Instagram Harika Fotoğraflar Çekmenin Sırları 2023

İnstagram Profiliniz İçin Nasıl Harika Fotoğraflar Çekebilirsiniz?

Harika Fotoğraflar Çekmenin Sırları , İnstagram özellikle günümüz gençlerince çok fazla kullanılmaktadır. İnstagramın temel mantığı da görsel üzerine olduğu için herkes paylaştığı görselin mükemmel olmasını , beğenilmesini ve popüler olmasını istemektedir.

İşte bizler de sizlere instagram profilinizde sizleri profesyonel bir fotoğrafçı olarak göstermenin , vereceğimiz ipuçlar sayesinde insanların sizi taktir edecek kadar iyi fotoğraflar çekmenizi sağlayacağız. Ama tabi ki bu ipuçların hepsini atlamadan yerine getirmeniz gerekmekte ve aynı zamanda yaratıcılığınızı da kullanmanız gerekmektedir.

Planlama yapmak güzeldir.Planlama yaparak neler çekeceğinize karar vererek yola çıkmanız gerekmektedir. Bir tema bir konu belirleyerek profilinizi o doğrultuda şekillendirmeniz gerekmektedir. Tabi istisna olarak anlık karşınıza çıkabilecek güzellikleri de es geçmemenizi tavsiye ederim. Unutmayın hayatın her alanında fotoğraflanacak , görülmeye değecek bir şeyler mutlaka vardır.

Yeter ki siz gözlem yapmayı bilin. Profilinize gelecek beğeni sayılarını çok fazla dert etmeyin sosyal medya ofisi sizlere beğeni konusunda yardımcı olacaktır siz sevdiğiniz sizlere güzel gelen fotoğrafları çekmeye odaklanın. İnstagramda en çok doğa fotoğrafları beğeniliyor ben de doğa fotoğrafları çekeyim diyerek yola çıkarsanız basitleşmiş , kendi istediğinizi değil instagram kitlesinin istediğini gerçekleştirmiş olacaksınız.

Nasıl İçerikte Fotoğraflar Çekmeliyim?

Bir fotoğrafçı için en önemli kriterlerden biri ışıktır. Işık sayesinde fotoğrafınız iğrenç de çıkabilir ama o ışığı kullanarak harikalar da yaratabilirsiniz. Bu zaman içerisinde gerçekleşmektedir. Gözlerimiz bakmak ve görmek arasındaki çizgiyi ayırt etmemiz için bir çok kasa sahiptir.

Bu bakarak farkederek , etrafımızdaki olayları , objeleri , kişileri gözlemleyerek bir spor olarak estetik algımızı geliştirerek bakmak ve görmek arasındaki o çizgiyi geçip artık bir şeylere bakmak değil de ondaki o enerjiyi görmek kısmına geçilebilir. Bu tabi ki zamanla gelişen bir şeydir.

Gözlerinize sürekli antremanlar yaptırın Aynı zamanda ışığı kullanırken olabildiğince doğal ışıktan yararlanmanızda fayda vardır. En büyük en gerçekçi ve en estetik ışık güneş ışığıdır. Güneş ışığını takip edin. En verimli fotoğraf çekme saatleri sabah ve öğleden sonraki saatlerdir. Öğlen fotoğraf çekmemenizi önermekteyiz. Çünkü güneş tam tepeden geldiği için göz altlarında gölgelik bırakabilir ya da ışık patlamalarına sebep olabilir. 

İnstagram Profiliniz İçin Harika Fotoğraflar Çekmenin Sırları

İnstagram Profiliniz İçin Harika Fotoğraflar Çekmenin Sırları

İnstagram Profilim İçin Nasıl Fotoğraflar Çekmeliyim ?

Duru olun kadrajınıza olup biten ne varsa almayın sadece kendi nesnenize odaklanın o nesnenin her halini çekin durgun , doruk noktası ve sakinlik vs hepsi ayrı ayrı özelliklere sahiptir. eğer hikayenize bir katkısı varsa o zaman etraftaki diğer objeleri kadrajınıza alabilirsiniz. hikayeniz dedik evet ….

Fotoğraflarınızı çekerken mutlaka bir hikaye barındırın dümdüz bir nesneyi çekmeniz sizi profesyonel yapmamaktadır. Fotoğrafınızı çekerken alan derinliğine önem vermeniz ve nesneleri , kişileri bir hikayeleştirerek çekmeniz çok daha avantajlı olacaktır.

Beklenmedik yerlerden gelen ışıklara dikkat edin örneğin bir kapı aralığından sızmış bir demet ışık ya da gece karanlığında yanan bir ampul ışığı ya da farklı bir konsept farketmez yeterki doğal olarak beklenmedik yerlerden gelen ışıkları görebilin.  

Asla Vazgeçmemeniz gerekir, sizler eğer harika bir profile ulaşmak istiyorsanız mutlaka çabalamanız gerekmektedir. Sizin verdiğiniz tüm emekler instagram profilinizin ve elbette kendinizin çok daha gelişmesi açısından büyük bir motivasyondur. Sizler ne kadar çok denerseniz ve vazgeçmezseniz o kadar iyi fotoğraflar çekersiniz.

Farklı bakış açılarından fotoğraflar çekmeyi deneyin. Üst üste aynı açıdan birçok fotoğraf çekmeyin farklı farklı açılardan gözlerinizi kullanarak her açıdan 2 şer 3 er poz çekip kontrol edip farklı açıya geçin. Örneğin yere uzanarak çekin , telefonu ters tutarak çekin , diyagonal bir şekilde çekin , ardışık dizilimli açılardan çekmeyi deneyin vs vs İlk denemelerinizde bunların hepsini kullanamayabilirsiniz hatta çektiğiniz fotoğraflar çok kötü fotoğraflar da olabilir fakat yılmayın bakmaya ve görmeye devam edin bir süre sonra farkedeceksiniz ki evet sizler gerçekten artık bir şeyler görebiliyorsunuz ve bir fotoğrafçı olma yolunda ilerliyorsunuz. hemen olabilecek bir şey değil maalesef ne kadar gözlem yaparsanız ne kadar fotoğraf çekerseniz ne kadar görmeyi bilirseniz o kadar harika fotoğraflar çekebilirsiniz. Zaman içerisinde geriye dönüp baktığınızda ilk fotoğraflarınız ile son çektiğiniz fotoğraflarınız arasında dağlar kadar fark olacaktır.

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim