Instagram Beğeni Gizleme Nasıl Yapılır? Kapatma Yolları

Instagram Beğenilerimin Görünmesini İstemiyorum Beğeni Gizleme Nasıl Yapılır?

Instagram, fotoğraf, video ve beğeni denilince akıllara kazınan bir uygulama olmayı başardı. Var olan müşterilerini kaybetmemek, hatta katbekat artmasını sağlamak için de büyük yenilikler yapılmaya devam ediliyor.

Fotoğraf, video, hikaye, öne çıkanlar gibi alanlarda beğeni almak isteyen çok kullanıcı var. Bu kişiler takipçilerini artırmak için kıyasıya mücadele ediyor. Tabii, bazı kişiler bu beğenileri başkası görmesin, gizli olsun istiyor. Beğeni gizleme işlemi basit birkaç adımda yapılır.

Instagram Beğenileri Gizleme Resimli Anlatım

Instagram’dan ne beğendiğim bir tek bana kalsın diyenlere özel resimli beğeni gizleme işlemi: İlk olarak Instagram hesabınıza giriş yapın ve görseldeki gibi sağ alt köşedeki mini profil resmine tıklayın, ardından sağ üst köşedeki üç çizgi olan alana tıklayın.

Üç çizgi alanına tıkladıktan sonra karşımıza aşağıdan yukarıya bir pencere açılacak, kırmızı işaretli alandaki ayarlar yazan yere tıklayın.

Sonraki aşamada karşımıza gelen pencerede “gizlilik” sekmesini göreceğiz.

Gizlilik kısmına basınca karşımıza gizli hesap gelecek. Görselde şu an hesap gizli, dilediğiniz zaman tekrar görünür hale getirebilirsiniz.

Instagram beğeniler görünmesin istiyorsanız yalnızca 30 saniyenizi ayırarak işlemi basit şekilde halledebilirsiniz. Gizli hesap yaptıktan sonra, arkadaşınız olmayan kimse sizin ne bir gönderinizi görebilir ne de paylaşımlarınızdaki yorumu ve beğeniyi…

Instagram Beğeni Kaldırılacak mı?

Beğeni kaldırma konusunda farklı ülkelerde denemeler mevcut. Aslında bu denemenin amacı sadece çok sayıda beğeni ve yorum alan gönderilerin takip edilmesi, videoların izlenmesini önlemektir.

Bunun yerine kaliteli içeriklerin de takip edilmesi amaçlanmaktadır. Bir başka sebep kişisel haklar nedeni ile olabilir. Bir gönderiyi beğendiğiniz zaman nelerden hoşlandığınız ya da hoşlanmadığınız belli olabilir.

Instagram Yorum Satın Al 10 Yorum 9.99 TL

Instagram İzlenme Satın Al 1000 Türk İzlenme 29.99 TL

Instagram Beğeni Satın Al 100 Türk Beğeni 9.99 TL

Instagram Türk Takipçi Satın Al 500 Takipçi 49.99 TL

Instagram Takipçi Satın Al 250 Takipçi 19.99 TL

Instagram Aylık Otomatik Beğeni Satın Al 3000 Beğeni 114.99 TL

Instagram Haftalık Otomatik Beğeni Satın Al 1000 Beğeni 39.99 TL

Yanlışlık beğeni attığınız bir gönderi ile toplumsal baskıya maruz kalabilirsiniz. Tabii, bu sizin inisiyatifinizde, gizli hesap yaparak bunu zaten önleyebiliyorsunuz. Kullanıcılar Neden Hesabını Gizler? Hesap gizleme işlemi bazılarımıza mantıklı gelmese de herkes farklı düşüncelere sahiptir. Hesap açık olduğu zaman sizleri tanımayan kişiler paylaşımlarınıza kolayca erişir ve bunları farklı mecralarda kullanmak isteyebilir.

Yani, hesabı görünmez yapmanın mantığı bir nevi güvenliktir. Bunun dışında eski sevgilisinin kendisini takip etmesini istemeyenler de beğeni gizleme yapmak için hesaplarını görünmez yapıyor. Biraz ergence bir düşünce gibi ama sanırım intikam gibi değerlendiriliyor.

Instagram’ın popüler olmasını sağlayan en büyük avantajlarından biri de kişisel olarak özelleştirmeler yapılabilmesidir. Bazısı beğenilerimi herkes görsün derken, ben gizlemek istiyorum, görünmez olsun deme ve yapma hakkına sahip oluyor.  

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim