Instagram Bugün Aktif Ne Demek? Nasıl Kapatılır?

Instagram Bugün Aktif Nedir? Son Görülme Özelliği Nasıl Değiştirilir?

Whatsapp’taki görülme, aktif olma özelliği Instagram’a da geldi ve bugün aktif adı ile kullanıma sunuldu. Yapılan yenilikler var olan kullanıcıların uygulamayı daha çok sevmesine ve yeni üyelerin katılmasına olanak sağlıyor.

Görülme özelliği isteğe göre değiştirilir. Aktif yaparsanız mesajlaştığınız kişiler sizi görür, pasif yaparsanız görünmez olursunuz.

Bugün Aktif Özelliğini Kimler Görebilir? Nasıl Çalışır?

Mesajlaşma gibi uygulamalarda bugün aktif, 30 dakika önce aktifti, 3 saat önce çevrimiçiydi gibi ibareler vardır. Bu özelliği; kişi listenizdekiler, takip ettikleriniz ve sizi takip edenler, DM’den konuştuklarınız siz isterseniz görebilirler.

Bu özellik Whatsapp’a göre farklı mı? instagram hangi durumlara göre ne zaman aktif olduğumuzu karşı tarafa gösteriyor? Çevrimiçi olduğunuz an özel mesajla görüştüğünüz kişiler bu durumdan haberdar olur.

Takipçileriniz de aktiflik dilimlerinizi görebilir. Kimi zaman uygulamayı kullanmamanıza rağmen aktif görünüyorum sorunu da yaşayabilirsiniz. Android ve iOS telefonlarımızda arka plan uygulamalarını yenile özelliği vardır.

Sürekli sayfa yenileme olmasın, çevrimdışı olmayalım diye bu özelliği kullanırız. Arka plandaki uygulamaları manuel olarak kapatmazsak siz Instagram kullanmasanız bile karşı tarafa aktif olarak görünebilirsiniz.

Bu durum bazı kişiler için sorun teşkil etmese de bireysel ve ticari amaçlı sıkıntılar doğurabilir. İş için bir yazışmaya cevap vermediğiniz zaman, aktif olmadığınız halde online görünüyorsanız karşı taraf bu durumu yanlış değerlendirebilir.

Bu durum iş hayatınızı olumsuz etkileyebilir. Aynı şekilde özel hayatta da problem olabiliyor. Yakın arkadaşınız, sevgiliniz, aktif olduğunuzu düşünür ve cevap vermediğiniz için size kırılabilir.

Bu yüzden son görülme özelliğini ayarlardan kapatıp açabilir, diğer bir seçenek olarak arka planda uygulamanın çalışmasını engelleyebilirsiniz

Instagram Bugün Aktif Son Görülme Özelliği Kapatma Ayarlarını Değiştirme

Instagram son görülme özelliği kimi kullanıcı için büyük avantaj sağlarken bazıları için dezavantaj haline gelebiliyor. Bu yüzden aktif (açık) veya pasif (kapalı) yapma imkânına sahipsiniz. Resimli anlatım ile özellik nasıl değişir? Anlatacağız. Instagram hesabınızı açın, resimdeki gibi 3 çizgi olan yere, ardından da ayarlar sekmesine tıklayın.

Karşımıza çıkan pencereden ilk olarak gizlilik, ikinci olarak hareketler durumu yazan bölüme tıklayın.

Son olarak karşımıza hesap durumu ile ilgili bir alan çıkacak. Görseldeki gibi gri renkte olduğu zaman bugün aktif özelliği kapalı olacak. Mavi olduğunda ise son görülme açık olacaktır.

Instagram uygulamasında bu ayarı yaptıktan sonra bugün aktif özelliğiniz artık kimse tarafından görünmeyecektir. Tabii, unutmayın ki siz de başkalarının son görülmeleri hakkında bilgi alamayacaksanız.

Instagram Yorum Satın Al 10 Yorum 9.99 TL

Instagram İzlenme Satın Al 1000 Türk İzlenme 29.99 TL

Instagram Beğeni Satın Al 100 Türk Beğeni 9.99 TL

Instagram Türk Takipçi Satın Al 500 Takipçi 49.99 TL

Instagram Takipçi Satın Al 250 Takipçi 19.99 TL

Instagram Aylık Otomatik Beğeni Satın Al 3000 Beğeni 114.99 TL

Instagram Haftalık Otomatik Beğeni Satın Al 1000 Beğeni 39.99 TL

Onlar beni görmesin, ben onları göreyim diye bir durum söz konusu değil. Yukarıdaki sorunlar ve çözümler size yardımcı olmadıysa yorum kısmına probleminizden bahsedin, teknik ekibimiz en kısa zaman sizlere destek olacaktır.  

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim