Instagram Bildirimleri Gelmiyor Sorunu Nasıl Çözülür ? (2023)

 

Instagram’da gerekli ayarları yapmazsanız bana bildirim gelmiyor sorunu ile karşı karşıya kalırsanız. Sadece DM için değil, etiket ve yorum bildirimleri de size gelmez.

Instagram Bildirimleri Bana Gelmiyor Android ve iOS için Sorun Nasıl Çözülür?

Bu sorunun çözümünü sizlere resimli anlatımla açıklayacağız. Akıllı telefon kullanıcı sayısı arttıkça instagram da 1 milyarı aşan kişinin telefonunda yer alan bir uygulama haline geldi. Arada bildirim gelmiyor gibi çeşitli problemler yaşamanız da gayet doğal.

Bu durum Android veya iOS telefonunuzdan kaynaklanabileceği gibi sistemsel sorunlardan da meydana gelebilir.

Android için DM Bildirim Gelmiyor Sorunu Nasıl Çözülür?

Android kullanıcısı iseniz ve direkt mesaj almakta sorun yaşıyorsanız telefonun ve uygulamanın bildirim ayarlarını kontrol etmeniz gerekiyor.

Çözüm için: Android telefonunuzun ayarlar bölümüne girdikten sonra görseldeki gibi bildirimler sekmesine tıklayın. Açılan sayfadan tümünü gör diyerek uygulamalar sayfasına giriş yapın.

Burada dikkat etmeniz gereken nokta, üst tarafta kırmızı ile işaretli olan tümüdür. Bazı Android telefonlarda yeni olarak işaretlidir ve sadece son uygulamaları görebilirsiniz, tümü yapmayı unutmayın. Instagram yazılı alanın görseldeki gibi mavi olmasına dikkat edin. Hatta kırmızı işaretli “Instagram” yazılı alana tıklayarak detaylı bildirim alanları sayfasını görebilirsiniz. Bu alandaki bildirimlerden hepsinin açık olduğundan emin olun.

Android telefonunuza Instagram dm, yorum, beğeni, etiket, hikaye bildirimi gelmiyorsa resimleri takip ederek bildirimleri tekrar aktif hale getirebilirsiniz.

Apple iOS Yüklü Telefonlarda Instagram Bildirim Problemi Çözümü

iOS kullanıcıları için de bildirim ayarları aşağı yukarı aynıdır.

Menüler farklı olduğundan resimli anlatıma devam edeceğiz. Çözüm için: iOS telefonumuzun ayarlar kısmına giriyoruz ve karşımıza çıkan bildirimler sekmesine tıklıyoruz. Ardından Instagram uygulamasını buluyoruz ve giriş yapıyoruz.

Instagram’a giriş yaptıktan sonra karşımıza bildirimlerle ilgili bir pencere açılacak. Bu sayfadan bildirimlerin tamamının açık olduğundan emin olun.

Instagram bildirim gelmiyor sorununu çözmek iOS için de bu kadar basit. Peki, bu dediklerinizi yaptım, halen bana bildirim gelmiyor mu diyorsunuz? O zaman diğer sorunlara bir göz atalım.

Instagram Bildirimlerinizin Açık Olduğundan Emin Misiniz?

Bildirim alamıyorum sorunu sadece telefondaki uygulama bildirim ayarlarından kaynaklanmaz. Instagram içerisindeki bildirimler bölümünde de bazı şeyler kapatmış olabilirsiniz.

Bazen o kadar fazla beğeni ve gönderi bildirimi geliyor ki bunaldığımız zaman ayarlardan kapatıyoruz ama daha sonra unutarak başka bir nedenden bildirim gelmiyor sorunu yaşadığımızı düşünüyoruz. Çözüm için: Instagram uygulamanıza giriş yapın ve sağ üst köşedeki üç çizgi olan kısma tıklayın. Açılan pencereden ayarlar yazan yere basın.

Ayarlara tıkladıktan sonra karşınıza gelen pencereden bildirimler yazan yere tıklayın. Sonraki aşamada, tümünü durdur seçeneğinin görseldeki gibi kapalı olduğuna emin olun. Ardından gönderi, hikaye ve yorum yazan yere tıklayın.

Son aşamada ise karşımıza ayrıntılı bir bildirim tablosu çıkacak. Bu tabloda; gönderi, hikaye, yorum gibi alanların açık olduğundan emin olun. Dilerseniz herkesten isterseniz sadece takip ettiğiniz kişilerin bildirimlerinden haberdar olabilirsiniz.

Instagram uygulamasındaki bu adımları da tamamladıktan sonra halen DM, gönderi, yorum ve diğer bildirimleri almada sorun yaşıyorsanız diğer önerilere bir göz atın.

Bildirim için Diğer Çözüm Önerileri Nelerdir?

Eğer burayı okuyorsanız muhtemelen yukarıdaki çözümler sizin işinize yaramamıştır. Instagram’da bazı sorunlar ortak nedenlerle ortaya çıkar. Öncelikle internet bağlantınızın kalitesini kontrol edin.

Farklı ağlarla bağlanarak bildirim geliyor mu, tekrar kontrol edin. Her problemde olduğu gibi; Andorid, iOS yazılımlarını güncelleyin, ardından Instagram’ın son güncellemesini yükleyin.

Instagram Yorum Satın Al 10 Yorum 9.99 TL

Instagram İzlenme Satın Al 1000 Türk İzlenme 29.99 TL

Instagram Beğeni Satın Al 100 Türk Beğeni 9.99 TL

Instagram Türk Takipçi Satın Al 500 Takipçi 49.99 TL

Instagram Takipçi Satın Al 250 Takipçi 19.99 TL

Instagram Aylık Otomatik Beğeni Satın Al 3000 Beğeni 114.99 TL

Instagram Haftalık Otomatik Beğeni Satın Al 1000 Beğeni 39.99 TL

Çünkü son yazılımı yüklemeseniz yeni güncellemeleri göremezsiniz. Buradan da sonuç alamadıysanız telefon ön belleğiniz temizlemeyi deneyin. iOS için önbellek temizlemede bütün geçmiş verilerinizin silineceğini unutmayın.

Bu çözüm de bildirim gelmiyor problemimi gidermedi diyorsanız Instagram ile ilgili teknik bir sorundan kaynaklanıyor olabilir. Instagram teknik ekibinin sorunu çözmesi için beklemeniz gerekmektedir.

Instagram bildirim gelmiyor sorunu için; Android, iOS ve kendi uygulaması içerisinden yapılacak ayarları ve çözümleri resimli olarak paylaştık. Umarız sorununuz çözülmüştür. Problem devam ediyorsa yoruma sorununuzu yazara sosyalmedyaofisi.com destek ekibinden yardım talep edebilirsiniz.  

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim