Instagram Emojileri Kayboldu! Görünmeme Nedeni ve Çözümleri

Instagram Emojileri Kayboldu! Görünmeme Nedeni ve Çözümleri

Instagram ve benzeri sosyal ağlarda emojiler konuşmanın yerini alıyor. Bazı teknik nedenlerden dolayı emojileri göremiyorum sorunu yaşayanlar oluyor. Android-iOS yazılım sorunlarından olabileceği gibi farklı teknik nedenlerle de emojiler kaybolabilir. Çözümleri için farklı yollar mevcut.

Emojileri Android ve iOS Telefonumda Neden Göremiyorum?

 

Eskiden Android ve iOS üzerindeki emoji sayısı oldukça azdı. Her güncellemede farklı emojiler eklenmeye başladı ve bazı mobil telefonlarda görünmeme sorunu ortaya çıktı. Bu sorunun donanımsal olmadığını belirtmek isteriz. Çünkü emojiler bir nevi yazılımdır.

Yeni eklenmiş bu görseller zamanla telefonumuzun sürümü ile uyuşmaz hale gelir. Herkesin ortak yaşadığı sorun ise; bir kişi PC’den, diğer kişi telefondan yazışıyorsa orada emojiler farklı objeler gibi görünür ya da hiç görünmez. Bazılarımız sarı bir ikonu kara kalem çalışması gibi görür.

Göze iyi hitap etmediği için bu durum can sıkıcı hal alır. Mobil bağlantıyı sık kullananlar kablosuz olmadığı müddetçe güncelleme yapmak istemez. Kota sınırı nedeni ile sorun yaşamaktan korkarlar.

Dışarıda olduğumuz her an Wi-fi olmadığından, yazılım güncellemeye o an için imkân olmayabilir. Emoji görünmemesinin ana nedenlerinde biri güncel olmayan yazılımlardır.

İki kişi de masaüstü üzerinden mesajlaştığı halde emoji görünmüyorsa farklı sürüm kullanıyorlardır. Windows 10’dan atılan görseller eski versiyonlarda görünmeyebilir.

Instagram Emoji Görünmüyor Sorununu Nasıl Çözerim?

Instagram veya bir başka uygulamada emoji görünmüyor sorunu yaşıyorsanız Windows için en yeni sürüme geçmenizi tavsiye ediyoruz. Android-iOS için de durum değişiklik göstermiyor. Telefon ve uygulamayı güncelledikten sonra emojileri kontrol edin.

Güncelleme almayan Android telefonlar root işlemi yapabilir, iOS kullanıcıları da jailbreak ile işi çözebilirler ama bu durum güvenlik açısından risk oluşturur. Telefonunuzda önemli veriler varsa kötü kişiler tarafından ele geçirebileceğini unutmayın.

Instagram Yorum Satın Al 10 Yorum 9.99 TL

Instagram İzlenme Satın Al 1000 Türk İzlenme 29.99 TL

Instagram Beğeni Satın Al 100 Türk Beğeni 9.99 TL

Instagram Türk Takipçi Satın Al 500 Takipçi 49.99 TL

Instagram Takipçi Satın Al 250 Takipçi 19.99 TL

Instagram Aylık Otomatik Beğeni Satın Al 3000 Beğeni 114.99 TL

Instagram Haftalık Otomatik Beğeni Satın Al 1000 Beğeni 39.99 TL

Android emoji görünmüyor sorununa en iyi çözüm ise yardımcı bir program indirmektir. Play store’a giriş yaparak “Microsoft Swiftkey Klavye” uygulamasını yükleyin. Birçok farklı emoji bu program sayesinde görünür hale gelecektir.

Uygulamayı indirdikten sonra Android telefonlardan dil ve giriş yazan bölüme tıklayarak klavye alanında değişiklik yapmanız gerekiyor. Her ne kadar uygulamayı yükleseniz de Swiftkey seçmedikten sonra aktif olmayacaktır.

Birkaç basit adımla emoji sorunu yaşamayacaksınız. Windows, Android, iOS gibi platformlarda Instagram emoji göremiyorum sorunlarının nedenlerini ve çözümlerini aktardık. Problem devam ediyorsa alternatif çözüm için yorumlardan bize ulaşabilirsiniz.  

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim