Facebook SMS Güncellemeleri Nasıl Kapatılır?

Facebook SMS güncellemeleri nasıl kapatılır algısının sebebi yapılan bildirim güncellemeleridir. Keza artık sosyal medya devini daha aktif ve daha etkileşimli kullanabilmek adına pek çok yenilikle karşılaşabiliyoruz.

Bunlardan birisi ise kısa mesaj güncellemeleri oluyor. Aslında bunun ayak sesleri ilk olarak Messenger ve SMS entegrasyonuyla hissedilmeye başlanmıştı. Burada etkileşimin direkt olarak Facebook ve Messenger üzerinden tekele alınmak istediğine dair net bir fikrin doğduğu anlaşılıyordu. Fakat ilk etapta herkesin hoşuna giden bu durum sonrasında rahatsızlık boyutunda karşımıza çıkmaya başladı

. Buna neden olan faktör ise standart olarak sosyal ağın içerisinde yer alan bildirimlerin büyük çoğunluğunun telefonumuza kısa mesaj olarak gönderilmesidir. Bundan rahatsız olan herkesin ilk merak ettiği konu ise Facebook sms bildirimlerini kapatmak oluyor.

Tabii ki burada Facebook SMS bildirimlerini açmak için ekstra bir ayar yapmamamızın etkisi büyük. Karşımıza çıkan ufak bir bildirim onayıyla kısa mesaj almaya başladıktan sonra bunun nasıl kapatılacağını bilemeyebiliriz. Ancak kapatmak oldukça basit olduğundan birkaç adımda bunu başarabilirsiniz.

  • Seçenekler kısmından ayarlar penceresinin ana ekranına ulaşın.
  • Ayarlar ekranında sol menüde yer alan seçenekler arasından Bildirimler sekmesini bulun.
  • Bildirim Ayarları dediğinizde karşınıza Facebook üzerinden, e-posta ile, site ve mobil, kısa mesaj olarak dört farklı seçenek çıkacak.
  • Burada kısa mesaj kısmının düzenle butonuna tıklamalısınız.
  • Düzenle ekranında kısa mesaj bildirimleri açık konumda iken bunu kapalı olarak seçip değişiklikleri kaydet diyerek devam edin.
  • Karşınıza bir uyarı penceresi çıkacak ve bu pencerede de şimdi değil diyerek yaptığınız değişikliği onaylamanız gerekecek.

Facebook Türk Beğeni Satın Al – 100 Türk Beğeni 19.99 TL

Facebook Beğeni Satın Al – 100 Beğeni 19.99 TL

Facebook Takipçi Satın Al – 250 Takipçi 39.99 TL

Facebook İzlenme Satın Al – 500 Video İzlenme 59.99 TL

Facebook SMS Güncellemeleri Ücretli Mi?

  Facebook kısa mesaj bildirimleri ücret dahilinde sayılmamaktadır. Türkiye’de mevcut operatörler üzerinden kolaylıkla bu bildirimleri ücretsiz bir biçimde alabilirsiniz. Sosyal medya devinin sunduğu bu hizmet bir noktada bundan dolayı ilgi gördü.

Herhangi bir ücret ödemeden hiçbir bildirimi kaçırmamak, direkt olarak kısa mesajla tüm arkadaşlarımızın güncellemelerini almak mümkün hale gelebiliyor.   Fakat bunun bir süre sonra can sıkıcı bir yoğunlukla karşımıza çıkması doğal olarak Facebook SMS bildirim ücretleri olmasa bile kullanışsız görünüyor.

İşte bu bağlamda da SMS bildirimlerini kapatarak yalnızca mobil uygulama üzerinden ya da e-posta yoluyla bildirim almak daha cazip gelebiliyor.  

Facebook Bildirimleri Nasıl Kapatılır?

  Facebook SMS bildirimleri haricinde diğer temel bildirimleri de dilediğiniz gibi özelleştirebileceğinizi vurgulamak gerek. Çünkü bildirim ekranında yalnızca bu alternatif yer almıyor. Aynı zamanda mobil uygulama üzerinden ya da site üzerinden standart bildirimleri düzenleyebilir, e-posta ile gelen bildirimleri sınırlayabilir ve tabii ki kısa mesaj bildirimlerini açıp kapatabilirsiniz.

  Ayarlar dedikten sonra Bildirimler menüsünden tüm bu bildirim seçeneklerini liste olarak göreceksiniz. Dolayısıyla yapmanız gereken tek şey bildirim türünü seçmek, düzenle demek ve burada yer alan seçenekleri değiştirerek değişiklikleri kaydetmek.

Bazen temel bildirimleri almayı isteyebilir fakat tüm arkadaşlarınızın anlık güncellemelerinden haberdar olmak istemeyebilirsiniz. Bu aşamada da burada ilgili ayarı seçerek kolayca dilediğiniz ayarlamayı yapabilirsiniz. Facebook bildirimleri kapatma ayarı birkaç saniye içerisinde değiştirilebiliyor ve sonrasında da tekrardan açmanıza olanak tanıyor.

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Facebook SMS Güncellemeleri Nasıl Kapatılır?

SMS bildirimlerini kapatmak için; seçenekler – ayarlar – bildirimler – bildirim ayarları – kısa mesaj bildirimleri butonunu kapalı olarak işaretlemeniz yeterli. Bundan sonra Facebook ile ilgili hareketler hakkında size bilgi gönderilmeyecek.

Facebook’tan Gelen SMS Bildirimleri Ücretli mi?

Hayır, zaten Facebook bu konuda bilgilendirme yaptı. Size gelen herhangi kısa mesajdan ücret alınmamaktadır. Çok acil bir işiniz yoksa, bildirimlerden sıkıldıysanız yukarıda verdiğimiz ayarlardan hızlı ve kolay şekilde kapatabilirsiniz.

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim