Instagram Canlı Yayın Bildirimi Kapatma Yöntemleri

Instagram canlı yayın çok popüler olsa da bazen bildirim kapatma isteği doğar. Android ve iOS işlemlerde bildirim gizleme işlemi yaparak “bu kişi canlı yayına başladı” bildirimini ana ekranınızda artık görmezsiniz.

Canlı yayın özelliğini birçoğumuz çok sevdik. Anlık yaptıklarınızı hemen paylaşmak farklı bir duygudur. Video çek, düzenle, yükle, gönder… Gibi uğraşlardan kurtaran canlı yayın, bireysel ve ticari işletmelerin de çok işine yaradı.

İnstagram bildirimleri size birçok konuda avantaj sağlayabilir. Takip ettiğiniz bir ayakkabı, çanta, aksesuar satan ve tasarlayan kişilerin güncel olarak neler tasarladığını ve sattığını canlı yayın bildirimleri sayesinde anında görebilirsiniz.

Bu bildirimler çok sık geliyorsa ve kapatmak istiyorsanız güncel konulardan anlık haberiniz olamayacağınızı unutmayın. Sadece takip ettiğiniz kişilerden değil, haber gibi birçok hesaptan da canlı yayın başladı bildirimi alamazsınız.

İnstagram Canlı Yayın Bildirimi Nasılır Kapatılır? Android ve iOS Gizleme İşlemi

İnstagram takipçileriniz sürekli canlı yayın yapıyorsa, dakika başı bildirim alıyorsanız kapatmak istemek en doğal hakkınızdır. Resimli olarak anlatacağımız işlemler sonrası Android ve iOS’ta bildirimler gizlenmiş olacak.

Bildirim kapatma işlemine geçmeden önce şu uyarıda bulunalım: Canlı yayın bildirimleri kişiye özel ayarlanmaz. X kişi için bildirimi kapat, Y kişi için bildirimi aç gibi bir imkânınız yok. Bunun için, canlı yayın bildirimi almak istemediğiniz kişileri takipten çıkarmaktır.

iOSiçin Instagram Bildirim Kapatma Resimli Anlatım

Canlı Yayın Bildirimi Kapatma için , İlk adım olarak İnstagram uygulamamıza giriş yapıyoruz, resimdeki gibi kırmızı işaretli alanda bulunan 3 çizgiye, ardından ayarlara basıyoruz. iOS’ta ayarlar ekran ortasında, Android’te sağ alt kısımdadır. Karşınıza bildirimler bölümü gelecek, giriş yaptıktan sonra ikinci adıma geçeceğiz.

 

  Canlı Yayın Bildirimi Kapatma  

Bildirimler alanına girdiğimizde; yorum, etiket, gönderi gibi birçok bildirim özelliğini kapatabiliriz. Burada sadece canlı yayın için bildirimleri kapatmak istiyorsak resimdeki gibi “Live ve IGTV” alanını göreceksiniz. Buraya tıkladığınızda karşınıza canlı yayın ile ilgili hangi bildirimleri açmak veya kapatmak istediğinizi soracak.

Canlı videolar alanını kapalı hale getirdiğimizde; örnekte olduğu gibi, X bir canlı video başlattı. Sona ermeden izle! Gibi gelen bildirimler artık gelmeyecek.

Android Instagram Canlı Yayın Bildirimini Kapatma Yöntemi

Canlı Yayın Bildirimi Kapatma, Samsung Android, Apple iOS için İnstagram kullanımı aynıdır.

Canlı yayın bildirimleri kapatmayı aynı adımları izleyerek Android’te de yapabilirsiniz.

Android telefonlarda İnstagram ayarlar bölümü 3 çizgiye tıkladıktan sonra sağ alt tarafta çıkar, Apple’da ise aşağıdan yukarıya bir pencere açılır ve en üsttedir, tek fark budur.

Android ve iOS telefonlarında İnstagram uygulamasından gelen canlı yayın bildirimi gizleme, kapatma işlemi bu kadar. Sorun devam ediyorsa yorum yazarak destek isteyebilirsiniz.  

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim