Facebook Yorumlara Kapatma Nasıl Yapılır? (%100 Çözüldü)

Facebook Yorumlara Kapatma, facebook günümüz sosyal medya platformlarının atası olarak anılabilmektedir. Çünkü diğer birçok platformdan önce aktifliği ve kullanıcı kitlesini oluşturmasındaki başarısı çok daha yüksektir.

Bugün facebook’ta milyonlarca kullanıcı bulunmakta. Çocuğundan yaşlısına herkesin mutlaka bir hesabı bulunmakta. İster aktif olarak kullansın ister kullanmasın kişisel profillerden işletme hesaplarına kadar herkes bu platformu illaki kullanmaktadır.

Diğer platformlarla bağlantısının kolay olmasından ötürü kimi zaman facebook aracılığı ile diğer platformlara giriş yapabilmekteyiz. Bu yüzden önemli bir platformdur. Paylaşımlarımızı yaparken kimi zaman tanımadığımız insanların arkadaşlıklarından oluşan bir güruh söz konusu olabilmektedir.

Bu da kimi zaman hayatımıza ve paylaşımlarımıza yaptıkları müdahaleler ile can sıkıcı olabilmektedir. Bu durumun nüne geçebilmek için kısıtlamalar bizlere sunulmaktadır. Sosyal medya’da her ne kadar herkesin iç içe olduğu birbirimizin hayatına müdahale edebilme hakkkını kendimizde görebiliyorsak bir o kadar da kullanıcıları kendimizden uzaklaştırma imkanımız da bulunmaktadır.

Burada yapabileceğimiz tek şey bir tıkla insanları engelleyebilmek fakat bazen bu da yorucu olabilmektedir. Milyonlarca kullanıcının olduğu bu platformda herkesi engelleyemediğimiz için profilimizde kullanıcıların hareketlerini kısıtlayabildiğimiz bazı özellikler bulunmaktadır.

Facebook Yorumlara Kapatma İşlemi Nasıl Yapılır? 3 Adımda Kapat

Facebook’ta paylaştığınız gönderiler olumsuz yorumlar alıyor ve bu sizin hayatınızı etkiliyor ise yorumlara kapatabilirsiniz gönderilerinizi bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız sizin için detaylı anlatımını yapacağım.

  1. Gönderinizi paylaştınız,
  2. Gönderinize giderek aşağı doğru görünen üçgen oka basın
  3. Açılan pencere gönderiyi yorumlara kapat seçeneğini seçtikten sonra yorum kutucuğu bir anda kaybolacaktır.

Bu şekilde insanlar diledikleri gibi yorum yapamayacaklardır. bu şekilde kendinizi güvene alabilirsiniz. Aynı şekilde eğer bir facebook sayfanız var ise ve yine sayfanıza gelen yorumlar sizleri rahatsız ediyorsa hesabınızı komple yorumlara kapatabilirsiniz bu şekilde yapacağınız hiçbir gönderi paylaşımına insanlar yorum yapamayacaktır.  

Facebook Yorum Engelleme Ayarları 

Facebook Gönderilerime Olumsuz Yorumların Yapılmasını Nasıl Engelleyebilirim?

Geçmiş gönderileriniz için yorumları kapatamazsınız tamamen. Burada da tek tek gönderilerinizi yoruma kapatmanız gerekecektir. Bu şekilde sizlerden habersiz sizin prestijinizi zedeleyecek yorumlardan kaçınmış olacaksınız.

Fakat yorumları tamamen kapattığımızda sevdiğimiz kullanıcılardan gelen yorumları da engellemiş oluruz biz sadece kötü yorumlara kapatmak istiyoruz diyorsanız facebook’un gelişmiş özellikleri sayesinde bunlara da çözüm bulunabilmektedir.

Facebook’ta gönderilerinize yapılacak olan yorumları filtreleyebilir ve kötü içerikli yorumları engelleyebilir güzel dileklerini belirten kullanıcıların yorumlarını engelleyebilmektesiniz.

Yorumlarınızda belli argo, küfür kötü kelimelerden kaçınmak istiyorsanızÇ

Ayarlar kısmından yorum engelle bölümünden belirli kelimeleri girerek bu kelimelerin içinde geçtiği cümlelerde bu kelimeleri engelle butonuna tıklayarak engelleyebilirsiniz.

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim