Google Play Store Yanlışlıkla Sildim Nasıl Geri Yüklenir?

Google Play Store üzerinden indirme işlemi yapıyoruz. Yanlışlıkla sildim, Play Store nasıl yüklenir? Sorusu da akıllara takılmıyor değil. Neticede indirme amaçlı kullanılan bir uygulamayı başka bir indirme aracı ile mi yükleyeceğiz? Bakalım silinen Google Play Store yükleme işlemine…

Google Play Store APK ile Yükleme

Play Store için telefondan bir araç ile yükleme şansınız yok. APK indirerek tekrar yükleme işlemi yapabilirsiniz. Tabii, bunun için bazı adımlara dikkat etmeniz gerekiyor. İşlemlerden birini es geçerseniz çözüme kavuşturamazsınız.

  1. Android telefonumuzda “ayarlar” bölümüne giriş yapıyoruz,
  2. Açılan listeden biraz aşağıya doğru gidince “güvenlik” sekmesi ile karşılaşacaksınız.
  3. Bilinmeyen kaynaklar” telefonunun ilk ayarlarında kullanıma açık değildir. Bunu pasiften aktife çevirmemiz gerekiyor.

  Yukarıdaki üç adımı bitirdikten sonra sıra geldi “APK” indirme işlemine.

  1. Google Chrome, Opera, Mozilla… Android telefonunuzda hangi web tarayıcı yüklü ise arama moturuna “Google Play Store APK” yazın.
  2. Buradan Gezginler gibi güvenilir olarak bildiğiniz bir siteden APK’yi indirin.
  3. İndirdiğiniz yerden yükle dediğiniz zaman yanlışlıkla sildim dediğiniz Play Store geri yüklenir.

 

Yanlışlıkla Devre Dışı Kalan Play Store’u Aktif Hale Getirme

Yanlışlıkla silme işleminin yanı sıra pasif hale getirilen Play Store’u tekrar aktif hale getirmek için de aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli. Android telefonunuzun tekrar “ayarlar” alanına giriş yapın, Fazla aşağı alanlara inmeden “uygulamalar” yazılı bir bölüm göreceksiniz,

Tümü devre dışı seçeneğine tıklayın sonra da tümünü etkinleştir diyerek mevcut uygulamaların hepsinin tekrar aktif olmasını sağlayın. Bu işlemi, APK indirmeden önce yapmanız daha mantıklı olacaktır. Bazen yanlışlıkla devre dışı kalan Play Store tekrar indirilmeye çalışılıyor ama boşa zaman kaybı oluyor. Bu yüzden ilk olarak bunu deneyin.

Google 5 Yıldız Yorum Satın Al

Play Store’da Farklı Hesap Kullanma

Herhangi bir nedenden dolayı Play Store kullanımı için farklı bir mail kullanma ihtiyacı duyabilirsiniz. Android ile bağlantılı olan bu uygulamadan çıkmak gibi bir seçenek olmadığı için farklı bir noktadan hesap değişikliğine gitmemiz gerekiyor.

  • Ayarlar – Hesaplar – Google – e-mail adımlarını izleyerek buradan kayıtlı olan hesabımı kaldır diyerek ilk adımı tamamlayın.
  • Bu işlemden sonra mevcut bir e-posta adresi olmadığı için Play Store uygulamasına tıkladığınızda zaten zorunlu olarak hesap eklemek zorunda kalacaksınız.
  • Sıfırdan bir e-posta açabilir, var olan adresiniz ile giriş yaparak yeni hesabınızı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Google Play Store yanlışlıkla sildim geri nasıl yüklenir, devre dışı kalan hesabı tekrar aktif etme, Play Store e-mail adres değişiklikleri hakkında bilgiler verdik. Umarım faydalı olmuştur.

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Google Play Store Silindi Nasıl Geri Yüklenir?

Google Play Store tekrar yüklemek için internetten APK versiyonunu indirerek bu sorunu çözebilirsiniz. Android – Ayarlar – bilinmeyen kaynaklar alanını aktif etmeyi unutmayın.

Google Play Store Devre Dışı Kaldı Nasıl Aktif Ederim?

Google Play Store uygulamasını yanlışlık devre dışı bırakanlar için çözüm basit. Android – ayarlar – uygulamalar – tümünü devre dışı bırak dedikten sonra tekrar tümünü aktif hale getirirseniz sorun çözülür.

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim