Instagram IGTV Nedir ? Nasıl Kullanılır? 2023

IGTV Nedir ? IGTV İzlenme - Beğeni Nereden Alınır? Nasıl Kullanılır?

ıgtv nedir ? Yazıya başlamadan önce bir şey itiraf etmem gerekiyor. Bu yazıyı yazmak için araştırma yapmadan önce ıgtv ‘yi sadece instagramın bir eklentisi olarak düşünüyordum fakat bu iki platformun bir ortaklığı sonucu instagrama eklenen bir uygulama bölümü imiş.

Sosyal medya platformları genelde kullanıldıkça uygulamanın rahat kullanılması için bazı ihitiyaçlar ortaya çıkıyor ve bu platformlar da bu ihtiyaca göre güncellemeler yaparak özellikler eklemektedir. ıgtv klasik televizyonlarımızın internete taşınmış hali gibi düşünebilirsiniz.

IGTV  instagram gibi bir uygulamadır. İnsanlar gelip kanal açarak videolar paylaşmakta ve kullanıcılar da bu içerikleri izlemektedir. Igtv nin en önemli özelliklerinden ve onu instagram’dan ayıran özelliği video uzunluğudur. Video uzunluğu konusunda instagram 59 sn ile kendini kısıtlamışken ki zaten instagram bir fotoğraf paylaşım sitesi olarak piyasaya çıktığı halde kullanıcılarına geniş yelpazede bir kullanım kolaylığı sağlamıştır.

Neyse , video uzunluğu olarak ıgtv 1 saate kadar video yayınlarını kabul etmektedir. Kullanıcılar 1 dakikadan daha fazla video paylaşmak istediklerinde instagramda karşılarına çıkan ıgtv seçeneğini seçerek videolarını instagram aracılığı ile ıgtv platformunda paylaşmış olmaktalar.

IGTV ‘ nin bu anlamda biraz youtube biraz ana akım medya olan televizyon kanallarının birleşimi olarak görülebilir. Gereksiz durgun görsellere bakmak istemeyen kullanıcılar instagram’da sağ üst köşede bulunan televizyon simgesine tıklayarak ıgtv ye geçebilir ve ard arda hiç fotoğraf görmeden farklı videolar izlemenin keyfine varabilmektedirler.

Aynı zamanda ıgtv deki bir diğer özellik telefonunuzu dik tuttuğunuzda çekilen videoların paylaşımı yapılmaktadır. Normal telefonunuzda yatay olarak çektiğiniz videolarda bile ıgtv ye yüklemek istediğinizde dikey olarak baz alıp o şekilde paylaşacaktır. 

 IGTV Nedir Nasıl Kullanılır  

Igtv ye nasıl içerik oluşturabilirim ?

Aynı zamanda ıgtv de instagram gibi uygulama üzerinden çekip kaydettiğiniz videoları paylaşamamaktasınız. Telefonun kamerası ile videonuzu çekip galeriden yükleme yapabilmektesiniz. Aksi taktirde uygulamada video çekme özelliği bulunmamaktadır.

İsterseniz ıgtv de instagram üzerinden bağlanarak da videolar izleyebildiğiniz gibi ayrı bir platform gibi uygulamasını indirerek de kullanabilirsiniz. İnstagramda arkadaşınız olan kullanıcıların paylaştığı videoları izleyebileceğiniz bir alan , dünya üzerinde karışık insanların en çok izlediği videoları izleyebileceğiniz bir alan , kişilerinizden yani arkadasınız olan kullanıcıların paylaştığı videoları izleyebileceğiniz bir alan da bulunmaktadır.

Aynı zamanda izlemeye başlayıp tamamlayamadığınız videolarınızı da izlemeye devam et butonu üzerinden yarım kalan videolarınızı tamamlayabileceğiniz ayrı bir alan da bulunmaktadır. Bu anlamda çok yönlü olması kullanıcıları instagrama  - igtv ye yönlendiren en büyük etmenlerden biri olmaktadır. www.sosyalmedyaofisi.com sitemiz aracılığı ile ıgtv hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

instagram bu platformu daha çok ünlülerin kullanmasını istese de aynı zamanda diğer kullanıcıların da bu uygulamadan yararlanmasını istemektedir bu yüzden herkese açık olmaktadır. Igtv uygulamasını indirerek kendinize bir kanal açtıktan sonra ıgtv ye içerik üretebilirsiniz. Şu an henüz yeni olan bu platformda ilerleyen zamanlarda çok daha fazla özellikler gelecek ve popüler bir platform olacaktır. Şimdiden kolları sıvamak lazım.  IGTV Nedir 

IGTv Hakkında Bilinmeyenler Nelerdir?

Igtv artık instagrama bir eklenti olarak girmişaslında başka bir uygulamadır. Televizyon izler gibi izlediğimiz ıgtv içeriklerindeki tek fark içeriklerin kısa kısa olması aslında uzunluğunu kendimiz belirleyebiliyoruz fakat en nihayetinde yine de ıgtv bir dijital tv platformu olduğu için insanlar sıkıldığında parmağı iile yukarı işareti yaptığında farklı bir içeriğe geçebilmekte.

Yine aynı şekilde ıgtv videoları normal videolara oranla daha fazla izlenmektedir. çünkü kullanıcılara çeşitli içerik görme imkanı sunan bu platformda kullanıcılar vaktin nasıl geçtiğini anlamadıkları için saatlerini harcayabiliyorlar ve mutlaka ilk boş vaktimizde ıgtv ye girerek acaba neler var diyebiliyor ve her yerde ıgtv içeriği izleme imkanı bulabiliyoruz.

Bu yüzden instagram kullanıcıları eğer bir video paylaşımı yapacaksa ıgtv aracılığı ile paylaştığında daha fazla izlenme imkanına sahip olacağı için daha avantajjlı bir konumda olmaktadır. İnstagram her yeni güncellemesi ile birlikte yeni özellikler ekleyerek yeni özellikler çıkarmaktadır.

Igtv yeni olan bir eklenti ve sonu ne olur bilinmez bir baktınız ıgtv instagramdan ayrıldı bu yüzden hala ıgtv den yararlanabilirken videolarınızın tamamının ıgtv aracılığı ile yayınlanması sizin için artı avantajdır. Sizler de hemen içerik oluşturun ve ıgtv e yayınlayın instagramer olmaya başlayın

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim