacaktır.
 • Saat Dilimi sekmesi altında uygun olan saat dilimini seçtikten sonra Kaydet diyerek işlemi tamamlayın.
 • Yeni Hesap Oluştur diyerek reklam yönetimini tekrardan kontrol altına alın.

Facebook saat sorunu nasıl çözülür konusunda birkaç farklı problem yaşanmasına karşılık hepsinin çözümü son derece basittir. Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Sıkça Sorulan Sorular

Facebook Saat Ayarı Nasıl Yapılır?

Facebook saat ayarı yanlışsa çeşitli problemlerle karşılaşırsınız bunu önlemek için Türkiye saat dilimine almanız gerekmektedir. Sağ üst köşedeki ok’a tıklayın – ayarlar ve gizlilik – ayarlar – genel – tarih ve saat – saat sekmesine tıklayın. Buradan GMT+3 seçmeniz yeterlidir.

Facebook Sunucuya Bağlanamıyor Sorunu Nasıl Çözülür?

Facebook sunucuya bağlanamama problemi de genellikle tarih ve saat ayarı kaynaklıdır. Yukarıdaki ayar ile düzeltebilirsiniz. Reklamlarla ilgili sorun yaşıyorsanız Facebook Business içerisinde benzer ayarlar yapmanız gerekiyor. Reklam yöneticisi – ödeme ayarları – kalem işaretli düzenle simgesi – para birimi ve saat dilimi sekmesine tıklayıp GMT + 3 seçin ve kaydedin.

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim