Facebook Şifremi Unuttum! Bulma Değiştirme ve Yenileme

Facebook Şifremi Unuttum Hesabıma Erişim Sağlayamıyorum Çözümü Nedir?

Facebook Şifremi Unuttum, Facebook diğer çok sık kullanılan platformlardan biri olmasına karşın en eski ve en sık kullanılan platformlar  arasında hala yerini almaktadır. Her platform gibi facebook’un da kendine ait bir kitlesi bulunmaktadır.

0-25 yaş aralığına sahip her kullanıcının bir hesabı olmasına rağmen bu yaş grubundaki kullanıcılar facebook’u çok sık kullanmamaktadır fakar 25 yaş ve üzeri kullanıcıların en sık kullandığı platform facebook olmakta her kesimden ve statüden kullanıcıyı bünyesinde barındıran facebook’ta diğer tüm platformlarda olduğu gibi şifre unutma işlemi çok fazla yaşanmaktadır.

Bu durum kimi zaman ciddi sorunların ortaya çıkmasını sağlarken kimi zaman kolay bir şekilde çözülmektedir. Aslında facebook dahil diğer platformlar bu durumun önüne geçmek için hem telefonla doğrulama hem de mail adresi ile doğrulama seçeneğini aktif etmiş olmaktadır.

Kullanıcılar telefon numaralarını girerek şifreyi olası bir durumda kurtarmak için sms ile doğrulama alarak farklı kullanıcıların eline geçmesini engellemektedir. Aynı zamanda e-posta ile de aynı çözüm sağlanabilmektedir.

 Facebook Şifremi Unuttum Hesabıma Erişim Sağlayamıyorum

Facebook Şifremi Unuttum Hesabıma Erişim Sağlayamıyorum Ne Yapmalıyım?

Bu durumda eğer facebook şifrenizi unuttuysanız öncelikle mail adresinize erişiminizin olması ya da telefon numaranızın facebook hesabınızda kayıtlı olması gerekmektedir.

Aksi taktirde hesabınıza ulaşımınız engellenebilir ve hesap size ait olduğu halde giriş yapamayabilirsiniz bu durumda yapabileceğiniz en iyi yöntem facebook ile iletişime geçerek kimlik kartınız ile özçekim gerçekleştirerek hesabın size ait olduğunu kanıtlamanızdır.  

Facebook’tan red cevabı gelirse yeni bir hesap oluşturmanız gerekmektedir.

Eğer olumlu bir cevap gelirse facebook’un gerekli gizlilik koşullarını sağlamanız gerekmektedir.

Örneğin mutlaka telefon numaranızı sadece sizin görebileceğiniz bir şekilde facebook profilinize kayıt etmeniz gerekmekte.

Devamlı kullanabileceğiniz, şifresini unutmayacağınız bir mail adresini kayıt ettirmeniz ve doğrulamanız gerekmektedir.

Ve tabi ki tüm bu işlemleri kullanmaya gerek kalmadan kendi şifreniz ile sağlıklı bir şekilde giriş yapabilmeniz için unutmayacağınız, bir yere not alabileceğiniz güçlü bir şifre oluşturmanız önemli olmaktadır.

Facebook şifre güvenliği yöntemleri nelerdir?

Facebook birçok fırsatlar barındıran bir platformdur  bu yüzden facebooktaki varlığınız son derece önemlidir. Özellikle bir şirketiniz var ise facebook sayfanızın olması önemlidir. Bu sayfaya bağlı olan admini olan bir bireysel hesaba da ihtiyacınız bulunmaktadır. Bu yüzden sağlam korunması gereken bir hesap şifresi oluşturmalısınız.

Sayfanızın kalitesiz, dolu bir profile sahip olması ve reklam verirken bireysel hesaptan yararlanacağı için bilgilerinizi kimse ile paylaşmamanız gerekmektedir.

Sizlere zarar vermek isteyecek kullanıcıların firmanızın prestijini zedeleyecek girişimlerden kaçınılması gerekmektedir.

Bireysel hesaplar için yeni bir hesap açarak yola devam edebilirsiniz fakat firma hesapları için bu mümkün olmayabilir.

Öncelikle şifresi unutulan ya da başka kullanıcıların himayesi altına giren hesabı kapattırmanız gerekmektedir ki müşteri potansiyelindeki kullanıcıları yanıltmayarak doğru hesaba yönlendirebilirsiniz.

Veya tüm bu kriterleri ekarte edebilecek farklı bir yöntem bulunmaktadır güvenilir kişiler listesi oluşturmak :

Nedir bu güvenilir kişiler listesi. Hesabınıza daha önceden tanımlayacağınız güvenilir kişiler listesi sayesinde şifrenizi sıfırlamak istediğinizde bu kişiler aracılığı ile şifrenizi yenileyebilirsiniz

. facebook sizlere hesabınızı geri almanızda çok fazla güvenli seçenekler sunmaktadır fakat sizler her defasında hesabınızın şifresini unutarak aynı zamanda güvenli hesap kurtarma seçeneklerini es geçmişseniz geçmiş olsun yeni hesap açmanız gerekmektedir. Tüm bunları yaşamamak için lütfen şifrenizi ve mail adresinizi görebileceğiniz güvenli bir yerde saklayınız.

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim