Instagram Engel Kaldırma Nasıl Yapılır? (Eylül 2023)

Instagram üzerinden engelleme yaptıysanız PC, Android veya iOS’tan engel kaldırma işlemi yapabilirsiniz. Engellediğiniz bütün kullanıcıları liste halinde görerek dilediğiniz hesabın engelini kaldırın.

İnstagram engel kaldırma denildiğinde genelde aşırı beğeni ve takip yapanların yediği erişim engeli akla geliyor. Bu konuya ayrıca değineceğiz anlatacağımız konu şu an: Kısıtlanan ve engellenen kullanıcıları görerek işlemleri iptal etmek olacak

İnstagram iyi hoş da önüne gelen mesaj atıyor, illegal bağlantılar geliyor, küfürler, +18 resimler ve videolar… Bu gibi durumlar sonrası engelleme yapmanız gerekebilir.

Arkadaşlarımızla tartıştığımızda, sevgilimizle küstüğümüzde de İnstagram engele başvururuz. Zamanla sinirimiz geçer ve engeli tekrar kaldırmak isteriz. Bunun için izlenecek adımlar çok basit.

İnstagram Engellenen ve Kısıtlanan Kullanıcılar Android ve iOS’ta Nerede?

İnstagram Engel Kaldırma , İnstagram engellenen veya kısıtlanan kişiler iOS ve Androit’Te ayrı alanlarda listelenir ve siz istediğiniz zaman bu listeyi kontrol ederek engeli silme, geri alma işlemi yapabilirsiniz.

İlk olarak aşağıdaki resimde olduğu gibi üç çizgi ve ayarlar bölümüne tıklıyoruz. Sonraki aşamada “gizlilik” yazan sekmeye tıklıyoruz.

İnstagram Engel Kaldırma 

Açılan sayfanın en alt kısımlarına geldiğimizde: “Engellenen hesaplar” “Kısıtlı hesaplar” bölümlerini göreceğiz. Bu alanlara sırası ile tıklayalım.

İnstagram Engel Kaldırma İnstagram Engel Kaldırma

 İnstagram Android ve iOS’ta engel kaldırma işlemi için “engellenen hesaplar” yazan yere giriş yapıyoruz.  Karşımıza aşağıdaki gibi bir liste çıkacak. Örnek bir kişi var, sizde daha fazlaysa hepsi ayrıntılı şekilde listelenir.

İnstagram iOS ve Android için engel kaldırma işlemi bu kadar.

Instagram Kısıtlama Nasıl Kaldırılır?

Şimdi sırada kısıtlı hesaplara girerek kısıtlanan hesapları kaldırmak var. Gizlilik ve kısıtlı hesaplar alanına tıkladığımızda örnek resimdeki gibi kısıtlı hesapları göreceksiniz.

Kısıtlamayı kaldır dediğiniz bundan sonra gönderdiği mesajlar, yorumlar yaptığı etiketlemeler size sorulmadan onaylanır. Android ve iOS işletim sistemleri için kısıtlama ve engele silme adımlarını yaptık. Şimdi bir de PC’de engel kaldırma işlemine bakalım.

PC’den İnstagram Engel Kaldırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Bilgisayardan İnstagram engel kaldırma işlemi biraz daha farklı. Mobil uygulamadaki bütün özellikler olmadığından sadece engellediğimiz kişinin ismini bilirsek oradan bulup engel kaldır diyebiliriz.

PC’den İnstagram’a giriş yapıyoruz ve engellemiş olduğumuz kullanıcı adının ismini ara yazan yere yazıyoruz. Karşımıza direkt kişinin profili ve engeli kaldır seçeneği gelecek.İnstagram Engel Kaldırma

Bilgisayardan kişinin engeli kaldırma işlemi bu kadar kolay. Eğer Android ve iOS’taki ayrıntılı şekilde PC’den İnstagram kullanımı istiyorsanız Google Chrome ve Mozilla için eklentiler bu konuda size yardımcı olacaktır. İnstagram Engel Kaldırma, 

Bu uygulamalar sayesinde bilgisayardan; hikâye, canlı yayın, ayarlar ve diğer bütün özelliklere erişim mümkün hale gelecektir. Yorum yazarak merak ettiğiniz sorular, çözemediğiniz problemler hakkında soru sorabilirsiniz. Android, iOS ve PC’den İnstagram engel kaldırma, kısıtlananları kaldırma gibi sorunlarınızın çözümünü resimli olarak sizlere aktardık.  

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim