Facebook Takipci Listesini Görmek (Resimli Anlatım)

Facebook’ta Beni Kim Takip Ediyor Veya Etmiyor Nasıl Görürüm?

Facebook’ta artık takip edenleri görmek mümkün. Arkadaşınız olmadığı halde gönderilerinizi kimler takip ediyor, etmiyor artık detaylı listeden görebilirsiniz. Bu özelliği sizlere resimli anlatımla aktaracağız.

Facebook Takip Özelliği Ne İşe Yarar, Neden Var?

Facebook sadece bireysel kullanıcıların yeri değil, ünlüler ve popüler kişilerin de kullandığı bir sosyal ağdır. Ayrıca sınırsız arkadaş da ekleyemiyorsunuz. Bu aşamada takip özelliği imdadımıza yetişiyor.

Brad Pitt, Angelina Jolie gibi isimleri arkadaş olarak eklemeniz ne kadar mümkün? Çok düşük bir ihtimal, bu tür ünlülerin gönderilerini kaçırmamak için takip et diyoruz. Facebook bu özelliği sadece popüler kişiler için sınırlamaz, bireysel kullanıcılar da faydalanabiliyor.

Arkadaşım Olmayan Ama Beni Takip Edenlerin Listesi Nerede Görünür?

Facebook’ta sizi arkadaş olarak eklememesine rağmen bütün paylaşımlarınızdan haberdar olan bir kitle varsa o da takip listesinde görünür. Resimli anlatımla sizi gizli gizli kim takip ediyor? Öğreneceksiniz. Facebook hesabınıza giriş yapın ve sağ köşedeki mini profil fotosuna tıklayarak profiline bak bölümüne geçin.

Profilinizde arkadaşlar bölümü bulunuyor. Oraya tıklayarak tüm arkadaşların olduğu listeye giriş yapın.

Tüm arkadaşlar yaza araç çubuğunun sonunda diğer bölümü var. Oraya tıkladığımızda takiptekiler diye bir alan göreceksiniz. Oraya tıkladığınızda ayrıntılı listeye görebilirsiniz.

Sizde takipçiler olarak da yazıyor olabilir. Genel anlamda Facebook takip edenlerin listesi bu alandan görünür.

Facebook’ta Beni Takip Etmelerini Engelleyecek Düzenlemeleri Yapabilir miyim?

Facebook, kullanıcıları çeşitli özellikler sunarak onların kişisel haklarını korumaya amaçlar. Siz isterseniz takipçi özelliğini aktif ederseniz, dilerseniz de pasif ederek kimsenin takibine müsaade etmezsiniz. Facebook hesabınıza giriş yaptıktan sonra sağ yukarı köşedeki profil resminize tıklayın ve ayarlar gizlilik - ayarlar bölümüne geçin.

Ayarlar alanında aşağıdaki gibi ayrıntılı bir liste açılacak. Buradan herkese açık gönderiler bölümüne tıkladıktan sonra beni kimler takip edebilir alanından “herkes” ya da “arkadaşlar” olarak tercihinizi yapabilirsiniz.

Eğer herkes bölümünü seçerseniz arkadaş listenizde olmayan, yabancı kişiler de sizin bütün paylaşımlarınızı anbean takip edebilir. Arkadaşlar alanını seçtiğinizde, diğer bütün kişilerin takip etme özelliğini görünmez yaparak engellemiş olursunuz.

Facebook Türk Beğeni Satın Al – 100 Türk Beğeni 19.99 TL

Facebook Beğeni Satın Al – 100 Beğeni 19.99 TL

Facebook Takipçi Satın Al – 250 Takipçi 39.99 TL

Facebook Sayfa Beğenisi Satın Al – 250 Sayfa Beğenisi 54.99 TL

Facebook Sayfa Takipçisi Satın Al – 500 Sayfa Takipçisi 104.99 TL

Facebook Organik İzlenme Satın Al – 500 Video İzlenme 59.99 TL

Facebook’ta Birini Takipten Çıkarırsanız Bildirim Gider mi?

Facebook’ta sizi arkadaşlar olarak ekleyen veya takip eden birilerini listede gördükten sonra istemediğiniz kişileri “takipten çıkar” diyerek gönderilerinizi görmemesini sağlarsınız. Arkadaşlara ayıp olur, bildirim gider mi? Sorusunun cevabı ise hayırdır.

Arkadaşınızın bunu anlaması için takipçi listesine girerek bütün herkesi kontrol etmesi gerekir ki yüzlerce kişi arasından bunu anlaması biraz zor olacaktır. Bu yüzden istediğiniz kişiyi rahatlıkla takipten çıkarabilirsiniz.

Facebook’ta beni kimler takip ediyor? Takipçi listesini görmek mümkün mü? Takipten çıkarırsam ne olur? Sorularınıza yanıt vermeye çalıştık. Eğer takipçilerinizi görmekte sıkıntı yaşıyorsanız yorum yazarak bizden destek alabilirsiniz.

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim