Facebook’a Bağlı Instagram Hesabı Nasıl Kaldırılır? (2023)

Facebook’a Bağlı Instagram Hesabını Kaldırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Facebook ve Instagram hesapları hemen herkesin bağlıdır. Zamanla kaldırma, bağlantıyı kesme ihtiyacı doğar. Bu işlemleri resimli olarak sizlere aktaracağız.

Facebook ve İnstagram hesaplarının ortak bir paydada birleşmesi iki sosyal medyanın da kullanım ağını genişletti. Aynı hesap üzerinden kolayca birbiri arasında geçiş yapılması kullanıcıların işini çok kolaylaştırdı.

Instagram Facebook’tan daha çok kullanılır hale geldi ama bunda Facebook ile giriş yap demenin payını da es geçmemek lazım. Tabii, bir hesapta yapılan paylaşım, diğerinde de otomatik olarak yayımlanıyor. Hem bireysel hem ticari hesaplar için mükemmel bir özellik haline geldi.

Facebook Hesabından Instagram Bağlantısını Kaldırma Resimli Anlatım

Facebook ve Instagram bağlantısı çok işe yarar bir özellik olsa da hesap değişimi nedeni ile bağlantı kaldırma işlemi gerekebilir. Diğer nedeni ise; bir hesabın işletme bir hesabın da bireysel olarak kullanımına karar vermektir.

Facebook hesabımıza ve uygulamaya giriş yapıyoruz, sağ alt köşedeki “3 çizgi” alanına tıkladıktan sonra “ayarlar ve gizlilik” bölümümün altındaki “ayarlara” giriş yapıyoruz.

Facebook’a Bağlı İnstagram Hesabı Nasıl Kaldırılır

 Facebook hesabımızında İnstagram bağlantısını kaldırmak için sayfanın en alt kısmında “hesaplar merkezi” alanını göreceğiz. Resimli anlatımdaki gibi, hesaplar merkezine giriyoruz, ardından Facebook’a bağlı olan İnstagram hesabımız karşımıza çıkacak.

Facebook’a Bağlı İnstagram Hesabı Nasıl Kaldırılır , Hesaplar ve profiller yanında 2 yazıyor. Yani Facebook-İnstagram hesaplarından bahsediyor. Tıklayarak buraya giriş yapıyoruz ve gelen sayfadan instagram hesabını Facebook hesaplar merkezinden kaldıra tıklıyoruz.

Facebook ve Instagram arasındaki bağlantı artık kaldırıldı. Bu işlemi İnstagram üzerinden de yapmanız mümkün. Yani, instagram hesabını Facebook bağlantısında kaldırmak da aynı şeye tekabül edecektir.

Instagram Uygulamasından Facebook Hesabını Kaldırma İşlemi Resimli Anlatım

Instagram uygulamasına giriş yaparak Facebook hesabını kaldırma işlemi de yukarıdaki gibi basit birkaç adımla gerçekleşiyor. İnstagram hesabınıza giriş yaptın, sol üst köşedeki 3 çizgiye tıklayın ve ayarlar bölümüne giriş yapın.

Ayarlar bölümünün ardından karşımıza gelen sekmelerden ilk olarak “hesap” ikinci adım olarak “bağlı olan uygulamalarda paylaş” alanına tıklıyoruz. Kullandığınız farklı bir yazılım veya sürüm ise bu alan sizde bağlı hesaplar olarak da görünebilir.

İnstagram hesabımızdan Facebook bağlantısını kaldırmak için karşımıza ayrıntılı bir liste gelecek. Farklı sosyal medya ağlarının listesini görebilirsiniz. En tepedeki Facebook bölümüne tıklıyoruz ve hesaplar merkezine giriş yapıyoruz.

“Hesaplar merkezi” alanı, Facebook uygulamasında yaptığımız bağlantı kesme işlemi ile birebir aynıdır. Kırmızı ile işaretli alana tıkladıktan sonra Facebook ve İnstagram hesaplarımız ayrı şekillerde karşımıza çıkacak ve biz kaldırma işlemi yapmak istediğimiz Facebook hesabını seçeceğiz.

Facebook hesabını seçtikten sonra en alt kısımda “hesaplar merkezinden kaldır” ibaresini göreceksiniz.

Facebook’a Bağlı İnstagram Hesabı Nasıl Kaldırılır

 Facebook’a Bağlı İnstagram Hesabı Nasıl Kaldırılır , Resimli anlatımı takip ederek İnstagram uygulamanızdan veya hesabınızdan Facebook hesabınızın bağlantısını kaldırabilirsiniz. Eğer hesaplar arasında bağlantı kesme sorunu yaşıyorsanız, yorum bölümünde bizlere yazara teknik destek ekibimizden yardım olabilirsiniz.  

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim