Facebook Telefondan Nasıl Kapatılır? Hesap Silme Linki

Facebook Telefondan Nasıl Kapatılır Facebook hesabını kapatmak için direk telefondan ayarlar bölümüne girerek kapatabileceğiniz gibi verdiğimiz silme linkini de kullanarak kapatabilirsiniz. Sosyal ağların en prestijli örneği olmasına karşılık Facebook nasıl kapatılır diyenlerin sayısı azımsanacak boyutta değil.

Aslında bunun belli başlı pek çok sebebi var. Yaş ve kitle gibi değişimler, Instagram'ın yükselişi ve alternatif sosyal ağların çoğalmasıyla Facebook eski popülerliğini yavaş yavaş kaybediyor diyebiliriz. Halen daha en çok kullanıcıyı elinde barındıran sosyal mecranın hesabını kapatmak isteyen kullanıcılara bu imkânı verdiğini de vurgulayalım.

Instagram'ı da elinde bulunduran şirket hesap kapatma noktasında benzer bir politika izliyor. Kullanıcılar dilerse hesaplarını silme hakkına sahipler. Fakat yine de bunun yerine kalıcı olarak kapatma değil geçici olarak dondurma seçeneğini öne çıkarmak istiyor.

Böylece kişisel bilgiler, yapılan yüklemeler, bağlantılarınız ve Messenger üzerinden yaptığınız tüm sohbetler yedekli bir biçimde korunuyor. Eğer hiçbir şekilde yedek verinizin kalmamasını istiyorsanız Facebook kapatma işlemi kalıcı olarak yapılabiliyor.

Facebook kalıcı olarak kapatma aşamasında tarayıcı üzerinden girişi mecburi kılıyor. Bu noktada masaüstü bir cihazla hesabınıza ulaşmalı ya da cep telefonu ve tabletler üzerinden tarayıcı tabanlı giriş yapmanız gerekiyor.

Ardından yönergeleri izleyerek kolaylıkla hesabınızı kaldırabilir, hiçbir verinin yedeklenmesine ihtiyaç duymadan tümüyle sıfırlayabilirsiniz. Tabii ki bu adımdan sonra geri dönüşün olmayacağını, silinen hesaba dair hiçbir verinin hiçbir şekilde geriye getirilemeyeceğini unutmayın.  

Facebook Türk Beğeni Satın Al – 100 Türk Beğeni 19.99 TL

Facebook Beğeni Satın Al – 100 Beğeni 19.99 TL

Facebook Takipçi Satın Al – 250 Takipçi 39.99 TL

Facebook Sayfa Beğenisi Satın Al – 250 Sayfa Beğenisi 54.99 TL

Facebook Sayfa Takipçisi Satın Al – 500 Sayfa Takipçisi 104.99 TL

Facebook Organik İzlenme Satın Al – 500 Video İzlenme 59.99 TL

Facebook Nasıl Kapatılır Telefondan

  Facebook telefondan kapatma işleminde altın kural giriş metodunuz olarak görülebilir. Burada mobil aplikasyonla ister Android ister iOS işletim sisteminde hesabınızı kaldırma seçeneğini göremeyebilirsiniz. Bunun için tarayıcı üzerinden giriş yapmanız zorunlu tutulmaktadır. Tabii ki Android ya da iOS mobil işletim sistemine sahip olan cihazlardan da tarayıcıyla giriş yaparak telefondan silme işlemini tamamlayabilirsiniz. Facebook hesabı nasıl kapatılır sorusunun yanıtını mobil olarak verdikten sonra geçici olarak kapatma detayına da değinmek gerekiyor. Bunun için şöyle ufak bir farklılıktan söz edebiliriz. Mesela geçici olarak kapattığınız hesabınıza dilediğiniz zaman tekrardan giriş yaparak kullanmaya devam edebilirsiniz. Kalıcı olarak silinen hesaba tekrardan giriş yapabilmek ise imkânsızdır.  

Facebook Hesap Silme Linki 2023

  Facebook hesabı silme özelliğini geçici ve kalıcı olarak tüm kullanıcılarının kullanımına sunmuş durumda. Ayrıca bunun için özel bir linke ihtiyaç duymuyorsunuz. Aksine direkt olarak web sitesi üzerinden giriş yaptığınız hesabınıza birkaç adımda silme modülünü başlatabilirsiniz.

  • Facebook web sitesi üzerinden hesabınıza giriş yapın.
  • Sitenin sağ üst köşesinde yer alan ve aşağıya doğru bakan ok simgesine tıklayın.
  • Ardından aşağıya doğru açılacak olan menüden Ayarlar ve Gizlilik bölümüne geçin.
  • Açılan menüde tekrardan Ayarlar diyerek devam edin.
  • Sayfanın sol bölümünde sıralananlar arasından Facebook Bilgilerin sekmesini açın.
  • Burada Hesabını ve Bilgilerini Sil seçeneğine tıklayarak devam edin.
  • Tekrardan açılan sayfada Facebook Hesabımı Sil diyerek sizden istenilen şifreyi girerek işlemi tamamlayın.

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Facebook Telefondan Nasıl Kapatılır?

Facebook hesabını telefondan kapatmak için ayarlar ve gizlilik bölümümnün ayarlar alanına girin ve hesap bilgilerini sil sekmesine tıklayarak şifre girip işlemi tamamlayın.

Facebook Hesabı Silme Linki

Facebook hesabını kısa yoldan silmek için linki kullanabilirsiniz. Makalemizin içeriğinde yer alan hesap silme yazan yere tıklamanız yeterli.

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim