Facebook Teslim Edildi Ne Demek? Gönderildi Ama Teslim Edilemedi Sorunu

Sosyal medya devi olduğu kadar anlık mesajlaşma uygulaması Messenger sebebiyle Facebook teslim edildi ne demek sorusunu merak eden pek çok kişi var. Burada teknik olarak mesajın karşı tarafça okunup okunmadığı, teslim edilip edilmediği, gönderilip gönderilmediği ile ilgili pek çok soru işareti olabiliyor.

Teknik olarak sosyal ağlarda buna dair pek çok detayı anlık olarak alabiliyoruz. Okundu bilgisi bunun en net örneğidir. Tıpkı son görülme özelliği gibi bize karşı tarafın aksiyonu ile ilgili fikir verir.

Facebook teslim edildi anlamı için de benzer bir detaydan söz edebiliriz. Platformun anlık mesajlaşma uygulaması olarak sunduğu Messenger üzerinden atılan mesajlarda üç kademeli bir süreç yaşanıyor. Bunları şu şekilde açıklamak mümkün olabiliyor.

  • Gönderildi

Gönderildi ifadesi siz mesajı yazdıktan sonra sizin bağlantınız üzerinden mesajın gönderilmesini teslim ediyor. Ancak bu karşı tarafa iletildiği anlamına gelmiyor. Örneğin karşı tarafın interneti kapalıysa gönderildi ibaresi çıkar ancak karşı taraf mesajın geldiğinden haberdar dahi olmaz.

  • Teslim Edildi

Teslim edildi ise gönderildi adımından sonra karşı tarafın bağlantısı tarafından mesajın alındığını ifade eder. Tabii ki burada da teslim edildi demek karşı tarafın mesajı gördüğü anlamına gelmiyor. Cihazına bildirim düşüyor, mesaj kutusunda mesaj aktif olarak görünüyor. Ancak mesajı okuyup okumadığı, açıp açmadığı ile ilgili net bir ifade değil.

  • Okundu

Okundu simgesi artık Facebook Messenger okundu simgesi şeklinde özelleştirildi ve burada profil resminizin yer aldığı ufak bir çember olarak gözüküyor. Bu ise gönderilen ve karşı tarafa teslim edilen mesajın karşı tarafça açıp okunduğu anlamına geliyor. Yani teslim edildi aşamasından sonra karşı tarafın mesajı okuduğunu anlamak adına okundu bildirimine ihtiyaç duyuyoruz.  

Facebook Türk Beğeni Satın Al – 100 Türk Beğeni 19.99 TL

Facebook Beğeni Satın Al – 100 Beğeni 19.99 TL

Facebook Takipçi Satın Al – 250 Takipçi 39.99 TL

Facebook İzlenme Satın Al – 500 Video İzlenme 59.99 TL

Facebook Mesaj Gönderildi Ama Teslim Edilmedi

  Facebook teslim edilemedi nedir sorusuna da çok sık rastlayabiliyoruz. Bu durum genellikle iletilemedi şeklinde de görünebiliyor. Teknik olarak tüm arkadaş listenize ve hatta arkadaş listenizde olmasa bile aktif olan Facebook kullanıcılarına mesaj gönderebiliyorsunuz.

Bu mesajlarınızı iletirken gönderildi ve teslim edildi aşamalarının ardından okundu aşamasını görüyoruz. Ancak bazen gönderildi kısmını gördükten sonra teslim edildi bildirimini alamayabiliyoruz. Bunun nedeni ise yukarıda da bahsi geçtiği gibi karşı tarafın bağlantısı olabilir.

Çünkü gönderildi ifadesini görebilmeniz için aktif bir bağlantıya sahip olmanız ve mesajı göndermeniz gerekiyor. Teslim edilebilmesi içinse karşı tarafın aktif bir bağlantıya sahip olması şarttır.

Yani Facebook Messenger teslim edildi ifadesini görebilmek için mesajı attığınız kişinin internete bağlı olması gerekmektedir. Teslim edilemeyen mesajlarda direkt olarak internetin olmadığını düşünmek en yaygın görüş olsa da bunun dışında da engellemeler, hesabınızın kısıtlanması, Facebook genelinde yaşanan çeşitli sorunlar gün yüzüne çıkabilir.  

Messenger Görüldü Kapatma

  Facebook Messenger okundu özelliğini kapatmak pek çok kişi için önem arz ediyor. Çünkü son görülme, okundu gibi özellikler her ne kadar kullanışlı gibi gözükse de kişisel gizliliği zedeleyebilecek bazı unsurlara dönüşmüş durumda.

İşte bu yüzden bu özelliği kapatarak insanların mesajları okuyup okumadığınızla ilgili bildirim almasını önleyebilirsiniz. Bunun için izlemeniz gereken yol ise birkaç adımdan oluşuyor. Facebook Messenger okundu kapatma ile ilgili şu ayarı yapabilirsiniz.

  • Facebook hesabınıza giriş yaparak sağ üstteki ok simgesine dokunun.
  • Ayarlar ve Gizlilik dedikten sonra Hesap kısmına geçin.
  • Hesap sekmesinin altında yer alan Gizlilik bölümüyle ilerleyin.
  • Burada Okundu Bildirimleri kısmından ayarı kapatarak bundan sonra Messenger üzerinde açtığınız mesajlara ilişkin bildirimleri deaktif konuma getirebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Sıkça Sorulan Sorular

Facebook Teslim Edildi Ne Anlama Gelir?

Facebook teslim edildi tabiri, göndermiş olduğunuz; mesaj, fotoğraf, video, gif veya dosya türlerinin karşı tarafına gönderildiğini anlamına gelir. Teslim edildi yazması karşı tarafın okuduğu anlamı gelmez.

Facebook Mesaj Gönderildi ama Teslim Edilemedi Ne Demek?

Facebook mesaj gönderildi ama karşı tarafa tesli edilemedi demek internet bağlantısı konusunda sıkıntı yaşadığınıza işarettir. Gönder butonuna bastıktan sonra bağlantı kopukluğu yaşarsanız bu problemi yaşarsınız. Mobil bağlantı ve kablosuz bağlantı arasında geçiş yaparak mesajı tekrar göndermeyi deneyin. Eğer, bağlantıya rağmen hala sorun devam ediyorsa güncellemeleri kontrol edin, telefona reset atarak tekrar başlatın.

Facebook Messenger Görüldü Nasıl Kapatılır?

Facebook Messenger görüldü kapatmak için ilk olarak sağ üst köşedeki ters oka tıklayın. Ayarlar ve gizlilik – hesap – gizlilik – okundu bildirimleri bölümüne girerek kolay bir şekilde kapatılır.

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim