Google Chrome İndirmeyi Engelliyor Sorunu Nasıl Çözülür? Resimli Anlatım

Google Chrome tarayıcısından dosya indirirken “Chrome indirmeyi engelliyor” uyarısını görürüz. Önemli bir dosya indirme işlemi sırasında yaşanan bu sorun can sıkıcıdır. Çözümünü resimli olarak anlatacağız. Google Chrome indirmeyi engelliyor aslında bir sorun değildir.

Sizin güvenliğinizi sizden daha çok düşünür. Ben güvenlik istemiyorum, indirme engellemeyi kaldırmak istiyorum diyenlere de alternatif seçenekler sunuyor. O kadar çok program yazılıyor ki hangisi güvenli hangisi değil? Hepsi soru işareti.

Her uygulamayı indirmek istiyoruz ama bu seferde verilerimiz riske giriyor. Chrome gibi tarayıcılar da indirme işlemlerine sınırlandırma getirmek, kimlik bilgilerinizi koruma için bazı güvenli olmayan uygulamaları indirmeyi engelliyor. Chrome’un engellediği bu indirme dosyası virüs içeriyor da olabilir içermiyor da olabilir…

Siz bu indirme engelleme işlemini kaldırırken virüslü olup olmadığını antivirüs programları ile taramalısınız. Kaldı ki Chrome için tehlikeli bir uygulamayı ya da dosyayı indirirken tekrar düşünmenizi tavsiye ederim. İndirmek istediğim şey önemli, Chrome’un bunu engellemesi işime gelmiyor diyorsanız aşağıdaki resimli adımları takip ederek engelliyor problemini çözebilirsiniz.

Google 5 Yıldız Yorum Satın Al

Chrome’un Engellediği Dosyaları İndirme Yöntemi

Google Chrome, diğer tarayıcılar gibi ayarların yapılabildiği bir sekmeye sahiptir. Buradan engellenen dosyaları indirme işlemi için ayar yapacağız. Google Chrome tarayıcımızın sağ üst köşesinde bulunan 3 nokta işaretine tıklayın ve ayarlar sekmesine geçiş yapın.

Google Chrome indirmeyi engelliyor resimli anlatım

Ayarlar bölümüne girince karşımıza aşağıdaki resimde olduğu gibi “gizlilik ve güvenlik” yazılı alan gelecek. Buraya tıklıyoruz. Biraz aşağıları doğru inince kırmızı işaretli güvenli tarama yazan sekmeye geçiş yapıyoruz.

Google Chrome çözüm

Karşımıza örnek resimdeki gibi bir tablo çıkacak. Burada; gelişmiş koruma, standart koruma ve koruma yok gibi 3 seçenekler karşılaşacaksınız. Koruma yok bölümünü seçerseniz: Chrome indirmeyi engelliyor sorununu çözmüş olursunuz.

Google Chrome indirmeyi engelliyor çözümü resimli anlatım

Google Chrome bu ayarı önermiyor. Biz de tavsiye etmiyoruz. Bilgisayarınızda çok önemli veriler yoksa risk görmüyorsanız bu ayarı yapabilirsiniz. Bu dosya tehlikeli olduğu için Google Chrome tarafından engellendi, indirmeyi engelliyor gibi sorunlar için resimli anlatımdaki ayarları yapın, virüs programı ile uygulamayı taratın, güvenli olduğunu düşünürseniz yükleme işlemine başlayın.

Chrome engelleme kaldırma işlemi sonrası tekrar gelişmiş veya standart koruma moduna alarak olası risklerden korunun. Koruma yok ayarının sürekli aktif olması sizi risklere karşı korunması hale getirecektir. Chrome indirmeyi engelliyor sorununun çözümü bu kadar.

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Sıkça Sorulan Sorular

Google Chrome İndirmeyi Engelliyor Nasıl Çözülür?

Google Chrome üzerinden yapılan bazı indirme işlemleri güvenlik nedeni ile kabul edilmez. Siz güveniyorsanız, kesin indirmek zorundaysanız çözümü için sağ üstte yer alan üç nokta yazan yere tıklayın. Ayarlar - gizlilik ve güvenlik - güvenlik - koruma yok alanlarına tıklayın. İndirme işleminden sonra bu ayarı normal haline getirin. Güvenmediğiniz yerler için bu uygulamayı yapmayın.

Google Chrome İndirme Engellemeyi Kaldırmak Mantıklı mı?

Chrome tarayıcısı güvenliği üst düzeyde tutmaktadır. Dosyanın içerisinde virüs olmasa dahil isimlerden ötürü bile engelleme yapabilir. Eğer, bilmediğiniz bir yerden indirme yapıyorsanız mutlaka antivirüs programları ile tarayın. Hatta indirdiğiniz program bir uygulamaysa kurduktan sonra ek tarama yaparak güvenliği arttırın.

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim