Facebookta Engellendim Nasıl Kaldırırım?

Facebookta engellendim nasıl kaldırırım şeklinde sorulan pek çok soru kalıbı var. Burada farklı sebeplerden dolayı arkadaş listesinde olan birisinden engel yiyen insanların aradıkları çözümlerden söz edebiliriz.

Tabii ki ilk akla gelen faktör bu engeli kaldırmanın yolunu bulmak oluyor. Ancak engellemek teknik anlamda sosyal medya devi tarafından kullanıcılara sunulmuş bir gizlilik aracıdır. İstemediğiniz, görmekten hoşnut olmadığınız ya da iletişime geçmesini istemediğiniz hesaplar için direkt olarak bu engelleme seçeneğini devreye alabilirsiniz.

  Aynı zamanda kişisel bir hak olarak sunulmasından dolayı engellenen kişinin bu hak üzerinde bir iddiası bulunamamaktadır. Pek çok kişi tarafından engellenebileceğiniz gibi bu engellemeleri kaldırma noktasında da hiçbir aksiyon yaratamazsınız.

Ancak ve ancak sizi engelleyen kişinin kendisi tarafından bu engelin kaldırılması mümkündür. Yani direkt olarak Facebook engel kaldırma gibi bir yöntem bulunmadığını açıkça söyleyebiliriz.  

Facebookta engeli kaldırma denildiğinde ise genel olarak kendi engellediği hesapların engelini açmak isteyenlerin yoğun talebiyle karşılaşılıyor. Bu çok daha basit bir yol olmakla beraber mümkündür. Keza hesabı engelleyen kişi sizseniz istediğiniz zaman bu engeli kaldırabilir, sonrasında ise yeniden engelleyebilirsiniz.  

Facebook Engel Yedim Nasıl Kaldırabilirim?

  Facebook engelimi nasıl kaldırırım diye merak edenlerin bu aşamada yapabilecekleri herhangi bir uygulama bulunmuyor. Aksine hiçbir eklenti, uygulama ya da web servisi bir hesap tarafından engellendiğinizde bunu kaldırma potansiyeline sahip değildir.

Direkt olarak kişisel ayarlar üzerinden engelleyen kişinin sizin hesabınız için yarattığı engeli kaldırması gerekmektedir.   Eğer Facebookta hesap engellemek ile ilgili destek arıyorsanız yardım merkezinde de görüldüğü üzere kişinin profilindeyken seçenekler bölümüne geçerek engelle butonuna tıkladığınızda kişinin sizinle irtibata geçmesi olanaksız oluyor.

Hatta burada herhangi bir şekilde sizi Facebook’ta bulması bile imkân dahilinde olmuyor. Siz sanki sosyal ağa dahil değilsiniz gibi bir arama sonucuyla karşılaşıyor. Keza engellemenin ardından kişi gruplarda, sayfalarda ya da başkalarının profilinde de sizi göremiyor.  

Facebook Türk Beğeni Satın Al – 100 Türk Beğeni 19.99 TL

Facebook Beğeni Satın Al – 100 Beğeni 19.99 TL

Facebook Takipçi Satın Al – 250 Takipçi 39.99 TL

Facebook Sayfa Takipçisi Satın Al – 500 Sayfa Takipçisi 104.99 TL

Facebook Organik İzlenme Satın Al – 500 Video İzlenme 59.99 TL

Facebook Engellenenler Listesi

  Facebook engeli kaldırma adımlarında ise iki farklı yol izlenebilir. Bunların ilki engellendiğiniz kişinin profiline girmek ve karşınıza direkt olarak çıkan engellemeyi kaldır butonuna tıklamak.

En kolay şekilde engeli kaldırarak tekrardan Facebook’ta sizi görebilmesini, sizinle iletişim kurabilmesini veya sizi arkadaş olarak eklemesine olanak tanıyabilirsiniz. Fakat burada karşı taraftaki kişinin sizi engellemesi de söz konusu olabilir.  

Her iki taraf birbirini engellediyse bu durumda siz karşı tarafı ilk engelleyen olsanız dahi arama sonuçlarında o hesabı bulamayacaksınız. Dolayısıyla yapmanız gereken şey kişinin engelini engellenenler listesi üzerinden kaldırmak. Facebook engellenenler listesi ise ayarlar kısmında bulunuyor.

  • Seçenekler kısmından Ayarlar menüsüne geçerek karşınıza gizlilik bölümünün açılmasını sağlayın.
  • Ayarlar bölümünde bulunan Gizlilik sekmesini açtıktan sonra Engelleme bölümü direkt olarak karşınıza çıkacaktır.
  • Kullanıcı Engelle diyerek ilgili sayfayı açın.
  • Burada dilerseniz yeni kullanıcı isimleri yazarak yeni hesaplar engelleyebilirsiniz.
  • Aynı zamanda alt kısımda da daha önceden engellediğiniz hesapların listesini göreceksiniz.
  • Bu listede yan kısımda yer alan engellemeyi kaldır butonunu kullanarak dilediğiniz kişinin engellemesini sonlandırabilirsiniz.

  Facebook engellemeyi kaldır butonuna tıkladığınızda artık o hesap sizinle irtibat kurabilecek ve tekrardan sizi arkadaş olarak ekleyebilecektir. Yani bir bakıma onu hiç engellememiş gibi bir pozisyona ulaşmış olacaksınız. Tabii ki arkadaş listenizde olmayacağı için tekrardan ekleme talebi göndermesi ya da sizin onu arkadaş listenize eklemeniz gerekecektir. Facebook engel kaldırma ya da engelleme işlemlerini tüm hesaplar için dilediğiniz zaman yapma özgürlüğüne sahipsiniz. Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Sıkça Sorulan Sorular

Facebookta Engellendim Ne Yapmalıyım?

Facebookta engellendim sorununun bilinen bir çözümü yoktur. Eğer, 3. Taraf bir kişi sizi engellemişse bu onun kararıdır. Facebook müşteri hizmetleri bu konuda size yardımcı olamaz. Bunu yapan uygulamalar olduğu da doğru değildir.

Facebook Engellenenler Listesi Nerede?

Facebook engellenenler listesi için ilk olarak seçenekler kısmına tıklıyoruz. Ayarlar – gizlilik – engellenenler bölümüne giriş yapın. Buradan istediğiniz engeli kaldırabileceğiniz gibi engellemek istediğiniz kişinin ismini yazarak da ekleyebilirsiniz.  

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim