Facebook Şifremi Unuttum Nasıl Bulabilirim 2023?

Eğer Facebook şifremi unuttum nasıl bulabilirim diyorsanız muhtemelen hesabınıza erişimi kaybetmişsinizdir. Tabii ki bunun için yapılabilecek ve çözüm yaratacak çok sayıda uygulama var. Bu uygulamaların ardından şifrenizi yenileyebilir, hesabınızın kapatılmasını talep edebili ya da kendiniz giriş yaparak kullanmaya devam edebilirsiniz.

Tümünde standartları belirleyen faktör diğer bilgilerinizi hatırlamanız olarak öne çıkıyor. Bu tarz sosyal mecralarda üyeliğinizi açarken en dikkatinizi çekecek noktalar istenilen bilgiler olacaktır. Fakat her ne olursa olsun hiçbir zaman kendinize ait olmayan, yanlış bilgiler içeren ya da farklı kimlikle kayıt gibi aksiyonlara yol açan üyeliklerden uzak durmalısınız.

Çünkü en ufak bir giriş sorununda bile bu bilgiler sizden talep edilebilir ve kimliğinizi doğrulamanız istenebilir. Eğer size ait olmayan bilgilerle ya da gerçek olmayan bir bilgi kullanarak üyeliğinizi açtıysanız bunu kanıtlayabilme ihtimaliniz oldukça düşecektir. Facebook şifremi unuttum dediğinizde bile bunu fark edebilirsiniz.

Çünkü web site üzerinden Facebook şifre unuttum seçeneğiyle devam ettiğinizde sizden ilk olarak hesabınızı bulmanızı isteyecektir. Burada da kayıt ve aktivasyon sürecinde kullandığınız mail adresi ya da telefon numarası şart koşuluyor. Bu bilgilerden birisini yazarak devam ettiğinizde karşınıza hesabınız çıkacak. Sonrasında ise birkaç farklı seçenekle şifre sıfırlama işlemi mümkün.  

Facebook Türk Beğeni Satın Al – 100 Türk Beğeni 19.99 TL

Facebook Beğeni Satın Al – 100 Beğeni 19.99 TL

Facebook Takipçi Satın Al – 250 Takipçi 39.99 TL

Facebook Sayfa Takipçisi Satın Al – 500 Sayfa Takipçisi 104.99 TL

Facebook Organik İzlenme Satın Al – 500 Video İzlenme 59.99 TL

Facebook Şifremi Unuttum Kod Gelmiyor?

  Facebook şifre sıfırlama işleminde en önemli noktalardan birisi hesabınızı bulduktan sonra hangi yöntemi kullanacağınızdır. Genellikle web sitelerinde üyelik ile ilgili bilgiler unutulduğunda ve çoğu zaman şifre sıfırlandığında mail adresine bir şifre aktivasyonu gelir. Ardından tek bir linke tıklayarak şifrenizi güncellemeniz mümkün olur. Burada Facebook birden fazla seçenekle yine kullanıcı deneyimini öne çıkarıyor.

  • Google Hesabımı Kullan

Daha önceden hesabınıza giriş yaparken Google ile devam et dediyseniz sizin Google hesabınızla entegrasyonu tamamlanmıştır. Dolayısıyla kolayca şifrenizi yenileyebilirsiniz.

  • E-posta Adresime Kod Gönder

En çok tercih edilen seçenek olarak görülse de kod gelmeyen durumlar yaşandığından insanlar alternatiflere yönelebiliyor. Mail adresinize gelen kodu bu ekrana girmeniz sonucunda direkt şifrenizi yenileyebiliyorsunuz.

  • Cep Telefonuma Kod Gönder

Burada da hesabınızın üzerine tanımlanmış olan cep telefonu numaranıza bir kod gönderilir. Bu kodu da aynı sayfaya yazmanız halinde şifre değiştirmek mümkün olacaktır. İnsanların yaşadığı en büyük problem ise direkt olarak Facebook kod gelmiyor sorunudur. Aslında burada teknik anlamda da çeşitli aksaklıklar meydana gelebiliyor. Bazen ardı ardına gönderilen kodlar bir seferde maile ya da telefona ulaşıyor. Oysa sizin son tıkladığınızda gelen kodu girmeniz gerektiği için böyle bir karmaşıklık yaşanıyor. Yine aynı şekilde Facebook kod kabul etmiyor diyenlerin sayısı bir hayli fazla. Bazen ise eski mail adresine ya da cep telefonu numarasına erişim sağlanamadığı için kodu alabilmek pek mümkün olmuyor. Tabii ki burada Google hesabıyla giriş yapmadıysanız pek bir seçenek kalmıyor. Böyle durumlarda hemen ekranın altında konumlandırılmış olan bunlara artık erişimin yok mu kısmına tıklayarak senden istenilen kayıt bilgilerini doldurman gerekecektir.  

Facebook Şifre Yenileme

  Facebook şifre yenileme aşamasıyla alakalı hiçbir sorun yaşamamanız adına bazı zamanlarda bilgilerinizi güncel tutmanız için bildirim göndermektedir. Bu bildirimler hem cep telefonunuzu hem de mail adresinizi güncelleme noktasında size yol gösterecektir.

Eğer bilgileriniz güncelse herhangi bir hesabınızın şifresini değiştirmeniz birkaç dakikanızı alacaktır. Gerek şifrenin unutulduğu zamanlarda gerekse değiştirmek istediğinizde bu adımları takip ederek kolayca hesap güvenliğinizi maksimum seviyeye çıkarabilirsiniz.

Facebook şifremi hatırlamıyorum diyorsanız güncel bilgilere kesinlikle ihtiyacınız var. Yalnızca bu adreslere erişiminizin olmadığı durumlarda alternatif şifre sıfırlama metodunu deneyebilirsiniz. Bu alanda sizden istenilen bilgiler kayıt esnasında verdiğiniz bilgiler, en son giriş yaptığınız tarih ya da en son Messenger üzerinden kiminle konuştuğunuz gibi hesabınızın ince ayrıntılarını kapsıyor. Eğer yeterli düzeyde doğru cevap verirseniz hesabınıza ilişkin şifre yenileme kodu direkt olarak size tahsis ediliyor.

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Facebook Şifremi Unuttum Nasıl Bulurum 2023?

Facebook şifremi unuttum diyorsanız ilgili linkten kayıt olduğunuz telefon ve e-mail adresini girerek şifre yenileme işlemi yapmalısınız. Hiçbir bilgiyi hatırlamazsanız şifrenizi bulamazsınız.

Facebook Şifre Yenileme Kodu Gelmiyor

Facebook şifre yenilerken telefonunuza ya da mail adresinize kod gelir. Kimi zaman yoğunluktan kod geç gelebilir. Mail adresinize gelecekse spam klasörünü de kontrol edin. Telefon numaranızı doğru girdiğinizden emin olun ve tekrar kod isteyin. Hala Kod gelmiyorsa sistemsel bir sorundur, bir süre bekleyip tekrar deneyin.

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim