Instagram DM Gönderilemedi Sorunu Nasıl Çözülür?

 

Instagram üzerinden (DM) mesaj gönderilemedi uyarısı alıyorsunuz bu sorunun farklı nedenleri vardır. Sebeplere göre de çözümler değişiklik göstermektedir.

Instagram Direct Mesaj (DM) Gönderilemedi Sorunu Nasıl Çözülür?

Instagram’dan arkadaşlarımızla konuşmak ya da yeni bir kişiye mesaj yollamak isterken gönderilemedi problemi çok yaygınlaşmaya başladı. Acaba sorun telefonda mı, uygulamada mı, internette mi yoksa Instagram’da engel mi yediniz?

DM’den sonra görüldü yazısı alamayan, mesaj attıktan bir süre sonra kırmızı ünlem ile karşılaşan, mesaj başarısızdır uyarısı alan, DM gönderemiyorum diyenlerin sorunların çözümünden bahsedeceğiz. Instagram’da Olası Mesaj Sorunları Nelerdir?

Instagram’da Direct Message kimi zaman tam randımanlı çalışmıyor. Kullanıcıların ortak olarak yaşadığı genel mesaj sorunları ise şunlardır:

 • Ben mesajımı gönderdim, gitti, ama cevap gelmedi ya da görüldü yazısı yok,
 • Yazılarımı yolladım ama ünlem işareti ile karşılaştım,
 • Mesaj kutusuna uzun bir yazı kaleme aldım ama yollayamadım,
 • Yazıyı gönderdim ama mesaj otomatik kayboldu.

Instagram mesaj problemleri yaşayan binlerce kişi bu durumlardan mustariptir. Bazılarının çözümü varken bazıları çözülemez. Instagram Gönderilemedi Sorununun Çözümü Nedir? Bazı Instagram kullanıcıları DM’leri engeller.

Yani kimseden özel mesaj almak istemezler, onun için bu kişilere gönderim yapmanın çözümü yoktur. Paylaşımları varsa yorum yapabilirsiniz. Milyonlarca kullanıcısı olan bir platform zamanla teknik sorunlar yaşayabilir.

Instagram Yorum Satın Al 10 Yorum 9.99 TL

Instagram İzlenme Satın Al 1000 Türk İzlenme 29.99 TL

Instagram Beğeni Satın Al 100 Türk Beğeni 9.99 TL

Instagram Türk Takipçi Satın Al 500 Takipçi 49.99 TL

Instagram Takipçi Satın Al 250 Takipçi 19.99 TL

Instagram Aylık Otomatik Beğeni Satın Al 3000 Beğeni 114.99 TL

Instagram Haftalık Otomatik Beğeni Satın Al 1000 Beğeni 39.99 TL

Bu kadar insan mesaj, fotoğraf, video, hikaye, yorum ve beğeni yaparken sunucu tarafı bu durumu kaldıramayabilir. Yani sorunu her zaman kendinizde aramayın. Instagram teknik ekibi kısa sürede sorunu çözer ve tekrar DM atabilirsiniz.

Paylaşımlı internet kullananlar ki büyük bir kesimden bahsediyoruz. Kendi internetleri ile alakalı sebeplerden mesaj gönderemez. 3G-4G-4.5G bağlantılarına geçtikten sonra genellikle sorun çözülür. Telefonunuzun arka planındaki uygulamaları komple kapatın. Hatta telefonu yeniden başlatın.

Bir aç kapa belki düzelir mantığı gerçekten de işe yarayabiliyor. Instagram DM Atamıyorum Gönderim Başarısız Oldu Uyarısı Instagram özel mesaj gönderiminde başarısız uyarısı alıyorsanız genelde sorunun kökeni bağlantınızdır. Evinizde veya iş yerinizde internetin az çektiği bir noktadaysanız mesaj gönderimi başarısız uyarısı alırsınız. Çözüm olarak:

 • Kablosuz bağlantınızın iyi çektiği bir noktada tekrar deneyin,
 • Mobil veriniz ile mesaj gönderin,
 • Uygulamanızı güncelleyin, olmazsa silip tekrar kurun,
 • DM atamıyorsanız karşıdaki kişi sizi engellemiş mi kontrol edin,
 • Kontrol için; mesaj attığınız kişiyi takip etmeye çalışın, eğer talep otomatik olarak anında geri çevrilirse engellenmişsinizdir,
 • Onlarca farklı kişiye DM atıyorsanız Instagram sizi engellemiş olabilir,
 • Bu süre zarfında hiç kimseyle iletişim kuramazsınız ve bu sorun 1-2 gün sürebilir,
 • Mesajlarınıza yanıt gelmeye başlarsa engel kalkmış demektir.

Instagram mesaj gönderilemedi, DM atamıyorum, mesajım gidiyor ama görüldü yazmıyor, attığım yazılar otomatik siliniyor gibi sorunların genel nedenleri ve çözümleri bu şekildedir. Farklı bir sorun yaşıyorsanız yoruma bu durumu anlatarak teknik ekibimizden çözüm önerileri alabilirsiniz.  

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim