Facebookta Beni Kim Takip Ediyor?

Milyarlarca kullanıcısı olduğu için Facebookta beni kim takip ediyor şeklinde bir merak duygusu içerisine girebilirsiniz. Bunun genel sebebi böylesine geniş çaplı bir sosyal ağda çok fazla kişiyle yolunuzun kesişme ihtimalinin olmasıdır.

Ortak alanlar, ilgi alanları, tanıdığınız kişiler ve dahil olduğunuz gönderi, grup ve diğer içerikler buna vesile olabilir. Ayrıca sosyal medya devinin birbiriyle etkileşime geçecek olan insanlar için sunduğu metot aslında Facebook'ta arkadaş olmak şeklinde tanımlanıyor.

Bu arkadaşlık etkileşimi için iki tarafın onayının gerektiğini ise söylemek lazım. Birisine arkadaşlık isteği attığınız zaman siz zaten bu onayı vermiş oluyorsunuz. Karşı taraf bu isteği kabul ederek onaylayabilir ve arkadaş olabilirsiniz.

Reddederse arkadaş listesine dahil olmazsınız ya da bu isteği görmezden gelerek askıda bırakabilir. Bu durumda da akışına ya da gönderilerine ulaşma şansınız olmayacaktır. Şirketin bunun için sağladığı bir diğer imkân ise Facebook takip sistemi olarak biliniyor.

Burada iki tarafın onayı olmaksızın bir hesabı takip etmeniz mümkün olacaktır. Bu onun arkadaş listesine dahil olmadan bazı gönderilerine ya da içeriklerine erişim izninizin olacağı anlamına geliyor. Fakat kişiler bu takip edebilme özelliğini aktif ya da pasif konuma getirebilirler. Bu yüzden Facebook hesabımı takip edenleri görmek istiyorum diyenlerin sayısı bir hayli fazla.  

Facebook Türk Beğeni Satın Al – 100 Türk Beğeni 19.99 TL

Facebook Beğeni Satın Al – 100 Beğeni 19.99 TL

Facebook Takipçi Satın Al – 250 Takipçi 39.99 TL

Facebook Organik İzlenme Satın Al – 500 Video İzlenme 59.99 TL

Facebookta Beni Kim Gizliden Takip Ediyor?

  Facebookta takip edenleri görme işlemi için herhangi bir yardımcı aplikasyona ya da farklı bir uygulamaya ihtiyaç duymadan bilgi veriyor. Bunun için yapmanız gereken şey ise son derece basit. Eğer sizi takip etmelerine izin verdiyseniz ayarlar kısmında takip bölümüne ulaşabilirsiniz.

Öncelikle Facebook takip edenleri öğrenme adımı için giriş yapın ve sitenin sağ üst köşesinde yer alan ok simgesine dokunun. Aşağıya doğru açılacak olan menüde Ayarlar dedikten sonra hesabınıza dair pek çok özelliğe ulaşabilirsiniz.

Ekranda aşağıya doğru indiğiniz zaman burada herkese açık gönderiler ve gönderilerinizi kimin görebileceği ile ilgili ayarlara rastlayabilirsiniz. Burada takipçilere açmak ya da gizlemek sizin kontrolünüzde olmuş oluyor.

Aynı zamanda Facebook takipçileri görme işlemi için profilinize girmeniz yeterli olacaktır. Okul, iş ve diğer kişisel bilgilerinizi bulunduğu alanda sayı ile kaç kişinin sizi takip ettiği bilgisi yer alıyor. Bu satıra tıkladığınız zaman sizi şimdiye kadar takibe almış olan kişilerin listesine ulaşıyorsunuz.

Dilerseniz istediğiniz kişilerin sizi takip etmesini engelleyebilir, takip listenizden çıkarabilir ya da siz onları takip edebilirsiniz. Yine takip edenlere arkadaşlık isteği atabilir veya mesaj ve dürtme yoluyla iletişime geçebilirsiniz.  

Facebook Beni Takip Edenleri Nasıl Görebilirim 2023

  Facebook beni takip edenler kim diye merak edenler için her zaman olduğu gibi kolaylıklar sunmaya devam ediyor. 2023 yılında da profiliniz üzerinden sizi takip eden kişileri görebilmeye devam edebilirsiniz. Aynı zamanda bu satıra tıklayarak takip edenlerin listesini gördükten sonra takip ettiğim kısmına atlayarak bu alanda da sizin takip ettiğiniz hesapları listeleyebilirsiniz.

Tabii ki bu listeler üzerinde tüm değişiklikleri yapma hakkını size sunmaya devam ediyor. Örneğin takip ettiğiniz bir hesabı takibi bırakabilir, o hesaba arkadaşlık isteği atabilir veya etkileşim başlatabilirsiniz. Aynı ayarlar Facebook takipçileri görme listesinde de yapılabiliyor. İstediğiniz kişilerin sizi takip etmesini sonlandırabilir ya da engelleyerek tekrardan takip etmesini imkânsız hale getirebilirsiniz.

Facebook hesabını takip etmeye kapatma işlemini uygulayarak hiç kimsenin size takip isteği atmamasını sağlayabilirsiniz. Kişisel gizliliğe dikkat eden bir sosyal medya devi olması sebebiyle bu ayarların tümü profiliniz ve ayarlar üzerinden gerçekleştirilebiliyor.

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Facebookta Benim Kim Takip Ediyor?

Facebook takip edenleri görme için profil alanına tıkladığınızda listenizde ekli olmayan, yani arkadaşınız olmayan kişiler dışında takip edenlerin sayısını görebilirsiniz. Burada kişilere arkadaşlık istediği gönderebilirsiniz. Bunun dışındakileri görme imkanınız yok.

Facebook’ta Gizlice Takip Edenleri Görme

Facebook’ta sizi gizlice takip edenleri görme gibi bir lüksünüz yok. Fake hesaptan sizleri takip ediyor olabilirler ama hem arkadaşınız olmayan hem de takip isteği atmayan kişilerin profilinizde gezip gezmediğini göremezseniz. Eğer, bunu yaptığını iddia eden programlar varsa kesinlikle kullanmayın. Instagram hesabı çalınan birçok kişiyi incelediğimizde bu tip 3 parti uygulamaları indirerek telefona yüklemesinden kaynaklı olduğu ortaya çıkmıştır.

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim