İnstagram Bu Mesaja Artık Ulaşamıyor Hatası Neden Olur?

Instagram bu mesaja artık ulaşılamıyor hatası görüyorsanız nedeni karşı tarafın mesajı silmesidir. Silinen mesajları görmenin bir yolu var mı? Mesaja ulaşılamıyor sorunu ve çözümünü sizler için hazırladık. İnstagram’dan bir bildirim geldi, tıkladınız, tam okuyacaksınız ki, “artık bu mesaja ulaşılamıyor” ibaresi ile karşılaştınız.

Bu hata öyle bir şey ki insanı meraktan çatlatır. Acaba ne yazdı? Ulaşılamayan, silinen mesajlar nasıl okunur? Gibi sorular kafanızdan geçmeye başlar. Ulaşılamıyor sorunu yaşadığınız kişi bir de sevgilinizse işler iyice çığırından çıkar. Android için bazı çözüm önerileri olsa da iOS için şu anda böyle bir çözüm görünmüyor.

İnstagram Bu Hataya Neden Çözüm Üretmiyor

İnstagram silinen mesajları göstermek için size bir çözüm sunmaz. Neticede bu karşı tarafın işlemidir, siz müdahale edemezsiniz. Karşı taraf mesajı yanlış kişiye göndermiş olabilir, bir anlık sinirle yazılmış ve pişman olunarak silinmiş olabilir.

İnstagram kullanıcılarına böyle güzellikler sunuyor ama silinenleri karşı tarafın görmesi için bir özellik barındırmıyor. Whatsapp’ta mesaj silindiği zaman “mesaj silindi” ibaresini görürsünüz. İnstagram’da böyle bir durumda yok. Karşınıza beyaz bir sayfa çıkar. Ancak bildirimlerden tıklarsanız mesaja ulaşılamıyor uyarısı alırsınız.

Instagram Yorum Satın Al 10 Yorum 9.99 TL

Instagram İzlenme Satın Al 1000 Türk İzlenme 29.99 TL

Instagram Beğeni Satın Al 100 Türk Beğeni 9.99 TL

Instagram Türk Takipçi Satın Al 500 Takipçi 49.99 TL

 

Bu Mesaja Artık Ulaşılamıyor, Silinen Mesajları Nasıl Görürüm?

İnstagram mesajına ulaşılamıyor hatasının çözümü için silinen mesajları görmenin yöntemini bilmeniz lazım. Bu işlemde aslında LOG bölümünden geçiyor. Eğer gönderi; görsel, video veya başka bir şeyse hiçbir şekilde görünmez.

LOG kayıtlarında sadece yazılı mesajları görebilirsiniz. Telefonunuzda İnstagram bildirimi kapalıysa silinen mesajları görme ihtimaliniz yok. Android telefonların ayarlar bölümüne gittiğinizde burada LOG kayıtlarının olduğu “bildirim günlüğü” yer alır.

Size gelen İnstagram ve diğer sosyal medya bildirimleri buraya kaydediliyor. Size mesaj atıp sonra silen ve bu mesaj gönderilen kişi tarafından iptal edildiği için ulaşılamıyor uyarısı aldığınız yazı burada yer alıyor. LOG kayıtlarına girdiğiniz zaman “göndericinin kullanıcı adı veya Sender’s username” yazılı yeri bulun.

Bu bölümün yakınlarında text kutucuğuna giriş yapın. Bu mesaja artık ulaşılamıyor hatasını çözüme kavuşturdunuz. Silinen mesajları görmek için çeşitli ek uygulamalar da kullanılmaktadır. Notification History bunlardan biridir.

Ama şunu belirtmek isterim ki bu tür yazılımlar güvenlik açısından risklidir. O yüzden kullanıp kullanmamak sizin kişisel tercihinizdir, sorumluluk sitemize ait değildir. iOS’ta bu mesaja artık ulaşılamıyor hatası için çözüm yok, herhangi bir önerimiz olduğunda yazımızı güncelleyeceğiz.

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Instagram Bu Mesaja Artık Ulaşılamıyor Ne Demek?

Instagram, kullanıcılara yanlışlıkla atılan mesajları silme hakkı tanımıştır. Size atılan DM sonrası karşı taraf vazgeçer silerse bu mesaja artık ulaşılamıyor uyarısı ile karşılaşırsınız.

Instagram Silinen Mesajları Nasıl Görünür?

Instagram silnen mesajları görmek için Notification History uygulaması kullanılmaktadır ama yine de güvenlik için bu tip 3.part programlardan kaçınmak lazım. Android LOG bölümünden silinen mesajları görme şansınız var.

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim