Whatsapp Hikâye (Durum) Gizleme Nasıl Yapılır?

Whatsapp Duruma Baktığım Görünmesin Diye Hikâye Gizleme Nasıl Yapılır?

Hikâye Gizleme Nasıl Yapılır? Whatsapp durumu veya hikâyeyi gizleme için okundu bilgisi kapatılırsa baktığım görünmesin isteğiniz yerine gelir. Ayrıca siz de Whatsapp durum paylaşınca kimler baktı göremezsiniz. Sadece tek kişi durumumu görsün derseniz onun için basit bir yapılış var.

Whatsapp Durumu Gördüğünü Gizleme Resimli Anlatım

Whatsapp durumu incelemek istiyorum ama gördüğümü de kimse görmesin, gizleme işlemi yapmak istiyorum, hikâyeyi tek kişi görsün ya da bir kişi görmesin ne yapmalıyım? Gizlilik ayarlarından bütün soruların cevabını kolaylıkla bulabileceksiniz.

Whatsapp durumda öyle şeyler paylaşıyoruz ki bazen ailemizden bir kişinin görmesini istemiyoruz. Yeri geliyor sevgilimize özel hikaye paylaşıyoruz, tek o görsün istiyoruz. İlanı aşk etmeye utananların tercihi olsa da saygı duymak lazım.

İlk olarak Whatsapp uygulamasına giriş yapıyoruz ve resimdeki gibi sağ altta yer alan ayarlar bölümüne tıklıyoruz

Hesaplar bölümüne geçiş yapıyoruz.

3. Adım olarak Hesaplar sayfasından sonra açılan “gizlilik” sekmesine tıklıyoruz

.

Whatsapp durum baktığımı görmesin, hikâye gizleme, tek kişi görsün, bir kişi görmesin gibi bütün ayarlar bu “gizlilik” sekmesinden yapılıyor. Biz ilk olarak durumu komple gizlemeye bakacağız. Gizlilik bölümüne tıklayınca altta “okundu bilgisi” göreceksiniz. [caption id="attachment_30060" align="alignnone" width="300"]

Hikâye Gizleme Nasıl Yapılır?

Yukarıdaki resimdeki gibi olduğu zaman Whatsapp durumu görünmesin isteğiniz yerine geliyor. Sağdaki gibi yeşil olursa hikâyenizi arkadaş listenizdeki herkes görür.

Whatsapp Durumu Bir Kişi Görsün ya da Görmesin Ayarı Resimli Anlatım

Whatsapp okundu bilgisini kapatarak durumu kimse görmesin yaptık. Durumu bir kişi görsün veya bir kişi görmesin gibi özel bir hikâye gizleme işlemi yapmak da çok zor değil.

Resimli anlatım size yardımcı olacaktır.

İlk anlatımdaki gibi WP’nin ayarlar ve hesaplar bölümüne, ardından da gizlilik alanına geçiş yapıyoruz

Bu aşama için “okundu bilgisi” açık olmalıdır. Kapalı olursa bir kişiye özel yaptığınız durum ayarı işe yaramaz.

Aşağıdaki resimde olduğu gibi, okundu bilgisinin yeşil olduğunu görün, ikinci adım için “durum” bölümüne tıklayın

.

Sıra geldi bir kişiye ya da guruba özel Whatsapp durum gizleme adımına. Durum bölümü içerisinde; kişilerim, şunlar hariç kişilerimle paylaş, sadece şu kişilerle paylaş gibi seçenekler göreceksiniz.  

Şunlar hariç bölümüne tıkladığınızda rehberiniz açılacak. Buradan durumu kimler görmesin istiyorsanız hepsini tek tek seçebilirsiniz. Sadece şu kişilerle paylaş alanında da ister bir kişi görsün ister 2 veya daha fazla…

Ne kadar kişi seçerseniz durumu sadece onlar görür. Başka hiç kimse göremez. Telefon rehberinizdeki kişileri; aile, arkadaş, iş arkadaşları, mahalle… Gibi ayırırsanız durum gizleme veya Whatsapp özel durum paylaşma ayarları yapabilirsiniz.

Whatsapp durumuma kimler baktı görünmüyor diyorsanız okundu bilginiz kapalıdır. Hile ile ya da programla Whatsapp hikaye gizleme işlemlerini tavsiye etmiyoruz

 Önce okundu bilgisini kapatayım, Whatsapp duruma bakayım görünmesi, sonra tekrar okundu bilgisini aktif edeyim derseniz, yanarsınız. Duruma baktığınız anında görünür.

Bu işlemi yapmanız için, durumuna baktığınız kişinin paylaşımından 24 saat geçmesi gerekir.

Whatsapp durum görünmesin, gizlemek istiyorum, bir kişiye görsün ya da 1 kişi görmesin gibi ayarları resimli olarak anlattık. Yorum yazarak sorunlarınıza çözüm bulabilirsiniz.  

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim